• Krátkometrážní

Labyrint - Epizoda 7 (2017) (epizoda)

"Proč bych se přiznával k něčemu, co jsem neudělal?" Ríšův závěrečný výslech byl vynikající, útěk mumie Václava III. taky stál za to a taky se to celé rozmotalo, takže bych měl být spokojen. Jenže já zase tak úplně nejsem, protože nic tak zásadně nečekaného jsem se nedozvěděl, rytíři v "dresech" působili poněkud směšným dojmem a konec předposledního Přemyslovce snad ani nikdo nemohl myslet vážně.

Labyrint - Epizoda 6 (2017) (epizoda)

"U Vás se ubytuje úplně cizí člověk. Řekne Vám, abyste s ním šel něco vyzvednout, ani Vám neřekne co, a Vy na to: Jo prima. Vezmete brokovnici a jdete." Výslech recepčního Hroudy byl asi nejlepší. Zmatkující rytíři mě totiž moc nebavili, evidentně ulhaný Ríša by si už zasloužil nějaké to odhalení, policejní kontakty JUDr. Kobzy mě zaujaly, postřeleného lobbisty je mi skoro až líto a dle velitele Olivy všechno udělal magor, kterému jeblo. To si říká o povýšení. Jen se nám to pořád nějak nerozmotává.

Labyrint - Epizoda 5 (2017) (epizoda)

"Už jsem Vám to říkal jednou. Možná by bylo lepší o některých věcech nahlas nemluvit. Zvlášť o těch, které se týkají Vašeho majetku." Ale vysvětlujte tohle truhlíkovi, který se inteligencí v noci až odkopává, čerstvě získané finance vyhazuje oknem a nechá se namotat od novinářské nány. Jinak byla tato epizoda slabá, hodně se věnovala zbytečným postavám a jediná solidní scéna byla u sousedky starého Kříže v bytě. Jsem prostě zklamán, protože dle mého chabého úsudku právě nastal čas, aby to celé někam směřovalo.

Brainiac: Šílená věda (2003) (seriál)

"Radiátor nám mizí z dohledu, ale je zničený?" Může se žužu samovolně vznítit? Je sádlo alternativou k motorové naftě? Které elektrospotřebiče budou po vyhození za jízdy z náklaďáku stále fungovat? Je možné vázat balonky pod elektrošoky? Které národní jídlo se jí nejhůř v silném větru? To je jen ukázka seriozních otázek, na něž hledá Brainiac odpovědi a já se přitom bavím představou, že i já bych možná mohl být vědec. Jdu oplodnit krávu křečkem.

Simpsonovi - Nastrčená osoba (1993) (epizoda)

"Hele, mozku. Nemáš rád mě a já zas tebe. Ale tohle musíme udělat a pak tě vyřídím jedním pivem." Atomový technik potřebuje střední školu? To je divný svět, protože Homer svou radioaktivní práci vždy zvládal bez nejmenších problémů. Nicméně mě jeho pokusy studovat vždy bavily, děda odhalil nejedno zábavné tajemství svého vrásčitého života a taky jsem se dozvěděl informaci, díky níž můj život dostane nový smysl - ve spoďárech se skrývá odpověď na všechny důležité otázky.

Prezident Blaník (2018)

"Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí ... vy čůráci." Prezident Tonda bude řídit republiku jako auto a nezastaví ho žádný semafor? Tak to nebude, protože tohle je realita a já konečně vím, co všechno stálo za prezidentskou volbou. Tonda mě při tom tradičně pobavil, ale nebýt to tak zatraceně aktuální a nemít botového modela Tondu tak rád, tak by hodnocení nejdelší epizody Kanceláře Blaník určitě nedopadlo tak dobře. Mělo to totiž spoustu hluchých míst, ale to bratříčkování s kandidáty nemělo chybu, rozhovor v ČT byl krutopřísný a co může být vtipnějšího než přemlouvání Kalouska k volbě Zemana? To bylo zkrátka skvělé.

Labyrint - Epizoda 4 (2017) (epizoda)

"To tam rozkopáváte nějakej hřbitov nebo co?" Mrtvoly nám příběh zase rozjely a i když se toho moc nezodpovědělo, tak se nám některé nitky začaly spojovat. Z toho mám radost. Jen to prapodivné dědictví mi pořád nechce dávat smysl, takže mi taky pošlete sto mega, abych nad tím mohl v klidu popřemýšlet. Jinak nemám radost z Ríši, protože ten jeho odjezd z místa činu "do porodnice" se mi moc nechce zbaštit. Na druhé straně mě pobavil lobbista Kříž se svou definicí problému debilů - když přijdou k penězům, tak je začnou rozhazovat. To je přesné. Ale kam potom patří mladý doktorant?

Labyrint - Epizoda 3 (2017) (epizoda)

"Chci mít něco. Cokoliv, ale fakta. Něco, o co se můžeme opřít. Aspoň jednou nohou." Tak opírat se stále není o co a už by to něco chtělo. Možná to rozjede kopáčský výkon důchodců na konci epizody, ale zatím se to nějak nehýbe. Proto jsem se tentokrát zaměřil na policejní práci a musím ocenit spor o kompetence s ÚOOZ, protože to, jak si každý volal svému šéfovi, byl naprosto přesný obraz dnešní reality. Jinak mě pobavil způsob, kterým lobbista vyfotil vraha a ač si nechci hrát na nějakého moralistu, tak tvrďák Ríša u mě svým románkem dost klesnul.

Labyrint - Epizoda 2 (2017) (epizoda)

"Jakej důvod bys měl odklízet mrtvolu, kterou jsi nezabil?" První epizoda to vzala hodně zeširoka a druhá v tom pokračuje. Poldové tápou, já samozřejmě s nimi a ač některé souvislosti začínám tušit, tak k propojení jednotlivých nitek mám hodně daleko. Nicméně mě to zajímá, poprava mě zaujala, vražda Kříže staršího zase překvapila a převtělení vyšetřovatelů vražd v pátrače zase zaskočilo. Nicméně švédský velvyslanec je jim k dispozici a já se těším na to, co bude dál.

M*A*S*H - George (1974) (epizoda)

"Jsme svobodná země, Franku. Každý může mít zranění, jaké si přeje." Udavačství Franka tentokrát nestojí za víc než dvě rány pěstí do Kuního ksichtu, ale fragmenty fotbalového zápasu mezi Protestanty a Katolíky byly Boží, alkoholová dáma zase inspirativní a Radarovo "odborné" vyšetření zdravotního stavu Henryho bylo přesně tou zábavou, kterou mám na MASHi nejraději.