Apollo 11 (2019) odpad!

Remake komedie z roku 1969. Tomuto opravdu mohou věřit jen ti, kteří si dnes myslí, jak je chce vláda zachránit před virem z netopýra. Otazníků mám tolik, že bych o tom mohl napsat bakalářku - a nikde žádné odpovědi. Jaká smůla, že v roce 1969 neměli na vybavení Apolla lepší kameru než tu, která snímá 1 snímek za sekundu, jejda! Spaceship máme, ale sorry, kamery došly. Větřík zafoukal, americká vlaječka vesele vlaje na Měsíci, dokud ovšem někdo nepauzne video z videomontáže. Pak se valí nazpátek v té maličké popelnici, co jim zbyla - asi na vesmírnou energii, protože palivo už není. Kluci se krásně vymaní z gravitačního pole Měsíce a zamíří si to přímo na Zemi, přičemž nám natáčí Zemi přímo před sebou. Nádherně a topově ji samozřejmě trefí. Kluci z Apolla a inženýři z NASA všechno vypočítají a odchylky v rychlosti samozřejmě být nemohou. No a následných 50 let se už na Měsíc nelétá. To víte, vědecký pokrok je vědecký pokrok, ale nikomu se už na Měsíc nechce, je to nuda, už jsme tam byli mockrát. Hlavně nepřemýšlejte a konzumujte.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Slabší zápletka je vykompenzována skvěle napsanými postavami a atmosférou. Čekal jsem to horší, a tak i kvůli příjemnému překvapení dávám za 4.

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022) (TV film)

Perfektní dokument po všech stránkách. A pro člověka, který na této sérii vyrůstal společně s hlavními postavami, obzvláště. Skvělé sentimentální pocity během dobře strukturované retrospekce.

Macbeth (2015)

Originální pojetí filmu s unikátní atmosférou. Chápu, že ne každého tento styl může zaujmout, ale já si dlouhé scény a Shakespearův text moc užíval. Životní role Fassbendera.

Jezero smrti (2008)

Bezmoc, nenávist, do toho sem tam strach, i když ne tolik, jako bývá u hororů obvyklé. A do toho velice originální zakončení, které jsem teda neočekával, ale které se prostě musí ocenit.

Deváté srdce (1978)

Extrémně nudná, táhnoucí se pohádka prakticky bez děje, celá jakási zpomalená. Kdo vydrží první půlku, měl by dostat metál za trpělivost. Jednu hvězdu dávám za nápad s časovou místností v zemi hrabě Slowmotiona, jinak je to opravdu šíleně o ničem. Absolutně nechápu, jak toto může mít lepší hodnocení než O statečném kováři či Nebojsa, které jsou úplně někde jinde, ať už hudbou, dějem či myšlenkou. Zklamání roku.

Otec (2020)

První film, který vykazuje jasné nelogičnosti v ději, a přesto jsem mu dal 5 hvězd. Anthony, gratuluji za životní výkon.

Stalin versus Trockij, soudruzi na život a na smrt (2015) (TV film) odpad!

Tak toto je opravdu neuvěřitelné. Propagandisticko-bulvární brak, který okatě a cela bezostyšně dělá z Trockého hodného strýčka a ze Stalina satana, který bojoval proti tomu skvělému a hodnému Trockému, který chtěl zavést komunismus všude ve světě, ale Stalin mu to v Polsku překazil! Neskutečné. Ale v dnešní době EU, která očividně hledá svůj vzor v trockismu a staví sochy Marxovi, je asi opravdu možné všechno.

Rozhněvaný muž (2021)

Kvalitní old school akčňák, který jako by ani do dnešní éry nepatřil. Spíše bych si ho spojil s devadesátkami. Zajímavý scénář, dobrá a hudba a tradičně kvalitní Statham.

Potíže s Harrym (1955)

Viděl jsem zrestaurovanou barevnou verzi a byla to naprostá fantazie pro oko. Kvalita, která neměla daleko od dnešních filmů. Samotný film ale strádá na slabém scénáři, který by zasluhoval lepší pointu a spletitější děj.