Rytíři nebes (2006)

Smutný film o mladých letcích (rozhodně nesrovnávat s Tmavomodrým světem!!), kde vévodí skvělý James Franco. Každý z vojáků má svůj "malý" příběh. Úžasná hudba Trevora Rabina jen podtrhuje letecké bitvy, kterých je ve filmu hodně, ale co bitva, to jiný průběh i konec. Milý příběh francouzské dívky, která neumí anglicky, ale i tak si s hlavním hrdinou porozumí. Milý příběh z prostředí první světové války, snad jediné mínus- přišlo mi, že na začátku scénáristé a režisér "nasázeli" mnoho postav mladých kluků a pak je pomalinku odkrouhávali, aby jako bylo napětí...

Bídníci (2012)

Promiň, Hobite... Letos nejlepším filmem na sklonku roku- Bídníci od Hoopera. Popsat všechny dojmy, zážitky a názory nelze... myslím, že tohle by se mohlo líbit opravdu všem, jak milovníkům akčňáků, romantických, komixů, fantasy... ne, konec blábolení, film staví na muzikále od pana Schonberga a ten staví na předloze od Victora Huga, no a právě ten příběh, ta myšlenka, ten svět, ty charaktery... To je základ neuvěřitelné krásy, dojetí... Ano, k tomuto filmu se přesně hodí jednoduchá slova se silným významem. Láska. Přátelství. Naděje. Svoboda. Též ale i Nenávist. Zloba. Utrpení. Smrt. Dá se u takovýchto filmů hodnotit kamera, scénář a herci? Samozřejmě- dají, ale mě ke štěstí by stačil snad i rozskákaný starý film s ošklivými obličeji... A tady? Kouzlo Francie, země, která mířila k lepším zítřkům, díky odvaze a odhodlání studentů. Pak je tu ale právě ona dvojice- Jean Valjean a Javert. Zde se konečně pozastavím u herců. Předvedli něco... úžasného. V jejich hraní a zpěvu je síla. Stejně tak ale úplně u všech, není nikdo, kdo by mi nevyhovoval na 200% a to mám už své oblíbence ve třech muzikálových představeních v Praze. Děkuji celému týmu, děkuji hlavně Tomu Hooperovi, který se pustil do natočení tohoto diamantu, snad film každého svým způsobem zasáhne... a možná udělá někoho lepším člověkem?

Z pekla štěstí (1999)

Sice nemám vůbec ráda Zdeňka Trošku, ale tohle... Jedna z pohádek mého dětství! A tak neoblíbená... A úžasná hudba Svobody! Pohádka, jako každá jiná- o přátelství, lásce a odvaze... Rozdíl je v tom, že si tak trochu sama ze sebe dělá legraci- nesmí se brát vážně. Skvělá i po několika letech, s dobrými herci a "roztomilým" dráčkem :-)

Vánoční panenka (2004) (TV film)

Vánoční tajemná temná pohádka... mám na ni štěstí- už od malička na ni vždy v televizi narazím :-)

Láska nebeská (2003)

Zajímavé pročítat komentáře lidí, kteří to milují a lidí, kteří nemohou Lásku nebeskou ani vystát... Dva typy lidí, snad ti, co to zbožňují, jsou šťastní a nemají větších starostí, jejich život je jedna velká pohádka... Nebo naopak zažívají, jako každý, potíže a tohle... taková pohádka pro dospělé je jaksi... nabíjí. Naivní film to samozřejmě je, ale co, byla to občas legrace- občas znamená asi pokladník v klenotnictví a Bill Nighy. Herci ale zvolení skvěle, tempo filmu mi moc nevyhovovalo- neustálé střídání a prolínání příběhů... zase chápu, že jinak se to zde s tolika postavami asi udělat nedalo... Samé svádění, randění a románky... ach jo, přišla jsem na to, že mi tolik nevadí romantické filmy, ale hlavně komedie- a když jsou ještě romantické... jdu si pustit buď něco dobrodružného, kde nepůjde jen o takovéhle blbůstky nebo nějaké drama, u kterého se zamyslím a dlouho na něj nezapomenu.

Skyfall (2012)

Tak je tu můj první James Bond viděný v kině! Shrnuto- paráda. Celkem jsem zatím viděla jen 2x Moora, 1 Conneryho, 1x Daltona, 4x Brosnana a 3x Craiga. Všem kromě dílů s Craigem jsem rozdala po 4 či 5 hvězdách, zato Casino Royal a Quantum of Solace s Craigem jsem moc neocenila, protože mi to prostě nesedlo, jako předešlé díly s kýmkoli. Teď ale nejdu hodnotit předešlé 2 filmy, ale právě Skyfall. Ani jsem na něj původně nechtěla jít, ale sleva je sleva a ještě slavný režisér... Neodolala jsem a je to dobře, protože Skyfall je naprosto odlišný od obou předchozích s Craigem, který mi konečně nějak do role sedl (asi jsem si už zvykla). Napínavá podívaná plná milých vtipů a naprosto překrásných záběrů velkoměsta, pomalu stárnoucí Bond i M, naopak mladý a skvělý Q. Skvělé rozhovory, hlavně scénář! hudba od "nebodovského" skladatele Newmana, i titulková píseň krásná... Díky ale hlavně Samu Mendesovi je film konečně úžasný zážitek, snad jen vzpomínky na "staré časy" kazí dojem tohoto dramatu, už to není tak milé, nevinné, s nadsázkou... Tady jde, jako v Casinu Royal o hodně. Proslov Judi Dench jako M skvělý a základní myšlenka provázející tak trochu celý film- stárnoucí agent s však nehynoucí odvahou v srdci.

Drtivá porážka (2008) (pořad)

Američani jsou prostě cvoci :-) Když to ale bylo americké, sranda nechyběla, moderátoři byli vtipní (ty přezdívky, které dávají soutěžícím!), ale naopak Angličané z toho udělali děsně vážnou věc, což mě namíchlo. Dřív to byla prostě jen srandička, ale v britském podání takové to: "Jak se cítíte?" "Myslím, že dneska nemají ti druzí šanci, protože já jsem sem přišel, abych vyhrál a mám větší vůli, než oni!" "Peter je naivní, myslím, že on skončí jako první." "Největší hrozbou je pro mě určitě Sue..." bla bla epická hudba a hop na obří koule po anglicku!

Mumie se vrací (2001)

Nemůžu si pomoci, mně se to opravdu hodně líbilo. Mnoho lidí to srovnává s Indiana Jonesem, to nelze, protože možná je to stejný žánr, ale smysl a atmosféra je úplně jiná, Jestli si něco zaslouží dokonce i 5 hvězd, pak je to hudba, která je prostě tak dobrodružná a akční! Herci jsou opět parádní, vtipy jsou také dost dobré a ta nadsázka... Pohybuje se to prostě okolo hranice trapnosti, ale rozhodně to do ní nespadá (tedy krom černocha se vzducholodí). Indymu to ale nesahá ani po paty, ale vzhledem, že Indyho paty znamenají 4 hvězdičky, přimhouřím oko... Na sobotní večery ideální (stylem hodně připomíná Piráty z Karibiku, ano, k těm bych to přirovnala spíš).

Psí žrádlo (2007)

Rafii a Chris dostanou drzý nápad. Ukrást stařence její zubní protézu... (oficiální text distributora) Bože, to musím vidět!!:-D