venca163

venca163

Eric Kaufmann (Cartman ty krávo)

okres Strakonice
Ad. vypípávač: kurva, hovno, cecky, prdel.

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 10.12.2018  00:22
    Heroin (1970)

Z dnešního pohledu už celkem naivní poklona starejm dobrejm časům. Protivnej starej dědek Jean Gabin (chci bejt jako on) tu zosobňuje poctivost starý doby, kdy si lidi řešili problémy sami a hlavně bylo třeba předat grunt synovi (nebo vnukovi, w/e). Tldr najde u vnuka herák za desítky milionů, vysype ho do vody a pak odkrágluje postupně všechny zlotřilce, který po něm jdou a 1) přejedou mu kuře, 2) zapálí stodolu, 3) porazí pár krav, 4) znásilní vnučku (takže skore vlastně slušný). Celý to ale dává asi takovej smysl, jako výraz právě znásilněný vnučky, která vypadá spíš, že by si zrovna ještě zašukala. Nakonec se ukáže, že jablko přece jenom nepadlo daleko od rodinnýho statku a všechno je sluníčkový. Je to dobrej film. (70%)

• 10.12.2018  00:09

Nemam rád, když je půlka scénáře o tom, že někdo jakoby píše scénář, takže JAKOBY píše scénář ve filmu k tomu filmu, na kterej se zrovna dívam. Not amused. Některý solitérní příběhy dobrý, bohužel tenhle koncept to zadupává. Herecky našlapaný, za zmínku stojí třeba moje od-quanrum-of-solace-oblíbená herečka Olga Kurvylenko. Jinak samozřejmě Woody, nebo míň samozřejmě, ale taky, Colin. (60%)

• 9.12.2018  23:54

Lars von Trier - modla všech dnešních coffee/hipsto/art/moviegeek fašistů :). Přijde mi blbý navážet se přímo do něj, jeho jiný filmy považuju za přinejmenšim docela průměrný (ha!) a zrovna proti němu nic nemam, ale to on sám se tady s tim filmem hrozně ztotožnil. Je to jako jít do špatnýho (ale hodně sebevědomýho) muzea moderního umění. Je sám sebe strašně plnej - předhodí nepravděpodobný morální dilema (nebo rádoby senzační souvislost) a nabídne šokující rozuzlení™ (to jsem od něj čekal). Pak přizná, že tě do toho vmanipuloval (to by se ještě dalo čekat) a začne se omlouvat a nekonečně vysvětlovat (to jsem nečekal). Bohužel to dělá pomocí extrémně otravnýho dialogu, kterej je vlastně monolog. No a tuhle řídkou hovnovou polivku vaří tak 2/3 stopáže. (Černo)humorných scén nebo napětí se člověku dostane jen pomálu. Ucházející závěr už nemá šanci to zachránit. PS: Nevim, jestli by pomohlo, kdybych to viděl v míň debilnim kině, než je malej (péro)sál ve Světozoru. Asi ne. (50%)

• 9.12.2018  23:24

Já to věděl prostě - věděl jsem celou dobu, že Sam Rockwell je takovej ukázkovej pičus proto, aby na konci obrátil a divák byl úplně woow. Ne prostě, takový lidi nezmění celou svoji životní filosofii po přečtení jednoho emailu. Omg, škoda. Bavilo mě to kočkování, těšil jsem se na civilní rozuzlení. PS: Nevim, jaký jsou obvyklý ceny čehokoliv někde v hornim dolnim Ebbingu, ale 100k za měsíční nájem billboardu u nějaký zavšivený okresky mi přijde dost scifi. (65%)

• 9.12.2018  23:13

Princové z Mainu i s králema Nový anglie tady jedou slušnou ždímačku. Tu hlášku znam už asi 150 let, ale film jsem viděl až teď. Zajímavý je, že ten citlivý/dojemný Tobey tady hraje vlastně takovýho docela hajzlíka. Otočí se zády k člověku, co ho celej život vychovával, vzal ho pod svý křídla a snažil se mu všechno předat a když pak starej děda umírá, Tobey za nim nehodlá přiject, protože zrovna někde za kopcem češe jabka :). Not bad, ale potenciál rozpuštěnej ve slzách, pardon. (60%)

• 9.12.2018  23:01
    Zrůda (2003)

Charlize Theron je tu neskutečně ohavná. Nejdřív jde o takový víceméně nevinný telení dvou telat, ale brzo se zvrtne, pošlape to i ty nepatrný zárodky sympatií, který se u někoho mohly objevit a já osobně těm dvěma nádherám přál oranžovej mundúr nejdýl po půl hodině. Film se mi navíc snažil hrozně prodat to, že do toho srabu ji dostalo těžký dětství a jánevimco blablabla™. To zkazilo i docela zajímavej příběh - neměl jsem komu fandit. Party monster, který jsem prvně stáhnul místo tohohle, nakonec považuju za trošku lepší film. #ježišToBylyKrávy (70%)

• 18.11.2018  14:17
    Flákači (2001)

Docela dobrý obsazení, ze kterýho ještě mírně vyčnívá Vin Diesel - nikdy bych nevěřil, že zrovna tahle vepřová hlava může být na filmu to nejlepší. Zbytek je totiž takovej dost nefunkční mafiánskej prefabrikát, kterej až moc často spadá do trochu trapný parodie. Nejlepší hláška: "Cmon pap, it's time. I am ready to step up. There's gotta be something I can do, right?" - "You brought us the sandwiches. What else can you do?" (65%)

• 18.11.2018  14:04
    Searching (2018)

John Cho moralizuje svoje okolí, že hulí trávu. To je fór, za kterej jsem aspoň 1 hvězdu přidal. Jinak z kategorie screen-streaming filmů je to zatim asi to nejlepší, co jsem viděl (a popravdě nemam zrovna chuť tenhle žánr nějak hloubš prozkoumávat). Viděl jsem totiž i naprostý blbosti jako třeba Odrbat z přátel. Poselství je třeba víc fízlovat svoje děti to naštěstí moc netlačí, spíš radí nenechávat doma bez dozoru povalovat svoji napchanou šrajtofli. PS: Nejlepší návod na prolomení hesla na Facebook ever. (75%)

• 18.11.2018  13:52

V podstatě dost stejný jako jednička, všechno co jsem psal tam, platí i tady. Zápletka ještě triviálnější a na scénář už se vyloženě rezignovalo. Prostě se 3-4x vystřídá "bitka/proslov před radnicí" s "bitkou/proslovem v kanálech". Jo, jsou tu nějaký typický prvky Burtonovský atmosféry, ale to je fakt málo. (60%)

• 18.11.2018  13:39
    Batman (1989)

Já teda nevim, mě tvl tydlecty "tradičně pojatý" dobrodružný akčňáky přijdou akorát směšný. Krimi/Thriller? To se musim smát, vždyť je to úplně triviální báchorka - naprosto bez napětí, s jednobarevnýma plochýma postavama. Akce jako taková stojí za prd a chápu, že to bylo natočený v roce 1989, ale to zpracování působí občas fakt lacině. Michael Keaton je (tady) navíc sympatickej asi jako hovno v botě. Takže to vidim jako film, kterej může bavit spíš jen skutečný fanoušky komiksů. Což já rozhodně nejsem. Jako jedno z mála pozitiv vidim Kim Basinger (hlavně ve scénách, kdy už nemá osmdesátkovej účes =). (65%)

• 18.11.2018  13:21

Je to sice k Freddiemu takový až moc laskavý, ale... (90%)

• 15.11.2018  22:01

Ta první cca třetina, která je jen takovou neškodnou italskou taškařicí, mě upřímně docela trávila. Pak ale začly první náznaky potíží a film najel celkem rychle na režim takový docela temný pohádky. I když tohle téma bylo podávaný s nevídanou lehkostí, tak čím blíž k finálé tím víc přituhovalo, Roberto Benigni byl neskutečnej a já jsem na starý kolena občas fakt sentimentální. (85%)

• 15.11.2018  21:52

Fóťa jasnej favorit! Sledovat ho, jak si po mnoha prohraných bitvách nepřeje už nic víc, než alespoň pro pětadvacet procent svých dcer někoho normálního, je neskutečná prdel =). Myslim, že mu musí fandit snad každej. Nehledě na to, že i většina ostatních postav jsou vesměs fajn charaktery, nebo se jim dá aspoň dobře pošklebovat. Tohle frantíci vždycky uměli. (85%)

• 4.11.2018  16:36

Pro mě Knoflíkáři nejsou o těch kultovních hláškách, protože jsem film viděl poprvý teprve nedávno a navíc mi ani nepřijde, že by ty hlášky byly zrovna nějaký stokrát kultovní. Spíš je to spíš takový intelektuální rozjímání nad tou bombou, se kterym se teda zrovna moc neztotožňuju, ale který naštěstí neni moc trapný. Takže se dá respektovat, i když přišlo o pár dekád dýl, než bylo v módě. (75%)

• 3.11.2018  14:26

Nepatřim zrovna mezi lidi, který se rádi všemožně při sebemenší příležitosti pošklebují USA za všechny jejich problémy, ale tady si prostě nemužu pomoct - this is america! Neřikam hned všechno velký špatný, ale je to vlastně dost fašistickej stát s neskutečně propracovanym fízlovskym systémem, kterej za posledních pár dekád nabral hrůzný obrátky. Téma teda pro mě dost zajímavý. Žánrově je film krystalický (skoro soudní) drama a je to pojatý spíš na osobní rovině. Což je možná trochu škoda - přestože to možná mělo větší ambice, tak je to vlastně jen hlavní hrdinka a ostatní postavy obíhají kolem ní. Dovedl bych si asi představit, že se i další charaktery rozehrajou trochu víc, pak bych třeba neuhádnul krysu už v půlce filmu. Ale to je fakt jen minoritní výtka. Hlavní je, že scénář drží vysokou úroveň celou dobu, takže to má spád až do konce. #děsivě #uvěřitelný (80%)

• 3.11.2018  14:07

Tenhle film jsem viděl uplně náhodou, protože jsem v nějakym ne uplně ready stavu myslel, že stahuju jiný Monstrum. Po chvíli sledování jsem sice rozpoznal žánrový i castingový nesrovnalosti, ale řekl jsem si, že to má docela dobrej start a dam tomu šanci. Jako nakoukání do queer kultůry na obědnávku slavnoj ameryckoj národu to docela funguje a ta tečka na konci je řekl bych celkem drsná. Jo a Macaulay Culkin tady hraje podle mě dost dobře, já mu jeho pološlapkoidního do sebezahleněnýho buzeranta bez špetky svědomí v pohodě uvěřil. Řemeslně celkem mizerný, ale zbytek to vyvažuje. #money #sucess #fame #galmour (75%)

• 21.10.2018  19:28
    K2 (1991)

Filmů o lezení zas tolik neni a tomuhle jsem se docela dlouho vyhýbal, protože jsem nějak nabyl dojmu, že to bude něco jako Smrtelná kravina. Naštěstí vůbec! Neni to žádnej lacinej akčňák ani uslzený drama, primárně je to fakt film o lezení. Lezecký scény samy o sobě jsou obstojný, exteriéry parádní a horolezectví jako takový je tu zobrazený celkem uvěřitelně. A kdo si myslí, že v takovejch podmínkách neni možný spustit na laně kámoše se zlomenou nohou o pár vejškovejch kiláků dolů - think again!. (80%)

• 21.10.2018  19:17

Některý ty zvraty byly možná trochu odfláknutý, ale jako taková lehounce nadprůměrná situačka to obstojí, když člověk nemá ani hodinu a půl. (75%)

• 19.10.2018  19:43

Neni to sice tak popcornový jako Bostonská střední, ale zase to hrozně tlačí pilu s tim svym prazvláštnim poselstvim (pohrdání rezignací Johna Hearda vs. přistoupení na pokrytecký pozlátko + dexter style). Asi bych víc ocenil, kdyby to zůstalo v mezích reality. Navíc ta proměna hlavního hrdiny úplně podkope první polovinu (tu romanci i dusnou atmosféru). Každopádně některý školy plný těhlech latino zmrdů jsou asi fakt pekelný. Tam si fakt nevybereš... (65%)

• 19.10.2018  19:30
    V Bruggách (2008)

Vždycky řikam, že nemam rád divadlo ve filmu, ale asi to budu muset přehodnotit, tohle bylo prostě kouzelný =). Všichni hlavní herci byli neskutečně autentický ve svejch bizarních charakterech a hlavně - to jak si režisér/scénarista McDonagh pohrává s divákem, žongluje postavy a posouvá příběh, to nemá obdoby, to je prostě radost sledovat! Absurdní komedie a přitom drama až skoro antickýho rozměru ;) (90%)

• 19.10.2018  19:19
    Kids (1995)

Jee, tady je zas každej pohoršenej nebo zhrozenej. Jo, je to takovej autentickej vhled do života určitý skupiny mladejch lidí, ale je jasný, že jde o extrém =). Všechny ty kecy tady o "dnešní mládeži" jsou akorát směšný. Dnešní mládež spíš sedí doma a čumí na youtube videa. Líbilo se mi to polodokumentární pojetí (dlouhý scény, observační kamera, mladý herci/herečky, ...) a že to nijak nemoralizuje. Larry Clark prostě naservíruje pohled do tý komunity, protká to zajímavou zápletkou a skončí to celkem úderně. PS: Bitches love to suck dick, yo. It's like their secret hobby, gives them power and shit. (80%)

• 17.10.2018  23:31
    Volyň (2016)

Hrůza, peklo, zmar. Aspoň měsíc jsem to nemohl dostat z hlavy. Za mě použitá forma naopak podtrhuje vyznění na nejvyšší možnou mez, je to strašně silný - smutek, lístost, soucit, mrazení, vztek, nenávist... Změnili se za těch cirka 80 let tyhle agresivní polo-vopice? (100%)

• 17.10.2018  23:15
    Generace X (2005)

Nejvíc mě pobavila ta mamka, co si asi týden nevšimla, že ji unesli syna, nebo sjetý hosti na pohřbu. Jenže ono to mimo všeljaký absurdní situace má hrozně promakanej podtext - dává to smysl =). Ralph Fiennes je tady bombovej. (85%)

• 7.10.2018  23:32
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

"Jedinej opravdovej seriál ze života vy kreténi", napsal o tom nějakej moula v diskusi pod jednim dílem. "Přehypovaná teenage rádoby existenciální hipsto sračka", píšou další. Aby mě jedno nebo druhý provokovalo jsem asi už moc starej =). Pravdu nemá nikdo (nebo všichni). Co se nedá sporovat, je fakt, že největší devizou tohohle seriálu je jeho pouhých 8x20 minut =). Bral jsem to jako takovou trochu netradiční hříčku na daný téma a zejména díky zvolenýmu formátu jsem se u toho i celkem bavil. Jen po těch všech ohlasech na velký finále jsem fakt čekal něco víc, než úplně tuctovej úteso-visák. Bejt v závěru cokoli fatálního, šel bych vejš. (65%)

• 7.10.2018  23:21

Hale, jsou 2 druhy chlapů. Jedni si mejou ruce před chcanim a druhý po. Já a José Luis Bouřlivák si je myjeme před, náš pták je posvátnej...víte vůbec kolik je všude mikroorganismů a podobnejch sraček? PS: S náma nebudeš hlídkovat, dokud ho nestrčíš do teplý kundy. (80%)

• 20.9.2018  21:59

Za mě palec nahoru, že někdo takový téma vůbec nakousnul. Zejména pro ty, co problém bagatelizujou, bych tady měl nějaký data (screenshot). Každopádně dokument ukazuje pouze ty extrémy, díky čemuž bude pro kohokoliv strašně snadný do něho kopat. To, že jako protiváhu nabízí nějaký crazy lesohipíky, je samozřejmě trochu hloupý =). (60%)

• 20.9.2018  21:47

"I want you to fire some fat people." Škoda, že se příběh nemotal víc kolem toho dědice fóťovo firmy, za mě rozhodně nejlepší postava. Mělo to i pár dalších bezva momentů, ale takový stupidní uječený polobuzní postavy typu Charlie Day to sráží minimálně o 1 hvězdu dolu. Sorry. (65%)

• 20.9.2018  21:42

Takovej poctivej oldschool skoro-rodinej film. Postavy celkem příjemný, zápletka nijak hloupá, má to celkem fajn příběh, ale můj šálek to neni. Možná jsem to neviděl ve správný náladě, ale za mě průměr. Navíc současnejch 89% mi přijde jako fakt nadstřelený skóre =). (65%)

• 16.9.2018  23:07

Hale, mam je oba rád, Slyho asi víc, ale nemůžeš prostě dělat osmdesátky napůl. Tady je vidět ta snaha, aby to bylo jako fakt opravdový, ale ten scénář je neskutečně stupidní kokotina. A ty jejich rozhovory často fakt bolí, nějak to nefunguje ani jako macho styl, ani jako sranda. Nápad parádní - bohužel přetvořenej do aušusovýho scénáře. Ale furt to nepovažuju za nějakou vyloženou ztrátu času, přecejen sledovat Slyho další ušlechtilou postavu, která se zase obětuje pro blaho ostatních, má pořád něco do sebe. PS: James Caviezel je dost drsnej záporák, dal bych mu víc prostoru! (65%)

• 16.9.2018  22:51

To našroubování "Chinatown" motivu do filmu je trochu hloupý - kromě názvu jde jen o takový občasný brebentění o tom, jak v Chinatown neplatí žádný pravidla + finální hláška, která působí akorát směšně (SPOILER zabití Evelyn neni žádnym důsledkem drsnýho číňáckýho ghetta). Jako detektivka to překvapivě pořád funguje, má to specifickou atmosféru (i když "hutnou" bych ji asi nenazval) a dokonce Jack Nicholson hraje poměrně civilně, což sem dobře zapadá. #filmNaVelkýPlátno (80%)

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30