Helldo

Helldo

okres České Budějovice

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 16.6.2019  23:34
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Technicky bezchybné, informativně bohaté a fakticky věrné. Poklona HBO za tuto více než povedenou minisérii.

• 28.4.2019  03:09
    Složka 64 (2018)

Za mě nejlepší díl této severské série. Působivé, precizní a víceméně dobře promyšlené. Příběhová linka se sice dá s trochou důvtipu předvídat, ale díky klasicky dobré chemii hlavních hrdinů, vše plyne natolik příjemně, že to ve výsledku vlastně téměř nevadí. Už teď se těším na pětku! 4½

• 7.4.2019  01:06

Hluboká poklona celému štábu. Udržet 80 minut záběr na jednoho člověka v jediné místnosti, přenechávajíce otěže celého zážitku na imaginaci diváckého publika, to chce odvahu. A ještě když se to vše povede podat takovým způsobem jako zde... to poté odvaha nestačí a vyžaduje to zároveň i opravdu velký talent. Výborné. 4½

• 6.1.2019  02:03

Tak jo... na přátelské doporučení jsem si pustil Collectora... aaa... (bohužel) se znovu potvrdilo to známé, otřepané, že co sto lidí, to sto chutí. Ale tak přece jsem nemohl očekávat od režiséra po x-té zrecyklovaných snímečků se sympaťákem "Jicksawem" či např. zaručeného "superhitu" Piraňa 3DD reinkarnaci Hitchocka, že? Navzdory (jako vždy) přesvědčivým, do nebe vyzdvihujícím, odám od kolegy. Nebuďme však jen jízlivci. Pár světlých chvilek tam určitě bylo. Dokonce si dovolím trvdit, že první polovina díky solidnímu Stewartovi, vcelku originální zápletce (na daný žánr) a nevšední práci s kamerou udržovala napjatou (čti připos***ou) atmosféru v potemnělém obývacím pokoji mého obydlí. Další dění ovšem rychle nabouralo do té doby plynulé tempo a s tím, jak si člověk nutně začal všímat stále zjevnějších nedostatků, vše sklouzo k typicky béčkovým, či až céčkovým, cringy momentkám, jež byste u splatter hororu asi čekali. Pokud tedy horory rádi krvavé, plné rozcupovaných vnitřností a mučících serepetiček, bez ničeho takříkajíc navíc, hurá na Collectora, pokud však hledáte něco přece jen "komplexnějšího", pusťte si třeba žánrově podobný Don't Breathe či Eden Lake. 2½

• 17.12.2018  11:38
    Zulu (2013)

Masitá krimi, která neurazí. 3½

• 12.12.2018  00:50

Hřebíček uhozen na hlavičku, a to ve všech rovinách. Malek a spol. jakoby legendárnímu kvartetu z ****** vypadli. Zároveň snímek potěší jak mainstream, tak kritiky, a dokonce, dle ohlasů blízkého okolí, i hardcore "královniny" fanoušky. Zlaté sošky třeste se... Bohemian Rhapsody nepřekonatelným hlasem Freddieho zkrátka "wants it all".

• 12.12.2018  00:15
    Milada (2017)

Poselství větší filmu... (jenž sám o sobě není zdaleka tak zlý, jak by mohlo evokovat zdejší hodnocení).

• 15.9.2018  14:07
    Božský (2008)

Lahůdka pro zasvěcence, znalé tématu a souvislostí. Pro ostatní pak asi jen těžko stravitelný, byť nesmírně kvalitně podaný, počin...

• 8.8.2018  01:57

Nielson s typickou dánskou precizností o temné stránce severského výchovného systému. Technicky, herecky špičkové.

• 29.12.2017  00:54

Být závěrečné masakrální vyvrcholení tak pečlivě zpracované jako zbytek této surové, netradiční podívané, dával bych za 5 bez mrknutí oka. I tak ale Bone Tomahawk baví, dává nezvyklý prostor na vysoké úrovni ztvárněným hlavním postavám a buduje atmosféru dlouhými záběry v prostředí vskutku divokého západu. Podobně kvalitní non-traditional western si prakticky nevybavuji... Dobrá práce, pane Zahler. 4½

• 3.12.2017  00:16
    Blok 99 (2017)

Hohó tak to je jinej nátěr! :)

• 13.11.2017  23:34
    Vůně ženy (1992)

Jen soundtrack a Al Pacinův oscarový výkon vydají za plné hodnocení... a to toho Vůně ženy nabízí ještě mnohem víc.

• 28.10.2017  22:46

Divácký požitek tak na 4hvězdičkové úrovni, přece jen jej sráží línější tempo a sic zajímavé, tak plynulosti děje příliš nenapomáhající dialogy. Řemeslně však prakticky stoprocentí. Ten konstrast první a druhé půle, ta proměna v náladě a atmosféře, ty výborné herecké výkony a v závěru ta děsivá pointa měnící de facto absolutně vyznění celého filmu... (Další zhlédnutí, tak mohu plně doporučit.) Právem oceněňovaný film. 4½

• 8.10.2017  23:53
    Wind River (2017)

Technicky víceméně bezchybné a herecky vlastně taky. V uvozovkách tak škoda "pouze" solidní příběhové linky. I tak ale velmi pozitivní filmový zážitek.

• 15.9.2017  22:32
    Hyeolui nu (2005)

Konceptuálně to není špatné, ale časté problémy s udržením tempa bohužel na více než 3bodové hodnocení nestačí.

• 15.9.2017  20:40
    Volyň (2016)

Obdobně odzbrojující i zničující zároveň jako Idi i smotri, a to jak co do záběrů obnažené brutality, tak také co do transformace hlavní postavy pod tíhou nepředstavitelných hrůz. Znovu nic pro slabé povahy, přesto však snímek jež by měl býti alespoň jednou viděn... 5* bez váhání.

• 10.9.2017  00:03
    Durak (2014)

Myšlenkově hluboká a mnohorozměrně pronikající "kantovsko-hobbesovská" reflexe morálních deviací ruské společnosti, a to s aplikovatelným přesahem na celé lidské společenstvo... O stupeň výše než Leviatan. Просто замеча́тельно!

• 7.9.2017  01:22
    Uteč (2017)

Svěží vítr v hororovém žánru, a to především nevšedním pojetím, nadprůměrnou zápletkou a perfektním castingem... Lil Rel Howery navíc krutě bavil. :D 4½

• 25.8.2017  00:22
    Pečovatel (2014)

V rámci žánru nadstandard. 4½

• 7.8.2017  01:14

137 minut čekání na něco, co opodstatní všudypřítomně nadšené ohlasy... bohužel čekám stále i desítky minut po závěrečných titulkách... Extrémně nudné a ještě tuuuze dlouhé... V kostce a s nadsázkou si dokážu Lonerganův přístup představit asi tak, že natočím film, vystříhám z něj všechny ty scény a záběry, co tvoří tu nadbytečnou výplň a místo abych je odložil k ledu, tak z nich udělám celovečerák, no a Akademie se z toho pak podělá (a všichní ostatní s ní)... Možná (asi určitě) mi něco uniká, (a za to se těm, co to vidí omlouvám,) ale jen kvůli realističnosti a skromné formálnosti bez "toho něčeho" navíc výše prostě hodnotit nemůžu... Stejně jako např. u Chlapectví. A na obranu se mi též nechce věřit, že by český dabing (byť nevalné úrovně) mohl až takto dehonestovat "natolik výjimečný film". S pardonem tedy musím říci, že tuhle nudu (včetně do nebes vynášeného Afflecka) už si opravdu znovu nepustím, a proto pro mě jedinými pozitivy budiž hudební doprovod a kvalitní práce s kamerou.

• 3.8.2017  00:54
    Anthropoid (2016)

Na úrovni kultovního Atentátu... a to je tedy, co říct.

• 3.8.2017  00:48

Být děj též natolik koherentní jako jest sofistikovaný, bylo by to "snadnými počty" za 5 hvězd. I přesto se však jedná o velmi povedenou prácičku.

• 25.7.2017  23:59
    Psanci (2006)

Velice originálně a nevšedně zpracovaný "čínský" akčňák těžící z typicky béčkovité (až stupidní) odlehčenosti a ohromně kompaktní a přirozeně fungující souhry hlavních charakterů. Další ze de facto zapomenutých filmů, minimálně v našich končinách.

• 15.7.2017  00:58

Hloupé, nudné... zklamání. *FACEPALM-fest*

• 24.6.2017  01:50

Nostalgické mrazení potěšilo... A asi i tím, že jsem neočekával zázraky, jsem se dobře bavil. :) 3½

• 24.6.2017  01:44

LOL

• 24.6.2017  01:40
    Contratiempo (2016)

Španělská telenovela zabalená do "krimi-thriller" kabátku, kde hlavní postavy jsou vám u zadnice a kde béčkovský scénář s mírou předvídatelnosti 99 nutí diváka zklamaně pokukovat na hodinky již pár desítek minut po úvodu... Jo a přesně takový je i Contratiempo…. Ještěže ale/aspoň jen v první polovině! Pak už to totiž začne být pořádný „plot-twist psycho“ a smyčka šokujících odhalení a zvratů se střídá jako na běžícím páse, což se přitom i vcelku slušně dolaďuje s gradací a tónem vybarvení postav (byť v počátku nezajímavých). Rozhodně ne dokonalost, ale originalitu nemožno upírati.

• 13.6.2017  13:57
    John Wick 2 (2017)

Badass as it gets... :)

• 26.5.2017  23:36

Hitchcock...

• 5.5.2017  21:49
    Brimstone (2016)

Wow... takový nátěr jsem nečekal. Brimstone sice sází na vizuálně výživné portréty oobnažené brutality, což se dalo i z traileru očekávat, přesto se ale určitě nejedná o jednodimenzionální filmový zážitek. Ze snímku je cítit péče, propracovanost, Koolhoven si totiž dal opravdu zálěžet a jeho slova o inspiraci u mistra špagetových westernů Leoneho nebyla jen tak do větru. Abych řekl pravdu, nemám skoro, co vytknout... ač čtyřepizodní kompozice mě nejvíce "uhranula" hned v úvodní části a přes udržení si kontinuálně vysoké laťky závěreřná gradace příběhu neměla až tak mocný efekt... to však ale spíše ukazuje na vysokou úroveň filmu jako celku než význačné negativum. Obecně lze tak říci, že Brimstone je snímek nabitý jak náboženskou symbolikou, tak kvalitou napříč všemi rovinami, od režijní, scénáristické, herecké až po práci s kamerou a soundtrack. Nezbývá si tudíž než přát, aby mu bylo dopřáno mnohem větší pozornosti... větší pozornosti než těm soudobým mainstreamovým slátancům...

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15