Good bye, Lenin! (2003)

Nápad je opravdu dobrý a hl. postava (Daniel Brühl) mi byla taky dost sympatická. Ale nechápu co je na tomhle filmu tak směšného, že si nechává říkat komedie. Musím říct, že jsem čekala víc, než film co zaměstná na 2 hodiny a já si z něj neodnáším skoro nic.

Králova řeč (2010)

Strašně dlouho jsem tomuto filmu odolávala, ale vůbec nechápu proč. Je to skvěle zpracovaný film, který má fakt úroveň. Samozřejmě, že nejde nic vytknout tomu, co předvedl Colin Firth a Geoffrey Rush, protože to byli hotové herecké koncerty! Dál se mi líbilo prostředí. Ve filmu mám totiž ráda mlhu, zataženou oblohu, tmavé místnosti a domy. Ale přes to všechno nemůžu dát plný počet, i když nedokážu vysvětlit proč, něco mi tam prostě chybělo.

Absolvent (1967)

Fantastický Hoffman, výborná hudba.

Americká krása (1999)

"Na světě je tak moc krásy, že cítím, že už to neunesu a moje srdce prostě pukne." Nedokážu říct proč, ale scéna s poletujícím sáčkem je pro jedna z nejsilnějších, co jsem kdy viděla. Ano, je to pouze sáček ve větru, ale svým způsobem je tam zachyceno všechno. American Beauty je pro mě jeden z nejlepších filmů, naprosto si mě získal.

Moderní doba (1936)

Jeden z mých nejoblíbenějších Chaplinových filmů. Nasmála jsem se, jako už dlouho ne. První polovina filmu byla fakt skvělá! Scény v továrně a ve vězení nemají chybu. Nejvtipnější mi ale přišla scéna, kde Charlie zpívá a tančí. I slzy mně tekly, jak jsem se smála. Jde vidět, že Charlie Chaplin byl prostě mistrem ve svém oboru a můj zájem o něho neustále roste.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Celé jsem to sledovala s úsměvem na tváři. Jinak to totiž ani nešlo. 90 minut mi uteklo strašně rychle a to je tím, že je to velice dobře natočený film. Krásné prostředí, 60. léta a hlavně sympatičtí mladí herci, kteří si pomalu, ale jistě uvědomují, že toho pravého nemusejí pracně hledat, protože pro sebe mají jeden druhého.

Tvrďák Taylor (2008)

Zasmála jsem se maximálně 3x. Dívala jsem se na to vlastně jen kvůli Wilsonovi, který má samozřejmě na mnohem lepší filmy, než na ty ze střední. Takže vtipné nic moc a jedině ta hudba to sem tam zachraňovala.

Facebook vs. realita (2010) (amatérský film)

Podle mě to na této stránce nemá co dělat, proto to nebudu ani hodnotit.

The Doors (1991)

Klaním se Valovi, protože to, co předvedl je skvělá práce a nikdo by se na místo Jima nehodil víc, než on. Je neuvěřitelné, jak Morrisona bezchybně napodobil. Všechny pohyby a zpěv jsou přesné. Oliver Stone dokázal to, co se povede málokomu. Dokázal dost dobře zfilmovat knihu. Ohromila mě scéna v poušti, ta se mi neuvěřitelně líbila a asi pětkrát jsem si ji pustila znovu. A kdo byl vlastně Jim? - byl to básník, zpěvák, textař, věčný rebel plný drog a skandálů, ale pro mě hlavně neuvěřitelná osobnost. Člověk, který poznal sám sebe a své možnosti. Ne, nikdo už nikdy nebude jako on. Jim Morrison je prostě legenda, která je věčná a já ho obdivuju a The Doors miluju!

Apokalypsa (1979)

"This is the end. Beautiful friend. This is the end. My only friend, the end. "