• Pohádka

V žáru královské lásky (1990) odpad!

Stále jsem čekal, zda bude alespoň nějaký zajímavý děj. Nedočkal jsem se, za zmínku stojí jedině Abrhám v roli jakéhosi Quasimoda.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Jeden z nejlepších filmů z celé série. I po letech si nejdřív vybavím krajinu v okolí Bradavic, ale hlavně famózní vrba mlátička v průběhu ročních období. A závěrečné titulky nemají chybu :-)

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Nejslabší ze celé oktalogie. Ponurý a tmavý. Příšerně osekané od všeho, co není v hlavní dějové linii. Škoda.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Zatímco kniha mi připadala místy příliš rozvláčná, film z toho udělal docela pěknou podívanou, jen škoda, že se některé scény nevešly. Zeď ověšená vyhláškami až ke stropu sice v knížce nebyla, ale moc povedená kulisa.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Ze všech osmi filmů se tento nejvíc drží knižní předlohy, při shlédnutí jsem si pouze čtyřikrát říkal, že v knížce to bylo výrazně jinak. A nejvýrazněji, když Ron s Hermionou oznámí Harrymu, že jdou hledat baziliščí zub, kdežto v knížce je Harry zoufale hledá. Výborná hláška McGonnagalové: "Tohle kouzlo jsem si vždycky chtěla vyzkoušet"

Muž z Acapulca (1973)

Zajímavě pojatá parodie na bondovky a další nepřemožitelné superagenty. Instalatér padající v kulometné palbě na pláži je úlet :-)

Muž z Hongkongu (1965)

Pokud film prohlásíme za komedii, tak se divák docela baví. Film na motivy Verneových Číňanových trampot v Číně. Komičnost děje doplňuje dvojice nemehel, která mají hlavního hrdinu chránit. Jednou za pár let určitě není na závadu shlédnout.

Kouzla králů (2008) (TV film)

Docela výpravná pohádka, ale místy se hraní zvrtlo až k přeříkávání scénáře. Pár nečekaně vtipných hlášek. Když si hrdina po ročním putování na syrové stravě konečně vzpomene na kapku vody, máme tu aquazorbing. Oživlý obraz se Šafránkovou je sice zajímavý nápad, ale až moc oživlý. Dávám něco mezi 3-4 hvězdičkami