Matrix (1999)

"Knock, knock, Neo."

Stud (2011)

Skvělá kamera, výborní herci a atmosféra, která je tvořena skvělou hudbou. To všechno mi dává dohromady úžasný film.

The Doors - When You're Strange (2009)

Moje srdce patří pouze pár skupinám, ale v čele jsou pro mě The Doors. A k Doors samozřejmě patří Jim, ke kterému vzhlížím s naprostou úctou. Jsou lidi, kteří tvrdí, že to byl jen další feťák a alkoholik, který toho nedokázal zase tak moc. Když slyším podobné názory, tak mi to trhá žíly. Jima beru především jako básníka. Navíc v jeho písních jsem našla opravdový smysl, prostě jde vidět, že moc dobře věděl o čem píše. Četla jsem knihy, viděla jsem film a i tento (perfektní!) dokument mi jen potvrzuje, že to byla obrovská osobnost. The Doors jsem úplně podlehla a není dne, kdy bych si nepustila aspoň jednu z jejich písní. Když jsem slyšela poprvé The End, tak jsem si říkala, že něco na tom Morrisonovi bylo. A taky že jo. Byl to Bůh. A dala bych cokoliv za jeden z jeho zápisníků a taky za to, abych mohla žít v době, kdy byli Doors na vrcholu slávy, abych na vlastní uši slyšela jejich výbornou hudbu a Jimovu recitaci básní.

Nedotknutelní (2011)

Nečekala jsem, že by mě to mohlo až tak bavit. Intouchables je pro mě velké překvapení, které je vtipné, citlivé, dojemné a taky pravdivé (ani si nedokážu představit, že bych byla v kůži Philippa). Hodně se mi líbily obě hlavní postavy. Nevybavím si žádný jiný film, ve kterém by byla ústřední dvojce takhle sehraná. Opravdu dost jsem se nasmála a ke konci mi to přišlo celé smutně krásné. Tohle je ten druh filmu, na který s úsměvem čekáte, na který jen tak nezapomenete, a který si jednoduše zamilujete!

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Misfits. Jeden z nejlepších novodobých seriálů, jaké lze sledovat. Miluju jejich humor, jejich situace, jejich charaktery a všechno tohle je to podtrženo skvělou hudbou. Myslela jsem si, že 3. řada bude o ničem bez Nathana, ale předčilo to moje očekávání. Bavila jsem se skoro stejně, jako u předchozích dvou řad. Se 4. řadou už mám menší problémy, protože se opět změnily hl. postavy a mně nebaví si pořád zvykat na nové charaktery, ale prokousala jsem se tím a zrovna když už jsem si je začala více oblibovat, tak je konec řady. Takže teď budu trpělivě čekat, co přinese 5. řada.

Klub rváčů (1999)

Asi stokrát jsem najela na profil tohoto filmu a pořád jsem nějak odolávala. Naštěstí jsem se konečně po dlouhé době rozhodla to shlédnout. Můj oblíbený Norton byl opravdu úžasný, dokonce bych řekla, že byl 2x tak dobrý jako Pitt. Celý film utíkal jako voda a o dobré scény nebyla rozhodně nouze. A takový konec, jaký Fincher naservíroval jsem nečekala, ale právě i díky konci je to tento film pro mě na hodně vysoké úrovni.

Umělec (2011)

Strašně jsem se na tohle těšila, ale to co nabídl Hazanavicius předčilo mé veškeré očekávání! Jsem strašně vděčná za každý němý film, protože to je umění. Zdělit něco, i když vlastně neřeknete ani slovo. U The Artist je jasné, že všichni herci byli neuvěřitelní. Tady máte docela obyčejný příběh, který je pro mě mnohem lepší než veškeré americké romantické filmy .. tady se prostě jen díváte na úžasné herecké koncerty. V poslední době jsem si všimla, že se mnoho nových filmů zabývá právě počátkem filmu a to je moc dobře!

Trainspotting (1996)

Chtěla jsem to vidět kvůli Ewanu, protože jsem si myslela, že bude skvělý a taky byl! Ale možná ještě víc se mi líbil Robert Carlyle. Jeho role byla dost dobrá. To, že byl pořád naštvaný mu nedělalo vůbec žádný problém. Musím říct, že u pár scén mi bylo pěkně zle, ale jde vidět, že Trainspotting nic neskrývá. Ukazuje všechno tak, jak je a to oceňuji.

Americká krása (1999)

"Na světě je tak moc krásy, že cítím, že už to neunesu a moje srdce prostě pukne." Nedokážu říct proč, ale scéna s poletujícím sáčkem je pro jedna z nejsilnějších, co jsem kdy viděla. Ano, je to pouze sáček ve větru, ale svým způsobem je tam zachyceno všechno. American Beauty je pro mě jeden z nejlepších filmů, naprosto si mě získal.