Ulice (2005) (seriál)

Hodně kontroverzní projekt, který si našel spoustu příznivců i odpůrců. Nicméně vynesl na vrchol popularity spousty herců a vyvolává spousty diskuzí. Viděl jsem jenom pár dílů, a proto moje hodnocení, přiznávám, nebude moc objektivní. Nepatřím k příznivcům ani odpůrcům tohoto seriálů. Jde jaksi kolem mě a míjí mě, aniž bychom si cokoli udělali. Z toho plyne i moje nízké hodnocení, které snad omlouvá předpoklad, že tyto serilály budou mít zřejmě životnost jednou a dost. Neumím si představit reprízu, v jakém čase by se vysílala a kolik diváků by se na ni dívala. Snad jeno jako na dokument doby, na kterou budeme většinou chtít asi zapomenout.

Návrat zbloudilého pastýře (2004) (TV film)

Spíše tragikomedie, která jinak ale krásně vystihuje problémy současné doby. Češi jako národ neznabohů velmi rychle podlehli (nutno přiznat že nejen oni) komercilaizaci náboženských svátků. Na krizi zkaženého světa má ale svůj podíl i církev svatá. A jedna z jejich oveček, mladý kněz Prokop má problémy se s tím vypořádat. Kde je hlavní chyba, v lidech, ve společnosti, v církvi, v něm samotném? Odpověď je jasná, v každém z nich, i když u každého jiným dílem. Díl této viny je v jednotlivých dobách u každého jiný, ale výsledek je stejný.

Muž, který vycházel z hrobu (2001) (TV film)

Solidní česká detektivka, která jakoby chtěla připomenout kvalizu české detektivky z let minulých. I když se ji to celkem nepovedlo, vznikl velmi slušný snímek se zajímavou zápletkou, ale na druhé straně již trochu zprofanované téma kriminalistu propadlého alkoholu. Každý lepší kriminalista chlastá. Máme se pak divit, že zločinci mají navrch? Vidím to na 3-4, ale právě kvůli tomu "alkoholickému klišé" jdu na 3*.

Tmavomodrý svět (2001)

Tmavomodrý svět předcházela bombastická reklama, samé superlativy, vynikající kritiky a pak přišel obyčejný průměrný snímek, který v žádném případě nezajume diváka tak, že by si řekl, jako u spusty jiných filmů, to musím vidět ještě jednou. Zajímavé téma je zpracováno sice slušně, ale nijak zvlášť úchvatně. Slušný průměr.

Na lavici obžalovaných justice (1998) (seriál)

Z velmi zajímavého námětu vyrovil režisér vcelku slabý odvar. Nedokázal překročit svůj stín a oprostit se od úlitby bohům. Zcela opominul ty nejzásadnější chyby a nedostatky našeho soudnictví, a nejen našeho, kde forma je povyšována nad obsah a soudci mají pramalou autoritu. Ale nejen soudci, celá související mašinerie, státní zástupci, policie, advokáti. Jediný kdo má autoritu jsou bohužel zločinci. Toto vše se autorovi nepovedlo hodnověrně zobrazit.

Akumulátor 1 (1994)

Svérazný snímek o boji proti něčemu, ale nevím přesně proti čemu. Tady jsem úplně nepochopil myšlenkové pochody autora. Televize je určitě velká a mocná hydra, ale určitě není tím, proti čemu bychom lěli hlavně bojovat. Televize je jenom prostředník, mocné hydry jsou někde úplně jinde.

Anděl s ďáblem v těle (1983)

Slušná komedie s bezva hláškami a s ještě lepším hereckým obsazením a hereckými výkony. Takový typický český bordel.Slušné 3*.

Pod nohama nebe (1983)

Top Gun po česku předběhl dobu. I když je tam až příliš moc psychologie, a právě to snímek dělá o dost méně atraktivním, než mohl být. Ale jinak slušný průměr.

Kotva u přívozu (1980) (TV film)

Zajímavý snímek, který přibližuje práci televizních hlasatelek, profese, která patří dnes k těm "vyhynulým". O to je tento snímek zajímavější, protože může lidem dnešním i budoucím přiblížit profesi, která neměla z televizních obrazovek vymizet. Teda každopádně ne z veřejnoprávní televize.

Kulový blesk (1978)

Vynikající česká komedie se skvělým hereckým obsazením s námětem, který je dnešním generacím již hodně vzdálený, ale přesto tím film neztrácí na zajímavosti. Až do absurdity dotažena dvanácti násobná výměna, kde musí vše klapnout do puntíku, váhat se nesmí a i zemřít se může až po výměně bytu. Prostě naprostá klasika české komedie za 5*.