Liga spravedlnosti (2017)

Průměr, který je velice slabým konkurentem jakéhokoliv výplodu od studia MARVEL. Velice kontroverzní skvadra skládající se z bratra malé mořské víly, sprintera, robota, dominy a miliardáře se spojí, aby porazili příšeru a svět byl zase OK. 60% Celosvětový příjem k 9. 2. 2018: $656,375,837, což je 2,19 násobek rozpočtu

Plážoví povaleči (2017)

Nic proti gejům, ale filmy s touto tématikou mě už fakt serou. Všechny se snaží tvářit rádoby umělecky, a přitom to jsou sračky koledující si o výmaz z historie. Beach Rats jsou vlastně o tom, že pokud na první dobrou neuspokojíte ženu, musíte si najít penis. 58 % Celosvětový příjem k 9. 2. 2018: $473,771

Halloween II (1981)

Slabší pokračování fenomenální jedničky, která dokázala, že i s málem krve je hodně muziky. Tísnivé nemocniční prostředí v kombinaci se stupidní hlavní protagonistkou jsou ideální kombinací k troše toho děsu v prosincovém večeru. Carpenterova geniální hudba dodává tolik potřebného genia loci, jehož výskyt je pravidelně zárukou výjimečnosti. Celosvětový příjem k 9. 2. 2018: $25,533,818, což je 10,21 násobek rozpočtu

Zabití posvátného jelena (2017)

Čekal jsem humra, dostal jsem jelena. Sice o tomhle zvířeti není ve filmu sebemenší zmínka, ale humr to vem! KOLIN je perfektní, avšak výkon ostatních je značně limitován scénářem, který je tak podivuhodně nezajímavý a syrový, že by se divák raději sebral a vyrazil na pstruhy do Globusu. 48% Celosvětový příjem k 9. 2. 2018: $4,408,155

Halloween (1978)

V rámci žánru špička. Svým způsobem lze film přirovnat k Záhadě v Blair Witch, kde diváku není umožněno vidět cokoliv strašidelného, ale přesto je divák posedlý čistým děsem. Perfektní a stále dokola se opakující hudební doprovod je součástí každé druhé scény, což by u většiny filmů prostě fungovat nemohlo. A hle, zde to funguje. 89%

Sněhulák (2017) odpad!

I přes skvostné obsazení film hoří ve scénáři, který je děravý jako ementál pohozený ve sklepě. Film vůbec nedává smysl. Divák nechápe, proč že se děje tohle a proč nikdo neřeší tamto. A nejhorším na tom všem je skutečnost, že ze závěrečné scény vyplývá, že bude pokračování. Doufejme, že s jiným režisérem a scénáristou. odpad!

Černobílá spravedlnost (2017)

Film o tom, kterak bílá svině mlatí černochy a všem je to buřta. Potkat v Praze na Vinohradech Willa Poultera, tak ho čapnu za bačkoru a vláčím ho na Václavák, kde by si na kočičích hlavách polechtal páteř. I přes skutečnost, že tyhle rasové filmy pranic nemusím, tak musím vyzdvihnout fakt, že film ve vás emoce vyvolá. A to i když nechcete. 77%

To (2017)

Pokud se bojíte, že by tyran mohl zůstat nepotrestán, pošlete ho na prázdniny do Derry, kde si na něj jistojistě počíhá klaun (říkejme mu třeba Petr). Petr se buďto prohání v kanalizaci, kde loví krysy nebo se potlouká po městě, kde straší děti školou povinné. Tempo filmu je skvělé, avšak v poslední třetině značně polevuje, a to společně s kvalitou. A další díl? Není zapotřebí! 80%

Loganovi parťáci (2017)

Diváka definitivně pobaví duo Driver - Craig, kteří prodávají svůj um náramně. Zoufalý Tatum nemá žádné love, tak proč neoslovit agenta MI7 ve výslužbě, toho času umístěného v nápravném zařízení v pruhovaném mundúru?! Perfektní plán na čórnutí několika milionů zelených papírků nestojí v cestě ani jednorukost Adama Drivera či nízká edukace Craiga v oblasti výbušnin. 87%

Za láskou vzhůru (2016)

Obsadit do francouzské komedie Jeana Dujardina je sázkou na jistotu. Perfektní performance ze strany tohoto prcka se zlatou soškou na poličce je doplněna o výskyt půvabné Virginie Efiry, která diváka prostě donutí udržovat pozornost na úrovni nejvyšší. 80%