• Krátkometrážní

Heuréka – město divů - Série 1 (2006) (série)

"Má dost zvýšené hladiny Cyklopentanoperhydrofenantrenu." Tak toho by si všiml asi každej, i když mám podezření, že šerif Carter chyběl na některejch hodinách kvantový chemie, atomový fyziky či molekulární biologie. Nicméně jeho oťukávání s Heurékou se mi moc líbilo a jeho chytrej dům na atomovej pohon mi byl do života důrazným varováním, abych si žádnou "chytrou" technologii nepustil dovnitř. Já prostě žiju analogově, ale snad právě proto mě tolik baví seriál plnej technologií budoucnosti.

Heuréka – město divů - Jednou za život (2006) (epizoda)

"Tvůj dům neměl depresi, když ses odstěhovala?" Každý zkrátka ještě nemá chytrý dům a mě potěšilo, jak v otázce bydlení tento seriál předpovídá budoucnost. Navíc mě hodně pobavilo, když Allison dostala při pitvě chuť na syrové maso, jak Farga nedokázal nikdo zhypnotizovat a zejména Carterova touha, aby nenašel sám sebe ve svém Jeepu z minulosti. A hodně mě potěšila pohoda roku 2010, ale tím by se všechno v dobré obrátilo a nebylo by dál co řešit. Podle mého názoru by to byla škoda.

Heuréka – město divů - Pravidla cvokárny (2006) (epizoda)

"Bydlím s jaderným reaktorem?" Útok baseballovou pálkou na jaderný reaktor byl vynikající, podzemní mise Jo s Taggartem taky a strachující se dům rovněž neměl chybu. Ovšem praktický důkaz toho, že v městě plném supergéniů má pouze poslíček dost selského rozumu na to, aby pochopil situaci, je vážně k zamyšlení.

Heuréka – město divů - Nachový opar (2006) (epizoda)

"Nevšimla sis, že by se lidi chovali nějak divně?" Nechci moc prozrazovat, ale všichni jsou podráždění, Jo naspeedovaná a může za to Necrosomnium violacea. Přesně tak to bylo a já jsem se moc bavil, když Jo řádila se stříkací pistolkou, Carter odolával sexuálním útokům a Allison s Beverly si vzájemně vjely do kadeří.

Heuréka – město divů - Pud (2006) (epizoda)

"Nevěděl jsem, že mentální myš a Taggartovi nanobrouci mají stejnou frekvenci." Já to taky netušil, ale s naklonovanými Starky jsem si to celkem užil. Příště bych však byl pro to, aby se klonovaly Allison, Beverly či Jo. Sice úplně přesně nevím proč, ale připadá mi, že pro 96% mužských očí jsou zajímavější než Stark.

Heuréka – město divů - Z masa a kostí (2006) (epizoda)

"Létající mužíčku už to bude?" Oživlý robot mě zase tak moc nebavil, ale to kolem něj bylo skvělé. Třeba "diskrétní" setkání Jo s Callisterem, hašení bez vody a zejména schůzka šerifa s Allison u magnetického plotu.

Heuréka – město divů - Mžik (2006) (epizoda)

"Náhodou jsi projížděl kolem v plné polní a s noktovizorem?" Tak kdo srazil to auto? Byl to Gigantopithecus americanus? To asi ne, ale Carter se mezi všemi těmi cyklopentanoperhydrofenantreny jistě brzy zorientuje. Mě tedy hodně bavilo, když to Carter s vědci vyřizoval jemně, když nabízel otisk boty na Starkově zadku, když byl za jízdy vyndán z auta a zejména když přiběhl Fargo s raketovým pohonem. Tohle bylo zkrátka skvělé, stejně jako závěrečný virtuální baseball.

Heuréka – město divů - Doktor Nobel (2006) (epizoda)

"Stává se to tu často?" Jako to, že ze silnice vyjede raketa co není raketa a zahájí se odpočet? Tak to je i v Heuréce novinka. Jinak samozřejmě souhlasím s tím, že nejdůležitější je to, jak naložit s antihmotou, jak rychle uspořádat předávání Nobelovky a jak vychýlit ionosférický částicový paprsek. Ovšem co je na tom těžkého, když je to všechno na bedrech fyzikou nedotčeného šerifa Cartera? Nic, ale zábavné to tedy je. A z militantní Jo se vyklubala pěkná kočka.

Heuréka – město divů - Nezranitelný (2006) (epizoda)

"To je pokoušení osudu. Dnes mě pojistíte a zejtra koupím kulku." Carter mě dost pobavil odmítáním zdravotní prohlídky, protože měl velmi naléhavou práci. Jen si ji vymyslet. Ovšem Carter s Allison poprvé v posteli byli dost vtipní a to, jak se Carl zakousl do Beverly, bylo hodně inspirativní.

Heuréka – město divů - Spiklenci (2006) (epizoda)

"Kam byste šla pitvat mimozemšťana?" Když se na to díváme z tohoto úhlu pohledu, tak samozřejmě k Taggartovi. Mě tedy nakažení spiklenci dost bavili a šerifova hláška o tom, že je sám, když po Jo běhaly červené tečky zaměřovačů, mě úplně rozsekala. Stejně jako jeho zkouška z pokročilé výzbroje.