Zmizelá (2014)

Opäť som raz naletela na ódy, chválospevy a vysoké hodnotenie. Gone Girl je všetko len nie mysteriózny thriller. Je to vlastne len príšerne nudná, slimačím tempom napredujúca, predvídateľná kopa nekonečných drístov, absolútne bez napätia a so slušne hrajúcou Rosamund Pike. Ale úprimne som z nej zase na zadok nepadla, mrchu predsa dokáže zahrať aj zlá herečka. A chudák Ben Affleck zostal vo svojom priemery podpriemerného herca. Neviem akým zázrakom som sa držala v bdelom vstave pri sledovaní filmu, ale v duchu som sa modlila, nech už je koniec a ja si budem môcť ísť ľahnúť do perín. Celé to bolo rozvláčne a takým istým dojmom pôsobili aj sem tam nejaké tie dejové zvraty, takže sa mi ústa neotvárali. A ten koniec to už bola len čerešnička na torte.

The Price of Milk (2000)

Price of Milk je zaujímavý umelecky ladený film a môj prvý z čisto novozélandskej produkcie. A úprimne povedané, vzhliadnutý čisto a len kvôli Karlovi Urbanovi, ktorý bol vlasatý a fešný už pri svojich filmových začiatkoch. Nikdy som nemala takýto surrealistický štýl rada, ale postupne mu prichádzam na chuť a som mu otvorená. A keďže Price of Milk, nebol prvý takýto film, čo som videla, nezaskočil ma a celkom som sa pri ňom pobavila. Ten príbeh o romanci je však slabý a dej je naznačený len veľmi chabo, mnohé scény sú až príliš WTF. Kladne však vyzdvihujem soundtrack, ktorý ma veľmi milo prekvapil.

Zimní příběh (2014)

Film by sa dal nazvať hlúpučký a naivný, taká tá rozprávka na jedno pozretie, keby nebolo keby. V prvom rade nepochopím ako sa podeň mohlo podpísať toľko hereckých star, akými medovými motúzmi a víziami ich prinútili k účinkovaniu. Veď už ten scenár bol hrôza. Ešte keby tam hrala len jedna výrazná ikona povedzme aj ten Russell Crowe ako zloduch, to by sa dalo. Ale aj William Hurt alebo Will Smith. Apropo sa čuduje, že sa v černošských radoch nevzniesla vlna kritiky, že práve černoch stvárnil kniežaťa pekiel :) Čo sa samotného Colina Farrella (a jeho vlasov) týka, to bol asi najväčší kastingový omyl. Nič proti nemu, hoci ako herec neoplýva mojimi najväčšími sympatiami, táto úloha bola úplne mimo jeho herný ring. Hlavne v prvej časti odohrávajúcej sa v 19. storočí pôsobil ako päsť na oko. V tej, ktorá sa odohráva v súčasnosti sa to síce vylepšilo, ale aj tak ma nepresvedčil hoci si skoro vyplakal oči. A to je ďalší nedostatok filmu. Všetko sa snažilo veľmi násilne tlačiť na divácke city za doprovodov clivej hudby, no v mnohých momentoch to pôsobilo skôr nevierohodne až trápne. Vôbec ničím sa to nesnažili odľahčiť, no a výsledok bol taký že film ani nepobavil ani nedojal.

Pošli to dál (2000)

Herci boli skvelí, všetci aj ten malý chalan a aj ten námet nemal chybu. Lenže to spracovanie viazlo prakticky celý čas. Film chcel byť strašne dojemný a osudový a vo výsledku nebol ani jedno, len jemne nadpriemerná dráma.

2012 (2009)

Katastrofické filme o totálnej skaze sveta sa väčšinou nestretávajú s kladnou diváckou odozvou, ja ich mám však rada a teším sa na ne. 2012 pre mňa spĺňa asi všetko, čo má takýto film mať, na druhej strane neponúka nič nové. Ten nápad s archami, predávanie lístkov, likvidovanie kecalov sa mi páčil lenže okolo toho to už bolo len samé klišé, heroizmus a dokonalý americký prezident. Efekty boli niekedy viac či menej vydarené. Z hereckého obsadenia stojí za zmienku asi len Chiwetel Ejiofor, ktorý sa mi v tejto úlohe celkom pozdával. John Cusack nepatrí medzi mojich obľúbených hercov, ale má akýsi osobitý šarm, pre ktorý sa ne neho rada pozerám. Čo na filme najviac oceňujem je to, že napriek jeho dĺžke sa tam stále niečo deje, ani na chvíľu nenudí a pobaví.

Bílá smrt (2009)

Biela smrť napriek snahe nemá takmer žiadnu atmosféru a minimum napätia, čo je vzhľadom na dej dosť veľký problém. Napriek tomu ma ten príbeh celkom zaujal, Kate bola sympoška a prostredie výskumnej stanice na Antarktíde bolo vcelku originálne, škoda že umelina z toho len tak kričala.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Jednotka sa mi páčila o niečo málo viac. Pokračovanie malo trochu pomalší rozjazd a chvíľu som sa obávala, že sa budem nudiť, nakoľko sa zdalo, že to chcú kompenzovať len obrovským množstvom drakov, pričom tieto boli príliš farebné, prehnané a skrátka Toothless proti nim vyzeral neprekonateľne. Tiež mi chýbal ten nádherný hudobný motív s predchádzajúceho film, ktorý sa tu síce zo pár krát objavil, ale nie tak výrazne. Príbeh však začal veľmi slušne gradovať, bol stále dosť originálny a záver bol po vizuálnej ale aj ostatných stránkach takmer dokonalý.

Red (2010)

Super prekvapenie bol pre mňa tento film, napchatý hviezdami, ktorí si nezavadzali a celý čas som mala pocit, že si svoje úlohy užívajú. Z vyslúžilcov sa mi najviac pozdávali John Malkovich, ktorý sa dokáže tváriť ako decko, ktorému náhle zobrali cumeľ, a pritom to nepôsobí divne a šarmantná Helen Mirren, nádherná práve vďaka tým nevyhladeným vráskam. Film sa po celý čas niesol vo vysokom tempe so zábavnou akciou a skvelými hláškami. Vyzdvihnúť musím Karla Urbana, ktorý drsnosťou konkuroval aj Brucemu Willisovi (to meno mi vždy pripadalo ako názov pre žiletky) a bol neuveriteľne sexi, v čom mu už Bruce nestačil hoci sa o to strašne snažil. 85 % s prehľadom.

Srdce k pronajmutí (1997) (TV film)

Môj obľúbený vianočno-romantický film s milou detskou postavou veľmi sympatickou ústrednou dvojicou. Keď mám sem tam romantickú chvíľku k pohode mi viac netreba.

Majster kat (1966)

Úžasný filmový zážitok, človeku je až smutno z toho, že takéto filmy sa už u nás netočia a asi ani točiť nebudú. Müller a Kvietik odohrali herecky úžasný koncert, dialógy boli dojemné, veľkolepé, ale aj vtipné, nechýbalo napätie a celý ten príbeh bol síce jednoduchý, ale krásny a pútavý.