Mexičan (2001)

Mě to docela bavilo. Je fakt že Bradova zásoba dvou nebo tří roztomilých pohledů ve všech jeho filmech už trochu ztrácí na kouzle a Julie mohla trošku míň ječet a víc se usmívat, ale jinak mě to nijak zvlášť neuráželo, protože jsem taky od toho nic extra nečekala.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Chytré a sexy?? Ano, Angelina je pěkná, Brad je pěkný a dohromady je to tak pěkný, až se to nedá vydržet. A jinak je to nuda jako v Brně. Možná by to bylo sexy, kdyby tam jeden z nich nebyl. A pár dobrých frků by tomu rozhodně neuškodilo. A chytré? Spíš se ti dva umí jen chytře tvářit.

Mamma Mia! (2008)

Jedním slovem primitivní. Možná bych musela být na mol abych to vydržela anebo mi chybí nějaký druh hormonu, který ostatním způsobil naprostou euforii po shlédnutí tohohle počinu. A ABBA, to vážně není šálek mého čaje a už jsem ztratila iluze, že bych si k ní někdy našla cestu. Dokonce jsem si začala pokládat otázku, proč vůbec lidstvo začalo zpívat.. UTRPENÍ.

Kopačky (2008)

Pár scén mi tam opravdu nadchlo! Mohl to být mnohem zajímavější kousek, ale zkazily to některý jiný blbý scény, který tam daly jen proto, aby se bavila i ta debilnější část publika? Pro mě škoda, ale i tak dobrý.

Kamarád taky rád (2011)

Pro mě osvěžující.. Bavila jsem se - postelový scény s nadsázkou a ty kecy k tomu.. Lepší než sledovat jiný uslintaný hekající párečky, co to tak strašně prožívají. Když to člověk bere s nadsázkou, tak je to fajnová podívaná. Tak popcorn a jedem..

Nějak se to komplikuje (2009)

Trošku podivné? Potřebovala bych žít ještě třicet let, aby mi to připadalo pěkné? Ne, nemusím vidět nahého Baldwina, ani Meryl.. Jo jasně, je to super souložit po padesátce. I po šedesátce a sedmdesátce. A pokaždý ten souložící objeví Ameriku.. Jasně. Souložte si prosím, jak chcete, jen mi to pořád nepředhazujte. Raději bych si vás pamatavovala z jiných rolí a ne s blaženými, uslintanými výrazy. To platí hlavně na tebe Baldwine.

Trable v ráji (2009)

Alespoň, že se film odehrává v takovým exotickým prostředí, díky tomu jsem polovinu filmu slintala blahem a vydržela některé hloupé scény. Zvláště ty rádoby správné párečky, co procházejí krizí, to jsem chvílemi vůbec nestíhala. Když se zjevil Jean Reno, čekala jsem vyšší laťku a taky propracovanější pointu. To se nepovedlo. Za to pěkný moře jsem dala tři hvězdy, i když je mi jasný, že jsem to dost přehnala. Škoda, mohla to být mnohem větší zábava.

Lolita (1997)

Zbožňuju tu knihu. Ten film mě rozhodně neurazil, naopak další dílo, které mě okouzlilo.. Tohle ztvárnění je mi mnohem bližší než Kubrickova verze, i když je to u většiny naopak. Nejspíš je to hereckým obsazením. Humbert je tak přesvědčivý, všechny jeho gesta..pohledy.. výčitky..touhy.. A Dolores..byla tak smyslná.. prohnaná i zranitelná.. vyspělá i dětská.. Chápala jsem Humbertovu fascinaci. Melanie oproti ní vypadala opravdu jako těžkopádná kobyla.. Nevinná hra na začátku, která se mění v něco, co se nedá snést a oba dohání k šílenství.. Šílené..smutné..něžné..svíravé..ničivé..fascinující.. Ztvárnění Dominique bylo nezapomenutelné.. Když si vzpomenu, kde jsem já byla v sedmnácti, musím smeknout..

Černá labuť (2010)

Těmhle filmům moc nerozumím. Navzdory tomu, že jsem si neustále kladla otázky "Co to znamená?", mě naprosto uchvátil.. Na první pohled na mě styl kamery působil depresivně a to prostředí, ve kterém Nina žije..Šedost baletních sálů.. Metro, kterým jezdí.. Ta frigidní, zvrácená matka..Na druhý pohled jsem si film mnohem víc vychutnala, zvláště obličej, jemnost, výrazy Natalie.. Člověk by musel být blázen, aby ji dokázal pustit z hlavy. A i když jsou ve filmu scény, u kterých se mi chtělo zvracet - když si strhla záděru do půl prstu a celá scéna, kdy běží rozrušená do nemocnice až dokud se nevzbudí - i opakovaně u nich zavírám oči, naprosto mě to okouzlilo. Moc se mi líbila Mila Kunis, její bezprostřednost..lehkost. Společně s Natalií a její křehkostí.. obě dohromady..magická podívaná.. Jen za mě bych ocenila, kdyby choreografie závěrečného vystoupení černé labute a konec bílé bylo delší, dokázala bych si to víc prožít.. Takhle to pro mě byly spíš jen ústřižky.. I tak nezapomenutelná podívaná.

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Kam se ztratila stará Bridget? Třičtvrtě filmu jsem se styděla za to, co vidím. Zvláště, když jela Bridget na lyžích oblečená jak střevo, bylo mi trapně i u scény ve věznici a ta pointa, že je Markova asistentka lesba a miluje Bridget, to byl pro mě vrchol. Prosím, už ne! Roztržitá Bridget a její jemně roztomilé trapasy a vtipná sebekritika jsou tytam. A nezachránil to ani suchar Darcy ani dobytek Cleaver. Všechno, co dělá Bridget okouzlující zůstalo v prvním díle.

Časové pásmo bylo změněno