Admirál (2015)

Nikdy bych neřekl bych, že Holanďané natočí epický film s parádní výpravou za zlomek rozpočtu, který by potřebovala hollywoodská produkce. Překvapivě se i casting povedl, zejména Frank Lammers je mužem na svém místě. I přes značnou metráž musí být snad každý divák z evropského kontinentu plně spokojen. 86%

Když se muž vrací domů (2007)

Vinterburger je báječný režisér. Na hlavu postavená zápletka spočívající v sexu každého s každým je v roztomilém kontrastu s puritánstvím obyvatelstva předmětného městečka. Hlavní hrdina se rozhodne přefiknout bývalou spolužačku, načež je vyhoštěn z ubikace svou teď již bývalou fenomenální přítelkyní s blonďatou hřívou. A co dál? Za otcem do hotelu, který zrovna kopuluje s přefiknutou bývalou spolužačkou. No není to láska? 85%

Druhá šance (2014) odpad!

Vzhledem k tomu, že jsem novopečeným otcem, tak se vážně nepotřebuji dívat na to, kterak se matka snaží nakojit mrtvého kojence. odpad!

Táta je doma 2 (2017)

Will Ferrell má sice jižanské jméno, ale jako bílý komik je excelentní. Právě Ferrell udává filmu tempo - Walknberg a Džipsn se pouze vezou. Tento fakt by nebyl na škodu, pokud by tedy poslední třetina filmu nebyla po scénáristické stránce tak útrpná. 63% Celosvětový příjem k 12. 6. 2018: $180,613,180, což je 2,62 násobek rozpočtu

Anihilace (2018)

NETFLIX se rozhodl, že zafinancuje snímek o rostlinách nápadně se podobajících člověku a zvířatech, které se zcela náhodně podobají právě rostlinám. Rozkošná Natálka však zatne zuby a zamíří si to do jámy lvové, aby přišla těmto podivnostem na kloub. A přišla? Nevíme. 72% Celosvětový příjem k 11. 6. 2018: $32,732,301, což je 0,82 násobek rozpočtu

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Star Wars má rád každý. Star Wars je fajn. Ale všeho s Mírou. Pokud poslední dva díly nic neřeší a jen kopíruji již prezentované zápletky z let osmdesátých, tak už je na povážení, kdože bude psát scénář k dalšímu pokračování. Každopádně scéna, kdy princezna Lejla aka Superman porazí jistou smrt, je tak směšná, že divák dozajisté už nic podobného nikdy vidět nechce. 70% Celosvětový příjem k 11. 6. 2018: $1,332,539,889

Největší showman (2017)

No tak nutno konstatovat, že Zac Efron umí nejen zpívat, hrát basketbal, ale i hrát. Kdo by to byl býval řekl, že? Film překvapivě nestojí na Jackmanovi, ale na muzikálových scénách, které jsou jednoduše geniální. Přidaná Rebecca Ferguson je naprosto zbytečná. Tahle "herečka" je dobrá leda k tomu, aby hrála po boku Toma Cruise, aby ukazovala pozadí v bikinách. 76% Celosvětový příjem k 11. 6. 2018: $433,095,097, což je 5,16 násobek rozpočtu

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Už dlouho jsem se tak upřímně nezasmál (nepočítaje pohled na Mirka Kalouska po pochopení, že nebýt Feryho, tak musí hledat nové zaměstnání). V rámci žánru nelze zápletce vytknout ale vůbec nic. Dvojice Johnson - Hart perlí na každém kroku a i triviální prohození pohlaví dokáže způsobit víc, než angažování Johnny Deppa do jakéhokoliv filmu. 80% Celosvětový příjem k 11. 6. 2018: $961,937,040, což je 10,69 násobek rozpočtu

Ferdinand (2017)

Překvapivě dobré. Určitě je nutné ocenit nestátní zápletku založenou na tom, že korida je vlastně hrozně špatná, jelikož pravidelně zraňuje city jejích účastníku, tedy hlavně býků. Nejzajímavější na filmu je asi soupeření mezi býky a germánsky vyhlížejícími oři. 77% Celosvětový příjem k 11. 6. 2018: $295,354,830, což je 2,66 násobek rozpočtu

Z pekla (2001)

Temnou Británii - tu já rád. V tomto případě je Londinium temný jako úmysl Pána zla o nastolení totálního chaosu. Nicméně předmětná temnost je tak přeplácaná a dominantní, že se spíše jedná o kýč, který zcela jistě nebyl zamýšlen. Z filmu jsem si odnesl především to, že je fajné vidět Johnny Deppa v době, kdy ještě nebyl závislým na vysokoprocentní pálence. 72% Celosvětový příjem k 11. 6. 2018: $74,558,115, což je 2,13 násobek rozpočtu