Argo (2012)

Vybrané téma a události jsou více než interesantní. Jejich zpracování již už ne tak docela. Není to špatný film - atmosféra, Afleck, scéna na letišti je na "heart atack", ale přemrštěná délka a odtažité podání bez emocí trochu kazí jinak precizní filmařinu. Akademie dle mě zase šlápla vedle, respektive tam kam bylo očekáváno.

Záhada Blair Witch (1999)

Tleskám...takhle se ovlivňují masy...takhle se tvoří chaos a šílenství. Film jsem viděl několikrát (vždy pouze po částech) :). Zbývá pouze posoudit, jestli je třeba docenit důmyslnost tvůrců (v jistých chvílích i sadismus vůči hercům) a jejich práci s komercí, nebo na druhé straně bejt naštvanej, že ze mě udělali blbce :-). Byl to pro mě asi nejděsivější horor....než vyšla najevo pravda.

Dexter (2006) (seriál)

Surprise, Motherfucker!

Vymítač ďábla (1973)

Když opominu tu obrovskou hromadu příšerností, co lze v tomto filmu nalézt, tak je z toho docela slušný psycho a dobrý psycho to já rád :). Mj. tady odsud je ta odpudivá ďábličí hlava, jež tak hojně zaplavila internet. AMEN

Sloní muž (1980)

Tak jsem se konečně k tomuto filmu dostal. Dlouho mě odrazovalo především černobílé zpracování a také jméno režiséra, jehož filmy jsou vždy velice zajímavé, ale svým způsobem velice matoucí (každý kdo něco z jeho tvorby viděl, mi dá za pravdu). Tentokrát se mi však potvrdilo, že čím více film odkládáš, tím více tě zaujme. A to vůbec nechci řešit, jak to pan Lynch myslel. Humanismus sem humanismus tam. Jednoduše mě to pohltilo a nejspíše i obohatilo. "Lidé mají strach z toho čemu nerozumějí"

Taxikář (1976)

Sofistikovanost, působivost a hlavně De Niro a 14letá Jodie (která se snad od té doby nijak nezměnila) dokáží velice silně zapůsobit, mj. John Hinckley by mohl vyprávět :). Velice se mi tento film připodobňuje k Volného pádu a to i kvalitou tak zvoleným tématem.

VALL-I (2008)

Waste Allocation Load Lifter - Earth Class je poučný, vizuálně skvěle zpracovaný a srdce hladící rodinný film. Tedy přesně takový, na jaký jsem od PIXARu zvyklý.

Ip Man 2 (2010)

Slabé pokračování, ikdyž opět velice efektně zpracované. Škoda hlavně toho, že se z Yip Mana stal nový čínský Rocky a tím zastínil veškerá pozitiva z jedničky. Střet čínské a britské kultury je až přespříliš přitažený za vlasy a to co byste u amerických filmů zkritizovali za přehnaný patriotismus, je zde přehlížen. Navíc neporazitelný, nezasažitelný Yip Man z prvního dílu tu dostává jednu smrtící ránu za druhou a skoro se chce s nadsázkou říct, že z mistra bojového umění se stal pouliční bitkař. No a souboj box X kung-fu...sice originální, ale veskrze nepřirozené. ZKLAMÁNÍ