Černobílý svět (2011)

Film staví na perfektním scénáři a na tak skvělých hereckých výkonech, že lepší už to být prostě nemohlo. Navíc mám ráda filmy, které jsou pravdivé a to The Help určitě je. Celé je to pro mě velké překvapení. Nemyslela jsem si, že se mi to bude až tak líbit. Film mi utíkal strašně rychle a ani minutu jsem se nenudila. Mockrát jsem si říkala, že to snad není možné, jak je to zahrané. Tady je úplně jedno jestli se jedná o zápornou nebo kladnou postavu .. všechny výkony byli naprosto skvělé. The Help je krásný film, který určitě stojí za shlédnutí.

Super drbna (2007) (seriál)

Konečně jsem si k tomuto seriálu našla vztah a sama sobě se dost divím, že mě to tak chytlo. Už mám i svoje oblíbené postavy, takže to asi znamená, že u tohoto seriálu nějaký čas ještě strávím.

Wrestler (2008)

Tady vidím, že ve filmu nutně nepotřebujete 3D efekty, ani dech beroucí výpravu, ty nejznámější herce, ani obsáhlý scénář a jde vytvořit film, který vám šáhne na duši. Wrestler - moje první filmové setkání s Rourkem, který zde podal hodně dobrý výkon. A ještě něco mi Wrestler dal, nebo spíše potvrdil. Potrvdil mi to, že Aronofsky je mistr ve svém oboru.

Sedm světel (2008) (TV film)

"Vždyť ona vypadá jako člověk..."

Válečný kůň (2011)

Na jedné straně pohádka a na druhé straně 1. světová válka? Ne, nejde mi to dohromady. Přiznám se, že jsem tento film shlédla z poloviny proto, že je to Spielbergovo dílo, ale ani ten to bohužel nezachránil. Čekala jsem prostě víc, takže jsem docela zklamaná. Válečný kůň není takový trhák, jak jsem si myslela (nebo spíše přála).

Děti ze stanice Leningradská (2005)

Absolutně nejsilnější dokument, jaký jsem kdy viděla.Ten pocit, který jsem měla když jsem se dodívala nemůžu ani popsat. Rozhodně by to měli shlédnout všichni ti, kdo si myslí jak k nim život byl krutý, protože tohle je tak tvrdá realita, že z toho až mrazí.

Alois Nebel (2011)

Být tam normální herci, bez tohoto (v České republice zatím moc nevídaného) provedení hodnotila bych to tak max. na 30 %. Naštěstí tomu tak není a člověk si může vychutnávat dobře provedenou vizuální stránku. Samozřejmě, že chyby tam najdete i tak. Já osobně jsem poměrně spokojená, akorát ten příběh trochu vázl .. Pořád jsem čekala, že přijde něco přelomového a ono nic, už můžete číst akorát tak závěrečné titulky. Je mi jasné, že u Aloise Nebela bylo hlavním kritériem provedení a děj šel tak trochu stranou, ale i tak si myslím, že shlédnutí stálo za to. Protože na český film je to pořád velice slušné.

Moneyball (2011)

Brad Pitt opět zazářil! Podle mě je v nejlepší letech a role manažera v tomto filmu mu náramně sedla. Každá věta, která vyšla z jeho úst byla podaná skvěle. Vždy jsem jenom čekala jak se právě zachová, co udělá nebo s kým se bude opět přít. Je mi fuk, že baseballu vůbec nerozumím. Zkrátka tomu podlehnete i když jste na tento sport úplný laik. No, a navíc písnička The Show .. ano, tu jsem si dost oblíbila.

Těžká váha (2005)

Opravdu výborný film, který vám zaútočí na emoce. Russel Crowe to zahrál špičkově a Jim Braddock v jeho podání byl takový dobrák od kosti, že prostě nešlo mu nefandit. Atmosféra filmu byla také parádní. Scény ze zápasů jsou natočeny tak bezchybně a s takovým nábojem, že si připadáte, jako by jste stáli kousek od ringu a cítili každou ránu společně s hlavním hrdinou. Těžká váha je snímek, který mi ukázal, že Russell Crowe je opravdu skvělý herec, a že Ron Howard je opravdu skvělý režisér.