Nedotknutelní (2011)

Keď si zoberiem, že takýto ľudia existujú a žijú život bez Bacara tak mi ich je doslova ľúto.

Nevědomí (2013)

Toma Cruisa som nikdy ako herca nebral vážne. Ale tento skvost to zmenil. Od dneska budem vidieť, len a len Jacka Harpera a Tech 49. Príbeh vyrozprávaný tak geniálne do toho soundtrack, vrazený až do srdca. MINDBLOWING ! Filmy tohto žánru v kľude môžem aj 24/7. Za celé 2 hodiny som ani raz nezívol a to bolo už dosť neskoro v noci. Hovorím, kričím KOSINSKI je BOH a posiela žáner do predu, plný vzrátov a technicky fakt prepracovaný. Nemôžem zabudnúť ako si predstavuje budúcnosť všade vypriahnuté miesta, bez známok života no nebudem viacej prezradzovať ..budete fascinovaný jak uvidíte Empair State Building to bolo neskutočné !! Veľmi, ale veľmi ľutujem, že som tento sci-fi trhák vynechal v kine. Páči sa mi, že ešte v dnešnej dobe vedia spraviť premakaný sci-fi, kde nelietajú mimozemšťania vyzerajúci ako kobylky a nejedia ľudia, proste žiadne jatky. Olga Kurilenko ziskala moje sympatie už v predchadzájucích snímkach ako je Hitman či Quantum of Solance. K Morganovi Freemanovi sa vyjadrovať nebudem, poviem len že ta posledná scéna s nim to bol fakt vzrat a bombastický, vzrat :D SPOILER o scéne, ktora pre mňa bola vrcholom vžitia sa do filmu. Scéna, kde Jack Harper ide opraviť prvý dron na ihrisku NFL. Keď začne hovoriť, že o tom zápase čital a do toho tá hudba jak okomentuje touchdown a ľudia začnú kričať tak to bolo odzbrojujúce, koľko ľudí tam pomrelo a jak. TY VOLE! Grammar Nazi Kill me Softly.

Pátrání (2018)

Cely unudený som sa takto rozhodol za riskovať. Podobný risk som už pár krát spravil keď film vyhrával a získaval rôzne filmové festivalové ocenenia a ohlasy naň boli fakt skvelé a film stal totálne za hovno, áno hovorím o tebe Hacksaw Ridge, ale potom sú tu filmy ako Buried, schopnosť od vyprávať skvelý príbeh v jednej drevenej truhle pomocou jediného hereckého výkonu a telefónu alebo film ako Blue Ruin schopnosť autora film od režírovať, natočiť a napísať si k nemu scenár a zvládnuť to fakt na skvelej kinematografickej úrovní, vybudovať skvelú atmosféru. Potom je tu samozrejme The Invitation ktorý do dnes považujem za masterpiece čo sa týka budovania paranoje, nepríjemného pocitu a napätia počas celého filmu. A na koniec Searching. Searching sa odohráva doslova a do písmená na ploche počítača hlavnej postavy a jeho dcéry, občas sa prenesie do live streamu, televizného vysielania či záznamu kamery, celá táto myšlienka sa mi veľmi páči filmu to dodáva pocit autentickosti (nie ako v prípade Unfriended) celý film vlastne sledujeme otca ako zisťuje krutú realitu dnešnej spoločnosti a to, že ľudia sú plný pretvárok, zlých úmyslov, fungujú na princípoch konformizmu a v skutočnosti nie sú to čo na si na prvý pohľad myslíme, o to viac to platí v tomto prípade, keďže sa jedná o jeho dcéru ktorá proste z dňa na deň zmizne. Začiatok ma veľmi nenadchol, chápem, išlo o budovanie charakterov, odhalenie vzťahov a minulosti. No v momente, keď začne ten real "searching" som bol nalepený na obrazovke a užíval si skutočne fakt dobre budovanie príbehu. A musím podotknúť, že o to viacej som bol nadšený a pridal o hviezdičku viac, keď koniec nebol vôbec predvídateľný a ešte k tomu clusterfuck :D

Počátek (2010)

Okrem toho, že je tento film mimoriadne perfektný. Môžem dodať asi, len "Mr. Nolan you son of ..."

Potomci lidí (2006)

Dneska som mal možnosť vidieť film druhý krát v najvyššej dostupnej kvalite a ostal som v totálnom nadšení, fascinovaný snáď tými najlepšími one take shotmi ever. Kinematograficka geniálnosť v tom naj-realistickejšom a naj-surovejšom vyobrazení a to všetko v roku 2006? A ja som tomu dal len 4* pred tým, no teraz plný počet zaslúžene.

Prokletý ostrov (2010)

Mal som chuť vstať,zatlieskať,posadiť sa a stlačiť replay. Je to presne tretí krát čo dneska púšťam tento film. Koniec mi niekedy robí spoločnosť pri dlhých večeroch do dnes rozmýšľam ako to vlastne bolo. A to je to ľudia,presne to čo Vás nadchne, fascinuje a nepustí. Správny nadšenec mysterióznych filmov nedopustí na toto veľdielo. BRAVO MAESTRO !

Přicházejí v noci (2017)

Tak dobrú blbosť som už dlhšiu dobu nevidel, čo je toto za jednanie ľudí v tom filme. A ten koniec je klincom do rakve. Možno keby to skrátili z 91 minútovej stopáže na 40 tak by bol z toho dobrý kraťas, ale takto je to úplne nezáživne a nezaujímavé. Vôbec nemám žiadne sympatie ani k jednej rodine, a je mi úplne jedno čo sa im stane, hlavne nech už to skončí.

Rampage Ničitelé (2018)

Andrew Lockington podáva životný výkon a prináša nadupaný soundtrack, ktorý Vám odtrhne pečeň. Od filmu som nič neočakával a tak som nebol sklamaný. Na priemer to ale bolo, takže 3* spoko.