Angelika a král (1966)

Jak to jen ta holka dělá? Ať už spí, vzbudí se uprostřed noci nebo ráno, pořád vypadá úplně stejně, má stále tu krásnou, pravidelnou linku na očích, jemnou svěží pleť a úžasné, nafoukané vlasy. Začínám z toho mít mindrák. Nejspíš si kupuju špatnou kosmetiku! No ale naštěstí se v tomhle díle objevuje i nějaké dobrodružství ve formě Batchary - Beja a jeho podivného světa, což je celkem osvěžující vedle toho nóbl královského dvora. A už to vypadá, že Angelika taky dostane za vyučenou a třošku jí spadne hřebínek. A zase z toho sešlo. Ovšem ten závěr, kdy se spatří s Peyracem, ten stojí za to. Jen nevím, proč si nemohli promluvit jako dva dospělý lidi někde u stolu a ne si psát dopisy. Takže konečně začíná nějaký dobrodružství a éra paruk a pěkných střevíců zase končí..

Angelika a sultán (1968)

No alespoň nějaký další dobrodružství, vedle nudného dvora s Ludvíkem, kde jenom mydlej karty a vedou snobské debaty. Nahlédnout do harému není vůbec špatný, hudba krásná. Závěr trochu bez náboje, nejspíš, aby se udělal dojemnější. Nicméně Colin umřel zbytečně, ale asi to tak chtěli, protože pro Angeliku přece umřel každý. Každopádně, hezky se na to koukalo a na M. Mercier se jen tak nezapomene.

Angelika, markýza andělů (1964)

Když já mám pořád na mysli Škopkovou, jak brečí u televize, kde zrovna Angelika říká Nicolasovi kdesi na seníku: "Chci aby to byl poprvé někdo krásný, mladý.. " dřív než jí sprzní ohavec Peyrac. A Škopková brečí a pohlíží na Škopka... No, asi se někde stala chyba.. Předně to, že jsem viděla Škopkovou dřív než Angeliku a proto u toho nemůžu taky ronit slzy. A nakonec Angeliku přeci jen sprzní ohavný Peyrac, který nakonec není tak ohavný, jak ho prezentovali - a ještě z pravé lásky. Zvláště úsměvná mi přišla ta scéna, kdy se Peyrac belhá jako stín prvně shlédnout Angeliku, která má výraz naprostého zděšení a člověk čeká s hrůzou v očích tu nestvůru - s hrbem, s málo vlasy, bez nohy. Pajdajícího, ohavného, jako Quasimodo. Načež vyleze celkem štramák, s "menší" jizvou na tváři, s velkýma hnedýma očima. A co víc, ještě má charizma, je originální a dokonalý džentlos. Přesto Angelika s hrůzou prchá a mnoho dní ještě odolává nežli mu skutečně dá. A když na to dojde, všechny tety světa u toho roní slzy jako Škopková a je z toho láska. To se ale nezamlouvá Ludvíkovi a tak to naštěstí utne, aby si Angelika ještě užila něco víc i jinde. A my si můžeme užívat s ní a nahlédnout tak do časů paruk a pěkných kramfleků, které jsou nám už celkem neznámé.

Báječná Angelika (1965)

Tenhle díl mě ze všeho nejmíň bavil. Ne, že bych byla nějaká puritánka, ale ta holka by mohla trochu zvolnit..Začínala jsem už ztrácet přehled, kdo je kdo..Nicméně Angelika si užívá, spřádá nějaký pletky, vaří čokoládu, rozkazuje chlapům a ty jí poslouchají - buď zaslepení chlastem anebo tlakem v kalhotech a nakonec se dostává na dvůr, kam vždycky chtěla. Tak asi dobrý! Tyhle ambiciózní typy ženských mě trochu dohání k zuřivosti. V dnešní době by z ní byla dobrá manažerka. A já jsem trošku konsternovaná.

Báječný svět shopaholiků (2009)

Zábavný a roztomilý. Líbilo se mi to hlavně proto, že mě baví nakupování. Oduševnělejší rozbor ode mě nečekejte.

Bestiář (2007)

Tak první půlka mi přišla celkem zajímavá. Nějaká hodná holka tam řeší celkem dost podivný vztah s podivným Rodenem a je do toho celá zamotaná. To je klasika, nebot všechny holky pořád něco řeší. Ovšem druhá půlka, kdy se tahle hlavní hrdinka rozhodne, že bude mrcha je už dost zoufalá. Ono je totiž těžký, chtít být mrcha, když jste celkem slušný střívko a tak se prostě jen tak nějak plácáte mezi primitivama a máte pocit, že teď jste jim to teda nandala. A to byl právě ten kámen úrazu. Karikatura na chlapy to byla celkem slušná - Matonoha na fotbale a jeho farma a Vašutův páv a kecy. Člověk by se snad i bavil, ale potíž byla v tom, že největší karikatura byla sama hlavní hrdinka a ne ty mužský postavy. Neboť ona mrcha nebyla a i když se o to možná pokoušela, stejně u toho vypadala jako blbka. A závěru, že se z ní stala sebevědomá novinářka a Roden jí volá každý večer, tomu snad nikdo už nevěřil. Nicméně tenhle film mě pár věcmi obohatil. První byl rozhovor s její matkou, která tvrdila, že s chlapem je to jako s křečkem a čím víc informací máš tím líp, např. čím ho krmit, čím ho podestýlat, kdy ho pouštět do výběhu, jestli vůbec. No a pak jsem si díky téhle podivné podívané uvědomila, že je vážně tragédie pokoušet se být někým, kým nejste a taky, že my ženský se vážně chováme jako blbky, když jsme zamilovaný.

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Kam se ztratila stará Bridget? Třičtvrtě filmu jsem se styděla za to, co vidím. Zvláště, když jela Bridget na lyžích oblečená jak střevo, bylo mi trapně i u scény ve věznici a ta pointa, že je Markova asistentka lesba a miluje Bridget, to byl pro mě vrchol. Prosím, už ne! Roztržitá Bridget a její jemně roztomilé trapasy a vtipná sebekritika jsou tytam. A nezachránil to ani suchar Darcy ani dobytek Cleaver. Všechno, co dělá Bridget okouzlující zůstalo v prvním díle.

Celebrity (1998)

Velmi vtipná scéna Woodyho a Charlize Theron. Za to dávám čtyři hvězdy.

Coco Chanel (2009)

Pro mě zajímavé, neboť jsem do teď o Coco Chanel nic nevěděla. A i z toho mála, co o ní ukázali, jsem se dozvěděla dvě zásadní věci a to, odkud Coco pocházela a jaký měla názory. Což mě jednoznačně obohatilo. Prostě byla jiná a bylo jí to jedno. Na druhou stranu měl film určitě navíc a co se týče její práce, mohl jít do větších detailů. Ale zřejmě se rozhodli jít touto cestou ztvárnění a mě to nijak nevadilo.