Podraz (2011)

Zasmál jsem se nad nenáročnou akční oddechovkou.

Tokyo Vice (2022) (seriál)

Pokud patříte mezi ty, kteří vždycky měli z činnosti jakuzy ve filmech strach či respekt. Tak potom neváhejte skouknout pomalu vyvíjející kvalitní novinářský kriminální seriál TOKYO VICE.  Příběh podle autobiografické knihy skutečného novináře Jakea Adelsteina, který tohle všechno údajně přežil. Seriál má silný úvod a fantasticky otevřený konec, sledujte výhradně na HBO Max. Napjatě očekávám druhou řadu.

Morbius (2022)

Upírský postrach Jared Leto si moji pozornost, nějakým způsobem získal. Nebylo to tak průserový jak se všude mezi zatvrzelejma jedincema povídá. Podle mých vnitřních vibrací, má Leto nějaký ten hollywoodský magnet v sobě.

Město lží (2018)

Z mého pohledu tomu chybí i nějaký styl, atmosféra, napětí, nějaké vypjaté situace, až moc poklidné a nezáživné tempo, bez emocí, bez gradace. Prakticky se jen poukazuje na korupci u LAPD a zapojení zkažených policajtů do vražd mezi gangy. Celkem jsem se v tom ztrácel. Johnny Depp i Forest Whitaker ucházející. Smutný, že kdo se snaží tak moc o spravedlnost, vlastně ve finále jen umírá v beznaději. V beznaději znechuceného systému.

Casablanca (1942)

O tom, že byla Casablanca je považována za nedotknutelný film? Velká pýcha společnosti Warner Brothers. Americký filmový institut označil Casablanku za třetí nejlepší film dějin, song Jak plyne čas za druhou nejlepší píseň, scénář je podle svazu amerických filmových scenáristů vůbec nejlepším v historii kinematografie. Síla Casablancy spočívá ve zručně napsaném scénáři a a výborných hereckých výkonech. Zkrátka Casablanca je důkazem, že silné emoce lze vyjádřit i úsporně, bez velkých efektů.

Obi-Wan Kenobi - Část II (2022) (epizoda)

Popravdě jsem rád, že jsem ucítil sílu starýho Bena Kenobiho. Uvidíme jak se moderní předaleká galaxie, vlastně rozhejbe.

Vůně cibule (1975)

Je parádní, že i proti velké zlovolnosti lze bojovat i obyčejnou cibulí. Naprosto vynikající western, kterej bys v týhle zapadlý době rád vyhledal. Takže na cibuli.

Kouzlo (1978)

Taková netradiční a slušně schizofrení akce. Přesvědčivý kouzelník Hopkins vs pekelný panďulák, připomínající slappyho z husí kůže.

Delta Okavanga: Kousek ráje (2022)

Zvířata se budou i nadále přizpůsobovat rostoucím hrozbám, jak nejlépe mohou. Světové klima se mění je stále nejpřátelštější a extrémnější. Největší zbraní o přežití je soudržnost.

X (2022)

Ve finále jsem byl spokojenej. Zase trochu lepší horor za poslední roky sračkonoidního období. Ten mix porna a horor v celku klapal. V první řadě, bych vyzvednul Miu Goth na kterou se koukalo moc pěkně.