Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (1 313)

plakát

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023) 

Je tam toho prostě moc. Dějová linka se motá dvě a půl hodiny na všechny strany, ale smysl to moc nedává. Hromada v podstatě zbytečných odboček a postav, například Adam Warlock. Hravý to pořád místy je, ale je to dobrou půlku stopáže unavený, efekty pro efekty a graduje to neuvěřitelně těžkopádně.

plakát

Indiana Jones a nástroj osudu (2023) 

Já to tam skoro necítil, bohužel. Ač je to dost dlouhé, je to na můj vkus málo epicky rozjetý. Ford dělá co může a charisma pořád má, ale jestli to Mangold prostě podává jinak, nebo jsem měl velké oči... Je to rozhodně stále solidní biják, dramatický a dobrodružstvím sršící, hudební doprovod klasicky skvělý, to jo, herci fajn, ale některá scenáristická klopýtnutí tam jsou, humoru by to asi taky sneslo víc, taktéž triky nepříjemně překvapily. Ale asi to o moc líp natočit ani nešlo.

plakát

Star Trek: Podivné nové světy (2022) (seriál) 

Sice poměrně sympatické obsazení, ale je to tak zoufale nevzrušivé a nudně televizní, až to bolí. Atmosféru to docela má, nutno přiznat, ale jinak je to vykecávačka o pocitech, traumatech, morálce a solidní akce a zápletka nikde. Celou viditelnou posádku lze spočítat na prstech obou rukou, ta rozlehlost Enterprise plná lidí všech možných zařazení tu místy až bolestně chybí. Markantní je to například v díle, kde celou loď, která by měla mít přes 700 členů posádky, přepadne a zajme asi osm otrhaných pirátů. Humorně nelogické postupy v některých dílech jsou také zarážející, nic se nezkoumá, nekontroluje, bezpečnost žádná. Veškerá taktika vesmírných bitev spočívá ve včasně pronesených dramatických povelech " Záložní energii do předních štítů! " a je to. Občas je to docela milé a i vtipné, ale nemůžu si pomoct, ta dramatičnost a pestré zápletky mi prostě chybí. Nejsem sice obzvláštní Trekkie, ale na druhou stranu mi to ani není úplně jedno. Nalákalo mě vysoké hodnocení, ale nelepí to.

plakát

Blb a blbec (1994) 

Poměrně nelogická šílenost, zajímavá vážně jen kvůli těm dvěma. Pár gagů ujde a nostalgicky to zabrnká, ale jinak je to vážně patlanina.

plakát

Ddeugeowoon annyeong (2013) 

Velmi předvídatelné, ovšem funkční. Ale chtělo by to víc humoru než jen hromotluka Ma Dong-seoka somrujícího cigára. Ovšem ten konec s promítáním proslovů před koncertem nelze označit jinak než vyděračskej a byl jsem zajímavě ambivalentně dojat i zhnusen.

plakát

Jjejjehan romaenseu (2010) 

Ústřední dvojice sympatická, i když střelená spisovatelka byla někdy dost otravná. Ale to jejich poštuchování bylo celkem vtipné a sladké to bylo tak akorát.

plakát

Králův dvojník (2012) 

Lee Byung hun naprosto okouzlující v roli králova dvojníka. Podobné schéma jako ve všech záměnových takových filmech je ovšem tady skvěle podáno v mixu humoru, patosu, dojemných scén a epicky výpravné hudby. Je to trochu naivní a prvoplánové, ale Korejci mě zase jednou dostali.

plakát

Sisu (2022) 

Velmi bizarní, i když místy velmi zábavné. Výborná kamera, stylová čistá žánrovka. Ale ta přepálenost je někdy až moc.

plakát

Vyproštění 2 (2023) 

Dramatičtější scénář než minule, velmi dobrá akce a choreografie soubojů, peníze jsou taky solidně vidět. Zlatíčko Farahani to se samopalem sluší, osazení je vůbec nečekaně dobrý, potěší české lokality. Logika sice trochu kulhá, například útok na mrakodrap nebo jízda vlakem, ale je to zakrvácená špinavá realisticky podaná akce, zabavit to umí.

plakát

Rychle a zběsile 10 (2023) 

Nehodlám to nějak dobře hodnotit jenom proto, že je to míň debilní, než minulý díl. Je to totiž debilní fakt hodně, místy je to až směšné. Neherec Vin Diesel tu pouze buď sedí za volantem a sveřepě lomcuje šalpákou, nebo zádumčivě postává a nesrozumitelně huhlá moudra o rodině, životě a vůbec. Přičemž dává světu najevo, že jeho šatník neobsahuje nic co má rukávy, protože je hned po nákupu očividně u všeho urve. Akce mi sice zvedla obočí často, ovšem jen kvůli své neuvěřitelnosti a nesmyslnosti. Říct, že je pouze přepálená je silně nepřesné, protože když někdo zastaví například kulku holou dlaní, označit to jako přepálené vás taky nenapadne. A pateticky deklamované dialogy skoro u všech postav, děj bez špetky logiky a až pohádkové přežívání hlavních hrdinů je jen poslední kapka. Jediná pozitivní věc je obsazení, Momoa mi přišel místy nečekaně vtipnej, potěšil Alan Ritchson a John Cena. Jinak je to v podstatě esence toho, čemu se smějeme na Americe. Ten chlap, co vynalezl rychlopřetáčení, je nedoceněnej hrdina, bez něj bych to nedal.