Nádech pro lásku (2017)

Sázka na jistotu, kterou jsem neviděl do konce. Každopádně doufám, že hlavní protagonista umřel v bolestech pekelných, jelikož já jsem vyloženě trpěl pohled do ksichtu GÁRFÍLDA, který se po celou viděnou metráž tvářil jako by měl zácpu. 21% Celosvětový příjem k 16. 2. 2018: $490,131, což je 0,03 násobek rozpočtu

Dotek Medúzy (1978)

Úvod slibný, avšak po potvrzení nadpřirozených schopností pacientem v umělém spánku jde film do kopru. Závěr filmu je tak absurdní, že diváku stačí jen doufat v to, že brzy přijde konec a pokračování se již neuskuteční. A tak se i stalo. 62%

Lady Bird (2017)

Pokud se hádáte s matkou, vyskočte z jedoucího automobilu. Pokud se vám nelíbí vaše jméno, přejmenujte se na ptačí fenku. Pokud neakceptujete skromné poměry, z kterých jste vzešli, vyberte si drahou soukromou univerzitu na východním pobřeží. 78% Celosvětový příjem k 12. 2. 2018: $45,237,506, což je 4,52 násobek rozpočtu

Souboj pohlaví (2017)

Emma Kámen vypadá hůře než Popelka po dvojité směně na půdě a předváděný tenis působí tak vtipně, že i samotný film nelze brát příliš vážně. Kdybych nahnal důchodce ubytované v pečovatelském domě na kurt, tak dozajisté dokáží dát tvrdší úder, než Emma Kámen a Stanislav Carell dohromady. 70% Celosvětový příjem k 9. 2. 2018: $17,800,000, což je 0,71 násobek rozpočtu

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Naštvat prodavačku ze sámošky se prostě nevyplácí. Hlavní zápletka je postavená na hlavu, jelikož je to jako bych žaloval akciovou společnost Nielsen Holdings PLC (NYSE:NLSN) za to, že pádem Lehman Brothers ztratili jimi emitované akcie na hodnotě. Každopádně synergie McDormand - Rockwell - Harrelson funguje báječně. Woody zraje jako víno. 83% Celosvětový příjem k 9. 2. 2018: $91,066,630, což je 7,59 násobek rozpočtu

Mudbound (2017)

Skrz naskrz průměrné vyprávění o tom, kterak to černoši neměli ve Spojených státech amerických jednoduché, a to ani v případě, kdy se navrátili z války a na místo poplácávání po plecích schytávali plivance do ksichtu. 68% Celosvětový příjem k 9. 2. 2018: neuvedeno v kinech

Hannibal (2001)

Úvod je plný naděje, stať je rozpačitá a závěr je jedno velké fiasko, u kterého jsem si říkal, koho že to napadlo Hopkinse takhle zprznit. Poměrně značný rozpočet byl nejspíše obětován na letenky do Itálie, jinak nechápu ten přepálený rozpočet. Místy značně nelogická zápletka plná klišé o stupidních detektivech a zázračných schopnostech jednoho doktora medicíny. 21% Celosvětový příjem k 9. 2. 2018: $351,692,268, což je 8,08 násobek rozpočtu

Blade Runner 2049 (2017) odpad!

Stejně jako u jedničky jsem absolutně nepochopil, a co že ve filmu vůbec jde. Jediné, o čem jsem ani chvíli nezapochyboval je fakt, že se jedná o mnoho povyku pro nic. odpad! Celosvětový příjem k 9. 2. 2018: $259,239,658, což je 1,73 násobek rozpočtu

Maigret - Maigret a drahoušek z Montmartru (2017) (epizoda)

Rutinní počin, který vás při chladném prosincovém večeru potěší, avšak v poměti dlouho nezůstane. S měsíčním odstupem nemám šajna, čeho se vlastně zápletka týkala, což asi není zrovna kompliment. Rowan se snaží, co to dá, avšak existuje spousta herců, která se pro roli Maigreta hodí definitivně více. 70%

Stopy spravedlnosti (2017)

Problémem je, že již od samého začátku jsou karty jasně rozdány a divák nemá šanci být překvapen. IP MAN opět všechny zmlátí, zatímco bývalému 007 postupně ale jistě dochází členové ochranky. Tak si vážení uživatelé můžete tipnout, jakže daný film dopadne. Kurz je 1,25. 41% Celosvětový příjem k 9. 2. 2018: $144,937,127, což je 4,14 násobek rozpočtu