Král predátorů (2010) (seriál)

Kvalitne natočený prírodopisný dokument o šiestich dravcoch našej zemegule. Dokument detailne zobrazuje život predátorov z každého uhla pohľadu. Film dokonale mapuje ich pohyb od taktiky, útoku, lov až po usmrtenie koristi. Grafické a spomalene zábery nás doslova vtiahnu do tela zvieraťa. Úchvatne zábery lovu predátora a tiež prefíkane taktiky obrany u koristi. Po zhliadnutí tohto dokumentu som zistil, že dravce našej planéty sú oveľa inteligentnejšie ako sa na prvý pohlaď zdá.

Příběh Rudého zla (2008)

Sovietsky Príbeh - zaujímavý dokument o zverstvách Stalina, ktoré robil pred, počas a po druhej svetovej vojne. Na území bývalého sovietskeho zväzu komunisti povraždili milióny ludi (hladomor na Ukrajine, masove vyvražďovanie v Katyni-Poľsko a v ostatných krajinách ). Dokument postupne odhaľuje krutú minulosť komunistov, ktorá siaha až dodnes. Príbehy ľudi ktorí sa dodnes nezmierili s tým ze Rusi taja čo urobili. Odborný výklad historikov, disidentov, profesorov + veľa záberov, fotiek a šokujúcich odhalení. Dokument ktorý vám odhalí to o čom vám na hodinách dejepisu nikto nepovie.

Pohřben zaživa (2010)

BURIED je naozaj zaujímavý thriller, ktorý ponuka divákovy pohlaď na nevínneho vodiča nákladiaku Poula Conroya ktorý je obetou irackých teroristov. Prežívame s nim jeho beznádej, utrpenie, hnev, sklamanie a celkovú bezmocnosť. Film aj keď sa odohráva v jednom priestore (RAKVA) vôbec nie je nudný. S postupujúcim časom chcete viac a viac vedieť ako sa to cele skonči. Zaver je úchvatný. Keby to skončilo inak bola by to iba rozprávka pre dospelých. Tak to je naozaj dobre nakrútený thriller.Ryan Reynolds aj v tomto filme dokázal ze už nie je iba sladký sexy chlapček ale skutočne kvalitný herec. Pekný a originálny thriller s plným dúškom napätia a emócii.

Dokonalý trik (2006)

"Všetko je iba trik " Pochmúrny príbeh dvoch kúzelníckych rivalov od režiséra Christophera Nolana . Perfektne herecké obsadenie ktoré ponuka divákovi naozaj brilantne predstavenie. Je naozaj zaujímave sledovať priateľstvo a neskor obrovskú rivalitu medzi dvoma kúzelníkmi, ktorí si nič nedarujú. Bale a Jackman predvádzajú svoje triky s takou ľahkosťou akoby boli kúzelníkmi od narodenia :-). Príbeh nemá skoro žiadne hluche miesta. Strhujúci a neočakávaný záver určite dostane každého. Perfektne herecky a režisérsky zvládnuté. Nemám čo viac dodať.

Magnolia (1999)

"Minulosť je za nami, ale stále ju vlečieme so sebou" tak toto je posolstvo naozaj zaujímavého filmu. Dobre a veľmi dôkladne urobený film z dielne P.T Andersona. Film zobrazuje životy ľudí, ktorí sú úplne rozdielni (dá sa povedať,že sú určitým spôsobom zvláštni až narušení )no napriek tomu všetky príbehy hlavných protagonistov navzájom spolu súvisia. Aj napriek množstvu hlavných postav je príbeh pekne rozdelený na pasáže, kde ma každá postava svoje miesto a navzájom sa nerušia. Celý film má tajomnú a magickú atmosféru, ktorá diváka núti sledovať príbeh až do úplného konca. Herci svoje umenie zvládli naozaj bravúrne. Napríklad taký Tom Cruise musel hrať "sexuálneho učiteľa " a napodiv mu to šlo fakt dobre :-D Chválim zvláštny, ale zaujímavý záver a tiež aj komornú hudbu od Aimee Mann. Čo by som trošku vytkol sú až príliš časte nadávky, ale inak je to veľmi kvalitný film. Tento film sa možno nebude každému páčiť, no určite má čo ponúknuť.

Pátá rychlost (2002) (seriál)

Najlepší dokument o autách a motorkách aký som kedy videl. Je to oveľa zaujímavejšie nez Top gear kde iba kecajú namiesto toho aby ukazovali mašiny .Moderátory sú fajn a sem tam aj vtipní. Fifth gear prezentujú oveľa krajšie auta ako Top gear a co je dolezitejšie aj sa o tých autách viac dozviete . Pekne zábery aut v každom diely a tiež testy a porovnávania aut. Sem tam nejaký crash test . No proste dokument pre všetkých milovníkov aut.

Svědkové Putinovi (2018)

Na tento dokument som narazil náhodou a hneď ma zaujal. Nie som fanúšik Putina a jeho režimu, no tá jeho zvláštna, tajomná osobnosť ma vtiahla natoľko, že som nemohol odisť od Tv. Dokument mapuje cely prvý rok nového milénia a poukazuje na odstúpenie Borisa Jelcina a nástup Vladimíra Putina. Nič nie je biele ani čierne, ale to ako sa Putin dostal do prezidentského paláca bolo dosť zvláštne. Ja som si myslel, že bol normálne demokraticky zvolený, čo aj nakoniec bol, no to celkove pozadie pred voľbami a po voľbách bolo dosť neobvykle. Najviac ma zaujala pasáž filmu, kde režisér predstavoval Putinových tvorcov úspešnej kampane a hlavne ich ďalší osud po voľbách. Niektoré scény boli dosť patetické, no vzhľadom na rok nakrúcania sa to dá odpustiť, keďže dotvárajú kolorit tej doby.

M. R. Štefánik: Dobrodružný život legendy (2019) (TV film)

Niektoré hrané scény a animácie si mohli tvorcovia odpustiť, to len tak na úvod. Chválim hlavne doteraz neuverejnené fotografie MRŠ a snahu o informačne hutný a plynulý dokument. Taktiež sa mi páči, že autori filmu vycestovali aj do Francúzka na miesta kde Štefánik pôsobil. Aj keď miestami vidno nízky rozpočet, jedná sa o veľmi hodnotný dokument.

Odsouzení (2010)

Príbeh silný, spracovanie obstojné. Hlavní herci hrali uveriteľné a to sa mi páčilo. Neviem ako to bolo v skutočnosti, no vo filme sa mi zdalo, že niektoré zaujímavé pasáže rýchlo prebehli. Podľa môjho názoru sa sestra Betty Anne nejako rýchlo rozhodla, že bude študovať právo a taktiež mi chýbalo viac scén zo súdnej siene. Aj súkromný život a hlavne rozchod s partnerom mohol byť viac zobrazený. Čo sa týka pochmúrnosti a dramatickosti som spokojný. Nech je ako chce, bol to zaujímavý skutočný príbeh so šťastným koncom.

Goon: Last of the Enforcers (2017)

Komu sa páčil Goon, tomu sa hádam bude páčiť aj pokračovanie. Ja som si prišiel na svoje, aj keď som veľa neočakával a viac-menej som to bral ako oddychovku. Humor síce bol taký neslušno-perverzný, ale Baruchel je tým známy. Nečakal som, že Amíci si urobia zo Slovákov hokejistov takýto žart, no v rámci srandy sa to dá tolerovať.