Snafu: V háji jako obvykle (2023)

Je to skutečná blbina. Neříkám, že není sem tam ucházející vtip, ale jinak je to nelogický a výjimečně špatně zahraný, hlavně záporáci. Triky směšný, zápletka je k neuvěření, akce a souboje jen sem tam záblesk něčeho solidního a to mám rád Jackieho a Cena mi taky nevadí. Škoda.

Čórka (2022)

Zábavné a solidně vypointované. Navíc velmi přesná atmosféra osmdesátých let, skutečně ne dvacátých tohoto tisíciletí, jak tu někdo nepochopitelně píše. Herecky slušný a výborná hudba. Jako atmosférická jednohubka je to fajn.

Fresh (2022)

Daisy je fajn a začátek byl díky ní roztomilá skoro romcom uvítačka. Zbytek bohužel ale dorazil mnohdy neoriginálně a v podstatě nic mě zvlášť nepřekvapilo ani nezaujalo. Humoru to moc nemá.

Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

Výborná kamera, originální až westernové ladění a kostýmně historická realita, kterou zaplaťpánbůh umí uchopit naštěstí asi jen Francouzi. Ale přeci jen ta špína, stíny...mám radši hravější realizace, kde je klukovštější D'Artagnan a přeci jen je to víc odlehčené a vtipné. Ale ani tohle není zlé a rozhodně to za sebou nechává poslední americké pokusy.

Cherry (2010)

Kluk nebyl sice úplně mimo, ale byl na můj vkus trochu přemoudřelej a trocha spontánnosti by mu taky prospěla.  Film těží ze sympatičnosti postav a emocionální a vztahové veletoče, které nejsou kupodivu až tak o sexu jak byste čekali, jsou rozumně přijatelné. Ale já bych si teda rozhodně vybral Zosiu Mamet.

Pikkeulneun chungchoon (2013)

Druhá polovina naštěstí celkem ujde, je trochu vážnější a i ta romantika je najednou srozumitelnější. Ale hlavní hrdina je nasládlej ukňouranej nesympatickej rádoby hezounek s umělým kačeřím úsměvem, fakt nechápu co na něm nejenom hlavní hrdinka viděla. Ta je fakt hezká a sympatická, její role není špatná a i jediná trochu vtipná. Je to jinak bohužel i dost utahané a nebýt živější druhé poloviny tak i dost nudné.

Flash (2023)

Šíleně zmatený, jako vážně. Chaotické a divné. Naštěstí zhruba polovina je celkem fajn, Batmani jsou k sežrání a jakžtakž je to vtipný, ale dějová linka v podstatě nikam nevede, navíc to šílenství s multivesmírama a časovýma liniema už by vážně mohlo přestat.

Zlatá cihla (2023)

Příliš mnoho nelogičností a nesympatická v podstatě celá banda zlodějíčků mi brání dát aspoň tři hvězdy. Neurazí to, ale je to přeci jen moc televizní a sešitý horkou jehlou.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Je tam toho prostě moc. Dějová linka se motá dvě a půl hodiny na všechny strany, ale smysl to moc nedává. Hromada v podstatě zbytečných odboček a postav, například Adam Warlock. Hravý to pořád místy je, ale je to dobrou půlku stopáže unavený, efekty pro efekty a graduje to neuvěřitelně těžkopádně.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Já to tam skoro necítil, bohužel. Ač je to dost dlouhé, je to na můj vkus málo epicky rozjetý. Ford dělá co může a charisma pořád má, ale jestli to Mangold prostě podává jinak, nebo jsem měl velké oči... Je to rozhodně stále solidní biják, dramatický a dobrodružstvím sršící, hudební doprovod klasicky skvělý, to jo, herci fajn, ale některá scenáristická klopýtnutí tam jsou, humoru by to asi taky sneslo víc, taktéž triky nepříjemně překvapily. Ale asi to o moc líp natočit ani nešlo.