Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

O nic horší než jednička. Vtip nemizí, ba naopak, Verbinski je výborný, stejně jako herecké obsazení a hudba. Záporák Davy Jones je parádní (Bill Nighy je opravdu úchvatný a ty efekty nemají chybu) a Východo- indická společnost dodává filmu atmosféru měnícího se světa.

Kobra 11 - Konec světa (2009) (epizoda)

Už název o něčem vypovídá a samotná epizoda (a ostatně i řady s Benem) je stejná ...:-) To, že Kobra 11 zachraňuje obyvatele Kolínu nad Rýnem či nebohé oceloty je dosti někdy zajímavé, ale celé Německo? Už se těším, až zachrání celý svět.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Musím přiznat, že mě tento western nadchnul. Nejen že na Vás padne atmosféra hned při úvodních titulcích a hudba Morriconeho Vás zaručeně hned ohromí, ale ve filmu je i mnoho zábavy a zaručeně se nikdy ani na minutu nenudíte, což jej pro mě staví nad zbylé dva filmy s Eastwoodem v režii Leoneho (Pro hrst dolarů a Pro pár dolarů navíc). Ne že by byly nudné, vůbec ne, ale Hodný, zlý a ošklivý utíká mnohem rychleji. Režisér odvedl skvělou práci a herecké obsazení je bezchybné, hlavní trojice nemá chybu (i když Lee Van Cleefa jsem měla raději jako kladnou postavu), hlavně Eli Wallach je naprosto dokonalý. Scénář je perfektní a velmi mě potěšilo, že (SPOILER) u závěrečného souboje nikdo neví, kdo koho zastřelí a možné jsou snad všechny varianty (KONEC SPOILERU) a tak není jasné, jak to vlastně dopadne, což se u mnohých filmů nepodaří.

Mezi supy (1964)

Tomuto filmu jsem se velice dlouho vyhýbala, protože jsem kdysi zahlédla jednu část s Old Surehandem a to mě velmi odradilo. Po nějaké době jsem se však rozhodla dát filmu šanci a opravdu to nebylo tak strašné, jak jsem očekávala. Vyhovovala mi hudba, Pierre Brice jako Vinnetou a několik nových postav, prostředí a celkem i příběh (hodně zajímavé spojení několika Mayových děl). Na druhou stranu byl ve filmu velmi slabý záporák a hlavně- a to je hlavní problém filmu- nesympatický Stewart Granger jako Old Surehand (z toho gesta s tou rukou, které dělá při pozdravu, se mi dělalo nanic) který zde měl naneštěstí velké množství prostoru. Celkově na lepší 2 hvězdičky (po shlédnutí Petrolejového prince a krátké úvaze zvyšuji na 3)

Titanic (1997)

Když jsem byla mladší a sledovala jsem tenhle film, vždy jsem si tiše přála, aby se Titanic tentokrát nepotopil a dopadlo to vše jednou dobře- tak silně na mě zapůsobil, i když romantické příběhy příliš nemusím. Mnoho lidí tvrdí, že Titanic od Jamese Camerona je „přeslazený“, kýčovitý nebo naivní, a já to úplně nepopírám, ale i přes to si myslím, že film Titanic se povedl tak, jako jen málo filmů. Jeho velkolepost předčí vše kýčovité, triky a efekty byly prostě úžasné, scénář se mi zdál také skvělý (scéna s kapelou, konec nebo kapitán), herci perfektně vybraní, k režii není třeba slov a hudba je nezapomenutelná- jen když se ozve, mrazí mě v zádech. Titanic se u mě nezapsal jako typický katastrofický film, ale jako úžasný romantický příběh, plný lásky a napětí, ve kterém se stane neštěstí a hrozivé je, že divák celou dobu tuší, jak vše musí dopadnout- že Titanic již brzy navěky zmizí, přesto se i dnes na něj ráda podívám s dětským přáním, ať se tentokrát nepotopí... (přestože druhou polovinu filmu vysloveně miluji)

Zrození Planety opic (2011)

Troufám si tvrdit, že je tento film značně přeceněný. Jistěže se zde najdou dobré herecké výkony, slušná režie, výborná hudba a film vzbuzuje alespoň trochu pocitů, ale ten scénář! Vše je podle mne velmi přehnané a mnoho věcí je vysloveně absurdních (například to, že lidé mluví, není způsobeno jen inteligencí, ale i hlasivkami, které se lidem vyvíjely mnoho generací, takže výkřiky typu No! nebo Ceasar is home! Jsou vysloveně nesmyslné a takových nesmyslů je zde i více. SPOILER: Velmi mě například pobavila scéna s tím elektrickým obuškem, který zabije zlého hlídače. To nikdo ze scénáristů neslyšel, že voda vede proud a že by tudíž zemřel nejen hlídač, ale i Ceasar? Bože, vždyť na všem s elektřinou je napsáno: nehasit vodou... Proč asi? KONEC SPOILERU) Je mi líto, ale filmu opravdu ani ty tři hvězdy dát nemohu, zvláště po porovnání s letošními kritizovanými Kovboji a vetřelci, kteří ve většině věcí tenhle skvost převýšili...…

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Přesto že je tento film z celé trilogie nejvíce kritizován, mně se zdál srovnatelný s ostatními dvěma díly, a i kdyby opravdu byl nejslabší, tak je to zároveň jeden z nejlepších filmů vůbec! Atmosféra filmu je opravdu neuvěřitelná stejně jako perfektní hudba Howarda Shorea, to on dokázal dát Rohanu, zemi Pánů koní takovou atmosféru a místa natáčení na Novém Zélandě (pokud Středozemě opravdu existuje, vypadá právě takhle!). Se všemi herci jsem maximálně spokojená a triky ve filmu (enti, skřeti, Glum a mnoho dalších) jsou úchvatné. Ve filmu sice jsou některé odchylky od knižní předlohy, ale ta hlavní myšlenka a děj zůstaly (a to říká naprostý fanoušek Tolkiena- já :-)) Režisér Jackson odvedl výbornou práci, a kdyby bylo možné dát nějakému filmu 6 hvězd, byla by to právě trilogie Pán prstenů. Ano, právě u těchto příběhů mě nejvíce mrazí, nejvíce se musím usmát milým statečným postavám, nejvíce si v duchu jak malá říkám: "no tak, dokážeš to, hoď tam ten prsten" nebo "ne nechoď tam, sežere tě pavouk!" A to už jsem trilogii PP viděla asi 100X, pokaždé však sdílím s postavami příběhy, radosti i strasti. A těch nezapomenutelných scén, Poslední pochod Entů, Král Theodén vyjíždící do boje, za Smrtí a za Slávou, za Rohan!, příjezd Eomérův, bitva o Helmův žleb, poslední naději Rohirů... Ještě pár slov na závěr... Toto je příběh, který v člověku zůstal, i když byl ještě malý a nechápal proč...