Duch spisovatele (2007)

Celý film jsem netrpělivě čekal, kdy přijde to strhující drama. Byl jsme škaredě poveden. Drama se nekonala, natož strhující. Pouze nic neříkající snímek, o kterém i teď přemýšlím, o čem vlastně byl. Nejspíš o ničem.

Cesta za vítězstvím (2006)

Rasizmus jak vyšitý, ale naruby. Nezdá se mi, že by to měl být ten nejlepší způsob, jak by to černí měli vracet bílým. Takovéto filmy jsou hodně kontroverzní a jen přilejvají další olej do ohně rasizmu. Navíc z těchto filmů mám pocit, že v USA je víc než 80 % obyvatel barevných. Snímek, až na zajímavé momenty z některých utkání, nic moc. A pokud jde o samotný námět, no comment.

Zaostřit, prosím! (1956)

Smutný konec velkého komika a začátek smutného konce velkého režiséra. Myslím, že ten snímek se Fričovi moc nepovedl. A ani vlastně nevím co tím chtěl autor říct. Jeden z mála Fričových filmů, který jsem viděl jednou a dost.

Měsíc nad řekou (1953)

Další z romantických snímků, které mě vůbec neberou. Roztahané, příliš patetické (chtěl jsem najít vhodnější výraz, aby to nevypadalo, že opisuji, ale na nic lepšího jsem nepřišel) a nepříliš přesvědčivé. Pozie Fráni Šrámka mě taky moc nebrala, a proto zřejmě i ten přístup k hodnocení filmové adaptace jeho stěžejního díla. Nelíbilo se mi ani jedno. Ale abych byl objektivní, tak ty 3* si asi zaslouží. Oboje.

Řeka čaruje (1945)

Romantiku moc nemusím a ten námět je hodně romantický s prvky, dnes bychom řekli sci-fi. Myslím to zázračné omládnutí hlavního hrdiny v podání Františka Hanuse. Jinak jeho herecký výkon nic moc, až na to omládnutí. Škoda že v černobílém provedení ta příroda tak nevynikne. Přotom ta příroda je na tom filmu asi to nejhezčí. Takže celkem tak trochu utahaný snímek průměrné hodnoty.

Aféry (2011) (seriál)

Zajímavé, občas vtipné, dobře zpracované náměty s výbornými hereckými výkony. Jenom ta lidumilnost a nezištnost advokáta mě nepřesvědčuje. Nicméně celkový umělecký dojem za 3*.

Dokonalý svět (2010) (seriál) odpad!

Další důkaz o úpadku české televizní seriálové tvorby a nejen seriálové. Naprostá dekadence. Snobské. Důležitá je jenom forma, obsah je nic, zbytečný, obtěžující, překážející. Ubohost ducha je vynášená do nebes na křídlách peněz, falše a podrazů. Budu blejt, vlelebnosti.

Ex offo (1998) (TV film)

Precizně zpracovaný snímek, téměř dokument o procesů nepřítelem č. 1 pro český národ. Skvělá studie o svědomí advokáta, který jde do předem prohraného boje. Z tohoto hlediska hodně nadčasový snímek. Advokát, který obhajuje předem odsouzeného lumpa, to bude mít vždy těžké. Na druhé straně jsme dnes svědky případů, kdy řada advokátu obhajuje předem osvobozené lumpy, většinou z nejvyšší politické a finanční sféry, protože mají styky a peníze. Chudáci advokáti.

Playgirls (1995)

Erotika po česku. To je jediný, co je na tom filmu k zasmání. Křečovitá snaha natočit něco originálního, něco sexy, něco komediálního totálně nevyšla. Tolik odpadů jsem už dlouho neviděl. Ale já přesto dávám jednu hvězdičku. Naše krásné holky si ji zaslouží.