Rok, kdy jsem začala masturbovat (2022)

Celý to stojí a padá s Katiou Winter, která je opět zajímavá a byla bezvadná už v Mimo stopu, navíc má neuvěřitelnej zadek. Ale velká část filmu jsou feministický a citečkovo krizový kecy, který chlapa moc neberou. Něco je celkem vtipný, k tomu je tam dost sympatických postav, ale v podstatě kromě dámskýho dušezpytu se tam skoro nic neděje. I když atmosféru to jakžtakž má, to masturbační téma je tam teda naroubovaný v podstatě zbytečně.

You and Me (1938)

Příběh trochu hapruje, postavy se totiž chovají dost podivně. Ale Silvia Sidney je výborná a roztomilá.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Kdyby to nešlo doma přetáčet, tak z kina bych odešel zhruba v polovině. Ta stopáž je prostě šílená, navíc jsem si definitivně ověřil, že to není koncept pro mne, tři díly po sobě zklamání a dvě hvězdy, takže pětku už nedám. Jednotlivé choreo perly ujdou, neříkám že ne, a sem tam je skutečně originální nápad, ale jako celek je to jenom šíleně repetetivní a frustrující příval nepřátel, které Keanu likviduje za pomoci cípu saka a sveřepého výrazu. Potěšil fight Hirojuki Sanada proti Donnie Yenovi, to jsem nečekal, že v životě uvidím,  kamera taky velmi dobrá, ale jinak asi nemám co chválit, celkem se divím, že to pořád někoho může bavit.

The Covenant (2023)

Teskně zírající Gyllenhaal už mi začíná být dost nesympatickej. Máchání zbraní jsem mu vůbec nevěřil a prostě mi neseděl. Jinak storka dobrá, akce ujde a pár fines to má, režie je šikovně rozumná a dramaticky se to musí pochválit, včetně kamery a logicky se chovajících postav. Bezhlavě nabíhajících ručníkářů se tu skoro nedočkáte a Tálibán není vylíčenej jako banda dementních pasáků koz, ale jako nepřítel ze kterýho mrazí, atmosféra tím dost získává.

Tajja : shinui son (2014)

Je to nečekaně napínavé, bohužel děsně dlouhé a ta korejská karetní hra je pro mě neznámá, tudíž hůř ocením dramatičnost zápletky, karty se tam hrajou v podstatě pořád. Ale jako příběh to není špatný, to ne. A druhá půlka je i celkem akční.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Je to něco nového a svěžího, navíc neokoukaného, to přidává hvězdu navíc. Svět Forgotten Realms tu před námi skutečně ožívá, takže ačkoliv by to mohlo být místy krapet svižnější a odvážnější, asi i akce by to víc sneslo a Chris Pine mi přišel neuvěřitelně nevýraznej, pořád je to fajn dobrodružství a příběh co vás skutečně zaujme.

Mafia Mamma (2023)

Bavila mě jenom zápletka a pár slušných vtipů. Jinak je to rádoby parodie, s kožovitou padesátiletou Toni Collete, hrající nesmysly žvatlající čtyřicítku, chovající se většinu času jako idiot. Na dobrou parodii málo ztřeštěné a nenápadité, na solidní komedii chybí lepší příběh a vtipy.

Podezření (1941)

Dost pomalu budované napětí, sice jako vždy u Hitchcocka nevíte co si máte myslet, ale tady tak nějak nepatřičně. Cary Grant se sice solidně popasoval s pro něj jiným typem role, ale nudil mě , musím přiznat. Joan Fontain je ale skutečně skvělá.

Once Upon a Time (1944)

Je celkem pochopitelné, proč se tohle pohádkově laděné podobenství, které mělo v době války dodat národu krapet optimismu, stalo bohužel jedním z největších Caryho přešlapů. Střelená zápletka je prostě neuchopitelná, kromě solidního obsazení a snahy o zasněnou atmosféru to není ničím pozoruhodné. Janet Blair, tehdejší dětská hvězda Ted Donaldson a Cary Grant se celkem snaží, ale asi bych to skutečně označil za nejslabší film, co jsem s Carym viděl.

Jopok manura 2 : dolaon jeonseol (2003)

Podle mě trochu zbytečně ztřeštěné, některé situace byly už hodně přitažené za vlasy v rámci nějaké vtipnosti. Méně akce, jen hlavní hrdinka je pořád nádherná, ale jinak mě film zklamal.