Dunkerk (2017)

Naprosto ohromující a dechberoucí sestava scén, které dohromady dávají takovou nálož emocí, a to prosím skoro bez dějové linie, ztotožnění s postavami, a nějaké světlé chvilky, že je to až k nevydržení. V polovině jsem byl tak přešlý z tolika beznaděje a utrpení, že jsem byl opravdu rád za rozumnou stopáž. Už dlouho ve mě nezanechal film tak silný dojem. Navíc vizuálně to byla paráda, letecké scény byly skvělé.

Pes ro(c)ku (2016)

Hodně lacině vyhlížející věc. Animace není nic extra, scénář je dost podivný a zápletka...řekněme zvláštní. Humorné je to jen tak tak, v podstatě jediná postava, která má nějaký rozměr, je Angus Kočkostár, rockové hvézdné manýry celkem pobavily. Zato hlavní postava je dvourozměrný Vendelín co jen na všechno kýve a brnká na kytaru, to je dost málo na utáhnutí příběhu. Ostatní postavy jako by nebyly, snad i díky tomu to alespoň celkem odsýpá.

Mimi šéf (2017)

Sice originální téma a pár vtipů, ale celý film to neutáhne.

Loupež ve velkém stylu (2017)

Příjemná oddechovka, plná nikoliv akce, ale decentně zpomaleného humoru. Staří pánové si to užívají, a i když scénář není nijak divoký a opravdu vám trio loupeživých staříků nevyrazí dech brilantním plánem plným geniálních nápadů a převleků, tak se slušně pobavíte.

Hledám Amy (1997)

Ne až tak typický Smith. Dialogy sice postavy kulometně pálí kolem sebe, ale rozebírání v podstatě sraček, jsem čekal trochu vtipnější. Zato ve vztazích se to vrtá nečekaně ostře a až neuvěřitelně trefně. Ale přeci jen jsem byl trochu zklamán. Ovšem Jayův monolog odstartoval závěr nutící k zamyšlení, které trvalo déle než stopáž filmu. Je to překvapivě velice smutný film.

Samuraj (2003)

Můj první film se Zatoichim, a nebylo to zlé. Trochu mi vadila digitální krev a akce nebylo zrovna plno, ale charaktery postav a dobře vykreslené Japonsko ušlo. Rytmické zvuky doplňující scény, ať už dopad kapek, či okopávání políček venkovany, vytváří linku k vnímání zvuků z úhlu slepce, což je dobrý nápad. Zvuk a vizualizace jsou rozhodně silnou stránkou filmuu, a když k tomu nebudete přistupovat jako k běžnému filmu o samurajích, což je vskutku matoucí distribuční název, tak nebudete zklamáni.

Walk Don't Run (1966)

Šedivé vlasy Caryho Granta vůbec neškodí, naopak role otcovského dohazovače mu jde jako všechny jeho role. Rozloučení s herectvím dopadlo výborně, nonšalantní elegán jako vždy, navíc stále ve skvělé formě, šplhání do okna v jeho věku vypadalo jako hračka.. Scénáristicky jde o průměrnou taškařici , herecky to není zlé a exotické Tokyo je zajímavé, navíc přináší zajímavé téma k vtipům. Naprosto mě ale okouzlila jedna z nejkrásnějších zrzek jaké jsem kdy viděl. Samantha Eggar je prostě nádherná, energická a okouzlující. Celý film jsem tomu moulovi Huttonovi záviděl.

Z Paříže do Paříže (2017)

Ani sám nevím, jestli je mi milejší tahle prosluněná verze dětského roadmovie, se zpočátku pouze tušeným nebezpečím, klukovskými alotrii a až prázdninovým přímořským feelingem, nebo bych dal radši přednost něčemu temnějšímu, drastičtějšímu a více Schindlerovoseznamově bezvýchodnějšímu. Kluci hrají skvěle a typická francouzská plejáda rázovitých postaviček se neomrzí, kamera i střih je opravdu bez chyby a poslední třetina je vážně napínavá. Ale první polovina filmu moc neodsýpá, scénář se až moc mazlí s téměř impresionistickými záběry, a nálada se buduje trochu nuceně. Nemůžu posoudit jak moc to v okupované Francii vypadalo, mám srovnání pouze s například českými filmy, ale útěk dvou židovských kluků připomíná spíš výlet, jde více o náladu, joie de vivre, než o drsnou realitu. Což nijak neubírá díle na kvalitě, někdy je to vysloveně ku prospěchu věci. Patosu je jen rozumné množství , ovšem nebýt konce který je konečně trochu dramatický, bylo by ve výsledku o další průměrný film více.

Křížová palba (2016)

Silně atmosférická, dobře ozvučená a nasnímaná, přesto jednohubka. Charaktery jsou tu snad všechny které si lze představit, a postupně se všichni rozstřílejí na sračky, a to myslím doslova, méně jak 3 kulky na osobu jsem snad nenapočítal.

Miranda (2009) (seriál)

Britskou legraci já rád. A Miranda je sakra britská. Některé fóry jsou ultimátní. Ale dost často mě vadilo její nepochopitelné blábolení nesmyslů. Vedlejší postavy jsou hodně zábavné a hlavní ( a největší ) si ze sebe dělá sympaticky legraci, ovšem někdy je to trochu křečovité , například opakované vtipy o nadýmání a podobně.