Přežijí jen milenci (2013)

Dostali mě na dům Jacka Whitea. "little Jack White" Hudba je 80% tohoto filmu.

Rocky (1976)

Doporučuju v originále, protože ten Stalloneho hlas je k nezaplacení.

Poslední skaut (1991)

Joe Hallenbeck, můj flegmatický hrdina z mládí, co celej film dostává přes držku, nikdo ho nemá rád a všechno podělá, ale bere to z nadhledem, vtipné hlášky padaj co minuta a k tomu drží slovo. Na pomoc dostane tmavého podržtažku, protože v té době bylo v módě stavět na protikladech co k sobě přes počáteční nevraživost najdou cetu. Vůbec se film inspiruje králem tohoto žánru, dokonce se na něj dcera dívá i v televizi :)

Avengers: Age of Ultron (2015)

bum bum, bla bla, ha ha, bum bum, bla bla, ha ha atakdále. Už to není taková pecka jako jednička. Některé postavy už byly stvárněny lépe (quicksilver v x-men na deseti minutách stokrát lepší než tady v celém filmu). Nicméně vtípky jsou povedené (Thorovo kladivo, "všechno kolem vybuchuje a já mám jenom luk a šípy"). Příběh v podstatě nulový a tak je potřeba ho nahradit pořádnou akcí, která už ale je malinko monotónní, stále však pěkně natočená. Rozdělení finále na dva díly vydím jako nešťastný krok.

Terminátor (1984)

I po více než 30 letech ten film vypadá sakra dobře. A ta atmosféra...

Kancelář Blaník (2014) (seriál)

Tenhle typ humoru nemusí sedět úplně každému, ale je fakt, že od české sody tady nic tak dobrýho nebylo

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Až na tu scénu, jak sestřelí lukem a šípem 2 stíhačky, je to těžký průměr. Ale z té zcény a jejího zopakování v propagační reklamě by si nasral do kaťat snad i osmdesátkový Sylvester Sláj Stalonne.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Mark Hamill se sakra zmlěnil!!! K filmu. Líbí se mi netradiční obsazení herců (Colin Firth supertajný agent, SLJ megalomanský psychopat, Mark Strong klaďas a Michael Caine - kdo viděl chápe). Příběh, na to jak málo v něm je, se dost vleče, trénink v X-men první třídě byl lepší, kuchání lidí zas zábavnější v Kick-Ass. Jinak jsem včera viděl video, které přesně poukazuje na nešvary současné západní produkce při bojových scénách, tento film bohužel nevyjímaje, mluvím hlavně o superrychlém střihu, kdy nemáte vůbec šajn, kde kdo do koho mlátí atd. Jasně, je to svým způsobem akčnější a na druhou stranu méně drsné ale sem tam nějaký ten rovný záběr na odpočinutí očí být mohl. (kdo máte rádi Jackie Chana: http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/jackie-chan-a-akcni-komedie). A ještě jednou k ději, nedoporučuju vůbec přemýšlet, nad tím proč se zrovna děje tohle nebo jak můžou mít odpočinkovou místnost společně se záchodem, kde to jsme, v Rusku? ;) Proto musím dát jinak vyníkajícímu filmu 4 hvězdy.

Caprica (2009) (seriál)

Líbilo se mi to víc než BSG. Je to kratší, rychleji to odsejpá, má to logický konec. A Neo Zoe je cool.

Hra (1997)

Skvělý příběh, napětí až do konce, Michael Douglas na vrcholu. Film, který opravdu stojí za shlédnutí.