• Pohádka

Neodolatelná (1999)

Hodně smíšený pocit. Když bych pominula ony magické zásahy do děje, tak to byl průměrně pěkný romantický film, jako mnoho jiných, sladké, něžné a lehké. Ovšem díky těm rádoby kouzlům se film stává lehce podprůměrným a mizerným. Závěr filmu mohl být rozhodně také více peprným.

Americký sen (2005)

Dvě hvězdičky se může zdát málo, ale musím říct, že tohle jsou vážně pěkné dvě hvězdičky. Příběh hezký, hudba naprosto okouzlující, ale časté vložené taneční (hudební) scény, ne až tak patřící do kontextu, mi opravdu kazily dojem z filmu. Ty scény samotné byly hezké, ale obtěžovaly při ději.

Sněženky a machři (1982)

Úžasná komedie ze studentských let. Nádherné duchaplné věty, které chytají za srdce a nutí druhé přemýšlet, jako například: S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme, horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami. Natočeno v roce 82 a každý si řekne, že je to jako tam odjet dnes, stejné průšvihy, stejná zábava.

Smutky slečny Austenové (2008) (TV film)

Jsem velkou milovnicí Jane Austinové a toto mě vážně zklamalo. Chybí mi tam ta velkolepá láska, která je klasická pro každé Janino dílo. Jinak je to velmi citlivý příběh, ale pro takové to naivní ukojení láskyplné dušičky to není.

Zelená míle (1999)

Darabontovo brnkání na struny nespravedlnosti bylo přesně to, co filmu dodalo i další pomyslnou šestou hvězdičku. Film u kterého se každý zamyslí na životem. Malá myška krásně dotváří dokonalý snímek. Bez nespravedlivého konce v křesle by se film stal sice dobrým, ale ne tak za srdce chytajícím. Nedá se nic vytknout. Byl to exklusivní zážitek.

Rango (2011)

Velmi osvěžující přírůstek do kategorie "animáčů". Od prvního okamžiku napínavé, děj neustává ani na vteřinu, stále Vás překvapují nové a nové situace, které ve Vás vyvolají soucit, něhu, závist i nenávist. Nepředvídatelné rozuzlení příběhu ve mně zanechalo něco, co si s sebou nosím už pár dnů i po shlédnutí filmu. Každopádně bez Deppovského humoru by se na kvalitě jedna hvězdička vytratila.

Účastníci zájezdu (2006)

O čem byl příběh? Nad tím přemýšlím už vážně dlouho a stále nenacházím odpověď. Naprosto nudné a bez pointy. Za podšálky dávám jednu hvězdičku - jediná vtipná scéna ve filmu. Nucený a nepřiměřený humor filmu akorát uškodil místo toho, aby ho pozdvihl. Pavel Liška a Květa Fialová excelovali a díky nim stálo za to se na toto dílo podívat i za cenu toho, že znovu už si to nikdy nepustím.

Zaslaná pošta (2010) (TV film)

Obrovská chyba, že tento film není určen do kin. Je to velice zdařilé dílo. Naprosto mě uchvátilo a to o to víc, jelikož jsem z počátku vůbec nic od tohoto příběhu nečekala. Výborný příběh se zajímavou zápletkou i rozuzlením. Jednu hvězdičku odebírám snad jen za to, že to bylo možná až zbytečně zdlouhavé, ovšem i přesto měl děj pořádný spád.

On je fakt boží! (2008)

Když hodnotím tento film, je třeba si uvědomit, že je to film pro teenagery a musím uznat že v tomto žánru je to jeden z nejlepších snímků. Není na něm nic extrémně přehnaného a ani v něm nic nechybí. Velmi potěšující je, že hlavní hrdinka nepatří mezi tak často propagující se typy modelek a tudíž tento film dává takovou nepsanou naději i obyčejným smrtelníkům, že láska jednou potká i je. Milé a nenucené.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Naprosto unikátní dílko. Vynikající herecký výkon Brada Pitta ve dvoj roli, dokonale zmatený strnulý výraz smrti na zemi. Anthony Hopkins jako vždy úžasný. Pět hvězdiček už jen za samotný nápad příběhu a uvěřitelné zpracování smrti.