Yes Man (2008)

Yes man - komédia, ktorá rozosmeje, ale aj poučí a možno niekomu zmení aj život. V dnešnej dobe človek je pohodlný a veľakrát sa mu nič nechce, ľudí okolo seba odmieta. No ak začne hovoriť ÁNO zmení sa jeho pohľad na svet a zažije veci, ktoré by nikdy nezažil. Jim Carrey opäť potvrdil, že aj keď starne vždy si drží kredit kvalitného komika. Zooey Deschanel prijemne sekunduje. Chválim príjemné soundtracky. Yes man síce nie je komédia pri ktorej by ste sa vkuse smiali, no ma veľa silných momentov. Čo by som trošku vytkol je šedivý pán YES a jeho davová psychóza. Tá sa mi veľmi nepáčila.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Priemerný western s priemerným Bradom Pittom. Mohlo to byť veľkolepé filmové dielo o smrti najväčšieho amerického banditu, ale nakoniec to bola až neuveriteľná nuda. 2 a pol hodiny uspávacieho westernu namiesto koltami nabitého divokého západu. Krásna príroda, melancholická hudba a záver filmu boli fajn no všetko ostatne ma veľmi sklamalo.

Zajatci předměstí (2011) (seriál)

Fajn seriál, aspoň mne veľmi sadol. Je veľmi krátky (25 min.) čo som vnímal pozitívne. Na to akú má Rebelka z predmestia krátku časovú stopáž, vie diváka vtiahnuť do deja, zabaviť a priniesť celkovú výpovednú hodnotu jednotlivým dielom. Tento seriál ťaží hlavne z rôznorodosti charakterov a bizarných situácií, ktoré sú miestami až pritiahnuté za vlasy. Veľmi ma zabával jemné ironicky humor Tessy Altmanovej, ktorá ťažko niesla sťahovanie z Manhattanu do Chatswinu. Neskôr to v každom diely porovnávala a patrične okomentovala. Herečka Jane Levy je veľmi sympatická a má pomerne veľký herecký potenciál. Ten momentálne dokazuje, kedže je obsadzovaná už aj do celovečerných filmov. Tessa, George, Dalia, Dallas, Ryan všetci boli fajn, no najväčší showman bol pre mňa jednoznačne Alan Tudyk alias Noah. Ten mal dostať viac priestoru, hlavne v tretej sérií. Škoda, že seriál trpí nevyrovnanou dávkou humoru. Niektoré časti boli super, iné horšie a tretia séria bola najslabšia, kedže sa viac-menej len umelo zakončoval seriál. Na záver musím povedať, že slovenský dabing je lepši než česky, ale dá sa to zniesť aj v češtine. 1. a 2. séria 75% 3. séria 60%.

Zázračný nos (2016) (TV film)

Veľa grafických trikov, ale málo pointy. Pekní herci, ale málo hereckého talentu. Veľa snahy, ale slabý výsledok. Žiaden humor, žiadna poriadna scéna, žiadna duša. Dopadlo to podobne, ako pred rokom Johankino tajomstvo.

Zdrojový kód (2011)

Veľmi zaujimavý sci-fi thriller. Prišlo mi to ako zmiešanina Inceptionu (Počiatok), MInority Reportu a Tru Calling. Samozrejme plus trošku romantiky nech to je dostupnejšie širšej verejnosti. Jake Gyllenhaal opäť výborný a tiež aj Vera Fermiga. Odkedy som ju videl v Skrytej identite po prvýkrát hneď sa mi jej herectvo zapáčilo. Tento film je veľmi napínavo nakrútený. Film obsahuje plno vizuálnych efektov, výbuchov, sem tam spomalený záber a potom zas rýchly prestrih na čo sa dobre pozerá, no ani to nestačilo. Všetko to ma hlavu a pätu, len mi tam chýbal nejaký hlbší zmysel toho všetkého. Zachraňovať svet je síce pekné, ale aj to musí mat punc výnimočnosti a tu mi ta iskra chýbala. Aj keď musím povedať, že spracovanie bolo originálne.

Zem spieva (2017) (pořad)

"Veľkolepá folklórna šou" Zem spieva. Len škoda, že nie je ani tak veľkolepá. Veď na tom maličkom pódiu sa sotva zmestí väčší ľudový súbor a to ešte na ňom má aj tancovať. Moderátorská trojica je viac trápna ako vtipná a to ma znervózňovalo už od prvej časti. Porota sa snaží pôsobiť odborne, no tvária sa až príliš sucho, akoby ich to hodnotenie ani veľmi nezaujímalo. Folklór mam veľmi rád a aj tu sa mi niektoré vystúpenia zvlášť pozdávali, no celkovo táto šou nemá potrebnú energiu a humor, ktorými by pritiahli moju pozornosť na každý jeden diel relácie, čo je veľká škoda. Na druhej strane chválim Núňeza, že sa do tejto šou vôbec pustil, lebo takéto niečo na Slovensku chýbalo. Len škoda toho prevedenia.

Zkus mě rozesmát (2011)

Tato romantická komédia je svojim námetom jedinečná. Miestami bláznivá a nereálna komédia, ale v rámci srandy je povolene všetko tak prečo nie aj hrať falošne deti, falošnú ex-manželku alebo z ničoho nič isť na Hawaii. Adama Sandlera považujem za dobrého komediálného herca, no v tomto filme to zaň utiahla Jennifer Aniston. Aniston už dávno nie je Rachel z priateľov. Postupom času sa vedela od svojej predchádzajúcej roly odosobniť a teraz je z nej profi herečka komedialneho žánru. Nemôžem si pomôcť, ale Jennifer ma neskutočný šarm a iskru v očiach. A postavou sa vyrovná aj mladšej modelke Brooklyn Decker. Kvalitné herecké obsadenie aj keď Nicole Kidman sa viac strápnila ako než zahrala trápnu. Humorná atmosféra sa tiahne počas celého filmu a na záver romanticky happyend. Naozaj podarená pohodová komédia

Zlatý hlas (2004) (TV film)

Priemerná slovenská rozprávka s fajn námetom, no herecké výkony nestali za veľa. Od ideálu má táto rozprávka ďaleko, no ako pohodička pri telke ujde.

Znamení (2002)

Od 80 percentného filmu čakám oveľa, oveľa viac. Keby som vedel, že sa film zavŕši tak, že Phoenix pálkou rozmláti mimozemšťanovi papuľu a poleje ho vodou, tak film vypnem po 5 minútach. Ten zaver ma sklamal, no kvalitný výkon Mela Gibsona, scenár, hudba, tajomno a celková réžia spĺňala prísne kritéria. Škoda, že silných momentov vo filme bolo pomenej a záver mal mať rozhodne hlbší zmysel. 3,5 *

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Zootopia je svieža rozprávka, ktorá má viacero tromfov. Má kriminálnu zápletku, ktorá sa v animákoch neobjavuje až tak často. Ďalej sú to milé postavičky, skvelú grafiku, hudbu a humor. Čo sa mi až tak veľmi nepáčilo bolo, že mi to trošku prišlo ako rozprávka na objednávku. Hovoria deťom, že môžu byť čim chcú a že všetci môžeme žít spolu, bez ohľadu na pôvod. Sú to síce pekné myšlienky, no život takto nefunguje. Prišlo mi to akoby tvorcovia filmu chystali našu mládež na pripadne ďalšiu vlnu prisťahovalcov. Kedže je to len rozprávka a ja nie som konšpirátor, dalo sa nad to povzniesť. Mínusom je zopár slabších resp.zbytočných scén, ktoré neboli potrebne. Celkovo Zootopiu hodnotím kladne. Je to rozprávka na zaslúžene tri hviezdy, no moje rozprávkové JA dalo 4.