Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Harry Potter. Jo 11 let, je 11 let. A ono to uteklo jak voda. Po prvních dvou omalovánkách přišel 3. díl (nejoblíbenější), 4. díl, který byl slabší, 5. díl, který pro mě zůstává nejlepší. 6. díl, který mě zklamal. A pak přišel 7. díl. Užil jsem si ho a než jsem šel do kina, podíval jsem se na 1. část. Nešel jsem na stupidní 3D, které neuznávám, ale šel jsem klasicky s dabingem (zvykl jsem si na něj, v originále už mi bohužel nesedí heci). V kině jsem si připadal, že jsem na srazu svých rodičů. Skoro nejmladší a rozhodně nejsem dítě. A film? No možná o něco více emocí by neškodilo a závěr mi taktéž nesedí(i v knize mě neskutečně štve), ale jinak filmu nemám, co vytknout. Konečně to není dětský film, ale dospěl. Efekty skvělé, bitvy skvělé, herci skvělí a obzvlášt Alan Rickman. Ten, který nejvíce obětoval pro ty, které nenáviděl. Až příliš tragická postava. Pokud mohu doporučit, zajděte si na klasické, 3D je o ničem (bratr a jeho přátelé v ten samý den). Film si užijete a doporučui pozdní hodiny, nejsou tam fňukající spratci, co se bojí:)

Světová invaze (2011)

Proč, já se ptám proč. Proč je to zase pohádka, kdy lidstvo zase vítězí a neumře. Proč proboha? Proč nemůžou aspoň jeden film o invazi nechat vyhrát útočníky:( Akční scény jsou uvěřitelné a dost dobré, bohužel to, co je nejvíce sráží je opět ten "amerikánismus" či jak to nazvat. Moralizování, srdceryvné scény. To prostě v takovém flmu nemá, co dělat. Tu mají lítat kusy těl, smrt kam se člověk podívá, ale ne toto. Pokud má člověk kouzelný ovladač a "kecací" scény přeskočí, tak si film užije. Užije a zapomene. A není to špatně. Kdo si ho vytrpěl celý, má moji odvahu. Já na ty sladké řeči o záchraně neměl nervy. Proto smt lidem a výhra nepřátel lidstva. Aspoň jednou prosím.

Sucker Punch (2011)

Co mi v tom filmu chybělo? No člověk by řekl neCHAOS. Aspoň chvilička ticha a odpočinku. A co mi naopak nechybělo? Parní Zombie, roboti, letadla, draci, rytíři, samurajové, "děvky". Ten film má snad všechno. Ale je jedná velmi důležitá podmínka. Poslat mozek na nákupy. Pokud člověk začně přemýšlet, proč a jak se dostaly dívky či "děvky" na danou scénu, zblázní se z toho a o filmu řekne, že je to naprostá blbost. Jistě, blbost to je, ale taková blbost, co plní klukovské sny. Sny, u kterých je mozek asi tak potřebný jako u sexu. Kdo přistoupí na toto pravidlo, tak nebude litovat. Kdo naopak začne přemýšlet, tak je ztracen. 75%

Orel Deváté legie (2011)

Proč film, který mě zaujme musí dopadnout tak, jak dopadne. Děj fajn, sice ohraný už 10krát, ale budiž. Hrdina je vcelku sympatický a časem si získá i trochu toho srdce diváka, ale proč to vždycky zabijou mírou brutality ala Muzikál ze střední a naprosto nesmyslnými věcmi? To pak člověk zapomene na to dobré, co film nabídnul. Ať už historickou výpravu či exteriéry, které byly nádherné. Bohužel ty věci, co jsou na filmu nedotažené, ty sráží nejvíce hodnocení. 65%

Kazatel (2011)

Bože, co to bylo? Evidentně se někdo moc díval na sci-fi, ale pozapoměl se v čase 19. století Divokého Západu. To bylo pro mě první utrpení, co mi film nabídnul. Další je samozřejmě hlavní hrdina, kterému jsem snad celý film přál bolestnou a pomalou smrt. Jaká škoda, že film nebyl z opačné strany a upíři nebyli ti hodní. Přece jenom pako s kříže uprostřed čela a upír. Co si smrtelník vybere? Já vím, kněze, ten je totiž mocný a ten hodný. Bohužel toto klišé se drží celého filmu a člověk si přeje vyhlazení lidstva. Obzvlášť, když průmyslové města a "venkon ala Divoký Západ" se neodehrávájí 200 let po sobě, nýbrž v tu samou dobu. Smůla no. Film je rozhodně zklamání, které mírně zlepší akční scény. Ale ani ty nezabrání 40%.

Princ a pruďas (2011)

Mozek si o letošních prázdninách dal pauzu. A proč ne? Škola není (tedy neměla by být), je slunečno, voda a člověk prostě nechce přemýšlet, ale bavit se. A já se bavil. Trikově nákladná, sexy ženou mého srdce obdařená fantasy, co si nebere nic vážně a různá "hloupá" kliše z pohádek či pověstí jednoduše zesměšňuje. Sice občas to nebylo vtipné, spíše trapné, ale i přesto jsem se bavil. Ale ta žena, no vlastně ženy, to oko lahodí a mozek? Neprotestuje, dává si další kafíčko. A díky tomu si člověk může užít tuto letní zábavnou komedii, kdy hlavní hrdinové mnohdy dělají přesný opak toho, co by dělali skuteční hrdinové v těch eposech o Oddyseovi, Rolandovi a dalších hrdinech antiky a středověku. Triky nejsou laciné a příběh běží tak, jak by si dívák přál. Tudíž Suck it! Suck it! 75%

Transformers 3 (2011)

Bum, bác, prásk, bum, bác. Mozek šel na návštěvu již na začátku filmu. Jinak to nemá naprosto smysl. Akční scény si člověk užívá, ale co ty ostatní. No kdyby nebyly, mozek by si dal další kafíčko a má dětská duše by se kochala destrukce konající, skládající roboti. A ti jsou fantastičtí. Co naplat, stále jsem ještě asi kluk, co má rád výbuchy a jiné podobné blbůstky, obzvlášť když je prováději X metrů vysocí roboti, kteří jsou pomalu od mikrovlnky až po autobus. Bohužel, tam kde film získává mé srdce, tak naopak v mluvených scénách mi do něj bodá jeden osykový kůl za druhým. Bolest, ach ta bolest. Škoda, mohlo to být lepší po poněkud slabší dvojce a nadprůměrné jedničce. Takhle je to akorát film, kdy mozek se nechá doma, a letní zábava může začít.

Auta 2 (2011)

Dvojka? No spíše takový slabý datadisk k jedničce. Auta byla fajn film, který příjemně utíkal a člověk se nenudil. A dvojka?Bohužel během představení v kině jsem se musel několikrát podívat na hodinky, protože film mě nudil. Samozřejmě, že jsem nešel sám a "dobrovolně", ale vytáhl dítka, ale i tak jsem chodil na filmy od Pixar rád. Bohužel Auta 2 jsou zklamáním. Nejhorší film od Pixaru a v poslední době i animovaný film v našich kinech. Co naplat. Pixar musí udělat další Wall-E a člověk bude spokojen. Tak je aspoň rád, že děti byly rády.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Jsou dvě televize, co uměly a umějí dělat seriály. HBO a BBC. První zmiňovaný nám nejpve servíroval antickou krásu, smrt, nevraživost Říma. Teď přišla temná fantasy v kulisách Sedmi království podle knižní podoby. A seriál se podařil. Podařil se opravdu na jedničku s hvězdičkou. Nejenom, že děj je chytlavý, plný zvratů. Ale člověk neví, komu má fandit, koho proklínat a koho nenávidět. Příběh je propleten a pokud si dívák všímá detailů, mnohé pozdější věci mu neuniknou a spojí si je s jednotlivými přihodami s předešlých dílů. Navíc po shlédnuté si i chvíli člověk přeje být součástí jednoho ze slavných rodů ze Sedmi království. Jak jsme byli zvykli u Říma, tak sex a násilí není cezurované, jak se poslední dobou bohužel stává, což by u krvavé, drsné fantasy bylo přinejmenším směšné. Tudíž kdo má rád středověk s kořením fantasy, chytlavý příběh plný zvratů, nádherné prostředí lesů, paláců atd., tak si seriál zamiluje.