Na život a na smrt (2013)

Naturalistická a řádně syrová vyvražďovačka mariňáci kontra ručníkáři s výbornou kamerou. Patos je vzhledem k tématu logický, ovšem bojová část plná krve a pádů ze skal, pro jistotu opakovaných, mě svojí nenápaditostí místy až nudila. Nebýt závěru ve vesnici, který měl tempo a myšlenku, bylo by to za dvě hvězdy.

Špinavý trik (2013)

Špinavý trik, ale na diváka. Obsazení super, ale je to užvaněná, roztahaná ( proboha to už se netočí filmy co trvají 90 minut? ) a nevýrazná nuda. Opravdu jsem měl problém udržet pozornost , scénář je děsivě nevýrazný, vzruchuprostý a byť je vše řemeslně kvalitní, je to navoněná bída. Tohle na Oskary? Dlouho jsem neviděl áčkový film, za který jsem litoval peněz za lístek.

Šéf Šanghaje (2012)

Příběh plný lásky, zrady, a loajality. To vše v kulisách předválečné Šanghaje se syrovou realističností mafiánských praktik a boje o moc jako z Chicaga. Staří a zkušení čínští herci spolu s novými tvářemi rozvíjejí příběh který je rozhodně zajímavý a dramatický, i přes typicky asijsky drhnoucí scénář.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Vizuálně dokonalá, vybranými scenériemi ohromující, nesplněnými tajnými sny melancholická a dobře končící neuvěřitelná reklama na life.

Plán útěku (2013)

Slušná akční jednohubka s ucházející zápletkou. Ke konci to je sice trochu kostrbaté a průhledné, ale těm dvěma staříkům se nedá nefandit.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Několik celkem průhledných digitálních triků ( jízda na sudech ) mě trochu zaskočilo, ovšem jinak je to vizuál jak víno. Je to mnohem akčnější než první díl, ale nebýt akce, je to trochu prázdné a natahované. Asi i lepší než jednička, ovšem vysloveně nadšen rozhodně nejsem, vyprávěnka pro mladší publikum to je dobrá, ovšem že bych byl strhnut..to jsem nebyl.

Smetánka v bryndě (2013)

Ale jo. Celkem slušná komedie se sympatickými herci a pro nás exotickým prostředím.

Lásky čas (2013)

Oč méně je to vtipné, o to víc je to romantické. Přiznávám, že jsem byl naměkko a byť vrstva cynismu je u mne poměrně silná, nechal jsem na sebe působit skvěle sladěný ústřední pár, neotřelý příběh, a plno příjemných britských lidiček. Je to prostě milé, je to emocionální a přistoupíte-li na hru páně Curtisovu, což já ano, budete se výborně bavit.

Drsňačky (2013)

Slabota...málo vtipu, málo pořádné akce...má to těžit s typické rozdílnosti dvou parťáků ale děje se tak naprosto krotce a nenápaditě. Vizuál aspoň Sandra ujde, jinak to nestačí ani na slušný průměr.

Jméno (2012)

Hodně divadelní styl, postavy jsou statické a převážně se konverzuje. Dialogy se sypou z rukávu a velice slušně jsem se zasmál, protože co se vyvine z malého žertu je ohromující.