Sejmi je všechny (2007)

Akčný miestami primitívny thriller s drsným Clivom Owenom. Nereálne akčne scény s krkolomnými situáciami. To malé bábätko si toho veľa vytrpelo, ale vždy ho dokázal Owen pomocou mrkvy zachrániť. Krásna Monica Belluci zdvíha tento film aspoň do znesiteľnejšej roviny. Inak to bol trápny podpriemery akčnák kopírujúci Zastav a neprežiješ.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Priemerný western s priemerným Bradom Pittom. Mohlo to byť veľkolepé filmové dielo o smrti najväčšieho amerického banditu, ale nakoniec to bola až neuveriteľná nuda. 2 a pol hodiny uspávacieho westernu namiesto koltami nabitého divokého západu. Krásna príroda, melancholická hudba a záver filmu boli fajn no všetko ostatne ma veľmi sklamalo.

Hačikó - příběh psa (2009)

Americký doják, ktorý ma naozaj chytil za srdce. Film o vernosti a oddanosti psa k jeho pánovi a to doslova až za hrob. Mám rád filmy o psoch a tento sa naozaj režisérovi Hallstromovi podaril. Tým, že mám psa a to dosť podobného (sibírsky husky) som si mohol naplno predstaviť puto aké vzniklo medzi Hačim a jeho pánom. Aj keď bola hlavná postava pes, herci na čele s nestarnúcim Richardom Gereom pojali svoje roly obstojne. Veľmi sa mi páčila kamera a čo musím špeciálne vyzdvihnúť je čiernobiele videnie sveta s Hačiho perspektívy. Klavírnym tónom z dielne Poliaka Kaczmareka pri ktorých ma miestami doslova mrazilo nemôžem absolútne nič vytknúť. Boli jednoducho užasne. Keby som bol režisérom tohoto filmu určite by som ešte viac vyšperkoval záver, ale aj takto ako to je je to dojímavý a skutočne prenádherný filmový kúsok.

3:15 zemřeš (2005)

Priemerný horor, ktorý postraší aj vydesí. Sladký začiatok o peknej rodinke sa razom konči pri kúpe nového domu. Dom je nádherný, veľký, luxusný no s poriadne strašnou minulosťou. Po nasťahovaní sa všetko pekné konči a začínajú sa diať podivné veci. Vzťahy medzi hlavnými protagonistami sa razom kazia a nikto nevie čo je tomu na vine. Starší aj mladší herci zvládli svoje roly obstojne.Ten záver bol taký všelijaký. Čakal som trošku viac.

Modrý Pacifik (1996) (seriál)

Seriál, ktorý má k najlepším akčným seriálom poriadne ďaleko no na pohodové poobedie ku káve sa akurát hodí. Človek nemusí dávať tak pozor, lebo hlavná myšlienka mu aj tak neujde. Slabá dávka akcie, slabý humor aj keď sem tam sa zasmejeme na paranormálnych trikoch na bicykli ale to je asi tak všetko. Trošku mi to pripomína Baywatch, ale tam sa aspoň bolo na čo pozerať.

Náměstí svaté Alžběty (1965)

Príbeh pre pamätníkov, ale nie len pre nich. Film je aktuálny aj dnes. Lebo nie rasa, viera, majetok či hodnosť z nás robí ľudí ale to akí sme. Romanticky príbeh, ktorý sa nekonči ružovo a to je na ňom to najmagickejšie. Pekne vyprofilované charaktery postav. Či už dobré alebo zlé boli na slušnej úrovni zahrane. Knihu podľa ktorej bol film natočený som nečítal, no napriek tomu si myslím, že film vystihol podstatu akú chcel autor knihy vyjadriť a to je podstatne. Vojnová tematika spojená s nenaplnenou láskou ma vie vždy dostať. PS: Mladá Milka Vášáryová bola teda riadny kus :-)

RocknRolla (2008)

V poslednej dobe prichádzam na chuť filmom od Guya Ritchieho. Nemá ich až tak veľa ale Sherlock Holmes a RocknRolla sa mu naozaj podarili. Zaujímavo posplietaný dej, kde každý je s každým priateľ aj nepriateľ zároveň. Všetko je do konca zamotané a diváka to drží stále v napätí. Miestami je film doplnený o vtipne hlášky napr ( z čeho tí kluky vyrábi :-D ) Perfektný výber hercov, kde každý jeden sa svojej roly zhostil nad mieru dobre. A ta hudba je priam báječná. Nemám viac čo dodať.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Veľkolepé historické veľdielo, ktoré uchváti divákov, buď špeciálnymi efektmi alebo príbehovou hodnotou. Oko ženského diváka poteší pohľad na vyrysovane tela udatných sparťanských bojovníkov :-D. Skutočný príbeh o hŕstke vojakov, ktorí sa vzopreli obrovskej presile, aby sa tak vyhli útlaku a zotročeniu je použiteľný pre ktorúkoľvek dobu a aj dnes by si ľudia mali brať príklad z našich predkov. Kto dokonale pozná tuto časť našich európskych dejín si určite príde na svoje. Keď si odmyslím tie znetvorene tvare, popircingovaneho Xerxesa, špeciálne efekty a ostatne odchýlky, tak je to dosť vierohodne nakrútený film. Oceňujem hlavne scenár, ktorý perfektne vystihuje reč Sparťanov. Filmový Leonidas Gerard Butler sa svojej roly zhostil perfektne. Presne tak som si Leonida vždy predstavoval ako nebojácneho, odhodlaného, svalnatého a spravodlivého kráľa Sparťanov. Klobúk dolu pred Frankom Millerom a jeho komixovou predlohou, ale keby Zack Snyder natočil film čisto podľa historických faktov mal by tento film ešte väčší honor ako ma teraz. Ale keď sa pozriem na to, že Snyder mal obmedzený rozpočet a malo času, tak vyťažil z minima maximum. Prosto za malo peňazí veľké efektmi nabite krvavé divadlo. Snyderové 300 nakopalo aj také historické eposy ako Trója čí Alexander veľký.

Smotánka (1996) (pořad)

Škoda času, filmu a nervov. Čudujem sa Markize, že to vysiela a ľuďom ktorí to pozerajú.

Zkus mě rozesmát (2011)

Tato romantická komédia je svojim námetom jedinečná. Miestami bláznivá a nereálna komédia, ale v rámci srandy je povolene všetko tak prečo nie aj hrať falošne deti, falošnú ex-manželku alebo z ničoho nič isť na Hawaii. Adama Sandlera považujem za dobrého komediálného herca, no v tomto filme to zaň utiahla Jennifer Aniston. Aniston už dávno nie je Rachel z priateľov. Postupom času sa vedela od svojej predchádzajúcej roly odosobniť a teraz je z nej profi herečka komedialneho žánru. Nemôžem si pomôcť, ale Jennifer ma neskutočný šarm a iskru v očiach. A postavou sa vyrovná aj mladšej modelke Brooklyn Decker. Kvalitné herecké obsadenie aj keď Nicole Kidman sa viac strápnila ako než zahrala trápnu. Humorná atmosféra sa tiahne počas celého filmu a na záver romanticky happyend. Naozaj podarená pohodová komédia