Psanci (1980)

Podle ukázek to vypadalo docela slibně, možná jsem onen osudný večer neměla náladu na westerny, (které ale jinak westerny miluji) ale toto se prostě nedalo vydržet... A to jsem viděla asi tak 70 minut. Třeba je konec nějaký ohromující, jistě tam polovina Psanců zemře, jistě to je smutné, ale to nemění můj pohled na tu část, kterou jsem viděla. Ani jediné postavě se nedaly držet palce dlouho a herecké výkony rodiny Carradinů také nebyly žádná sláva. Myslím, že asi za to může hlavně režisér a scénárista, tolik stupidních rozhovorů a reakcí postav jsem ještě u westernu neviděla. Kdyby toto měl být můj první zhlédnutý western, nepokračovala bych v dalších. Dále se musím zmínit o srovnání Long Riders (1980) a Ned Kelly (2003). Hodnocení uživatelů je téměř shodné, což mi přijde prostě nespravedlivé, když byla témata sice tolik podobná, ale tak rozdílně pojatá. Je to ovšem jen můj názor, ale já prostě tyto "drastické", "nesmyslné" a "otravné" westerny nemusím...

Ned Kelly (2003)

Prakticky stejný příběh, jako Psanci. Kdybych to bývala věděla, možná bych se na tento snímek ani nepodívala a to by byla chyba. Protože na rozdíl od Psanců měl Ned Kelly "duši", zkrátka smysl, nešlo zde jen o ubohou slátaninu, ale o příběh, smutný příběh o člověku, na kterého se štěstí v životě neobrátilo, ale zato měl zatracené štěstí na věrné přátele a na rodinu. Smutná hudba Klause Badelta jen podtrhuje toto australské drama (nejde přímo o western), herci byli docela nevyužití, krom Heatha Ledgera, který se ve filmu ani nezastavil. Škoda Geoffreyho Rushe, ten si ani v roli svého policisty nevrznul, na rozdíl od Bídníků :) Orlando Bloom nebyl vůbec špatný a zbylí dva Kellyho přátelé také ne. Zhruba v 3/4 film jsem měla dojem, že ztrácí na doposud dobrém tempu, ale hned jsem byla spokojená, protože přišla poslední část filmu, která prostě každého musí zasáhnout... Tam se film teprve ukáže. Docela mě překvapilo celkové hodnocení, 61%, protože onen závěr já vidím tak na 100. No a ta zelená šerpa za odvahu... Po druhém zhlédnutí: z 4 na 5 hvězd, protest proti příliš nízkému hodnocení, protože tento film má prostě myšlenku!

Dračí srdce (1996)

Takových pohádek kdyby tak bylo u nás více :-) Rob Cohen má jistě obrovskou fantazii. Herci byli opravdu milí, obzvlášť David Thewlis, dost mě mrzí, že jsem viděla film s dabingem, protože originální drak musel mít skvělí hlas( neříkám, že by ho Pavel Rímský nenamluvil dobře- naopak). Myšlenku to opravdu mělo, doba, kdy draci mizí, jsou na ně pořádány hony, dračí srdce, které udělalo údajně z prince Einona zlého člověka... No a ten konec... Kdo má rád napínavé pohádky plné fantazie a přátelství, neměl by si nechat Dračí srdce ujít.

Dr. Dolittle 3 (2006)

Hrůza, ani o Vánocích se na to nedá dívat! Jasné, toto už je 3. díl, který jistě už postrádá na originalitě, ale myslím, že ani 1. díl nemohl být nijak úžasný, od odpadu dělí tento paskvil jen roztomilá zvířátka, protože z těch dialogů se mi dělá i teď špatně.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Druhé pokračováni Jurské parku, které si jistě zaslouží mnohem větší ohodnocení. Ano, je docela jiné, než milá roztomilá" jednička, ale to je dobře! Atmosféra, ta by se dala krájet, nevím, jak to Spielberg dělá, ale i když je v tomto filmu, tma, i když je tam světlo, člověku běhá mráz po zádech. Námět Michaela Crichtona ve filmu sice vůbec není, ale myslím, že knižní Ztracený svět by se asi natočit nedal, tam jde především o pozorování chování a vývoje dinosaurů. Dílo nepostrádá akci, povedené napínavé scény jako padající trailler, cesta do řídícího střediska hustou trávou nebo tyrannosaurus v San Diegu. Tam je úžasná především scéna s přijíždějící lodí do přístavu. Hudba od Johna Williamse je tajemná, prostě úžasná, herci také potěší, mrzí mne, že se ve filmu neobjeví postava dr. Thorna z knihy. Ztracený svět je stejně jako Jurský park film, na který by se člověk dokázal koukat tisíckrát a neomrzel by ho, pokaždé objevíte nějakou vtipnou nebo milou narážku, které jste si dříve nevšimli. No a závěr filmu, ten je snad ještě povedenější, než v prvním dílu, proslov v televizi Johna Hammonda neboli Richarda Attenborougha je parádní.

X-Men (2000)

Pocity z tohoto akčního sci- fi mám velmi smíšené, na jednu stranu se jedná o jistě velmi kvalitní film, ve kterém září především výborné triky, skvělí herci (obzvlášť Stewart a McKellen) a i komixový mně dosud neznámý příběh. Pak je tu ale velice zvláštní tempo příběhu, kterému chybí prostě šťáva. Bryan Singer nedokázal vytvořit příliš úžasnou atmosféru našeho světa v blízké budoucnosti, ve kterém lidstvo bojuje proti existenci mutantů, prostě tomu něco chybělo, více nezapomenutelných scén, které by se do filmu dost dobře hodily. A k tomu tempu, chvílemi, když se zamyslím, mi přišlo, že se příběh tak nějak podivně rychle odvíjí, tu máme začátek, seznámení Wolverina a Tulačky, tu je představení školy pro mutanty, tamhle zase přiletí Magneto a něco překazí, pak je Tulačka unesena a oni ji jdou zachránit...Jako by se žádný z prvků příběhu tolik nerozvinul, nedotáhl do konce. Jak už jsem zmínila, herci byli skvělí, jen charaktery nebyly dostatečně propracované, třeba ženské obsazení mutantek, jedna jako druhá. Avšak musím ocenit, že děj se nedal předvídat, byla jsem vždy překvapená, hlavně u Mystique :-) Jsem zvědavá, jak se budou odvíjet další díly.

King Kong (2005)

Trochu mě mrzí, že Jackson nenatočil King Konga o něco lépe- po tom, co natočil Pána prstenů bych to od něj trochu i čekala... Předesílám, že herci se mi moc líbili (včetně počítačem poupraveného Serkise- pomalu bych chtěla vidět film, kde nebude Glum nebo nějaká opice :-)) Nutno poznamenat, že začátek filmu se vysloveně povedl- ta zvláštní tajemná atmosféra minulého století, postavy uprostřed oceánu na lodi, která pluje na neznámý Ostrov lebek... A tam nastane problém, na Ostrově lebek! Začátek je ještě fajn, i když se dosavadní styl už trochu mění, i tak je ale fajn (navíc je zde má oblíbená scéna s čokoládou), ale pak... Klouzajícíma, nechutně počítačovými dinosaury kteří si dupou po hlavách počínaje, hmyzem, který se v průběhu filmu pomalu zvětšuje konče, je to vážně nic moc. Musím říci, že jsem skoro jásala, když odtamtud odpluli a děj se přesunul do new Yorku, kde se konečně Jackson vzpamatoval a alespoň film krásně zakončil. Sečteno a podtrženo 3 hvězdy...

Sám doma a bohatý (1994)

O něco horší Sám doma- hlavní představitel je sice stejně dobrý, se scénářem a režií je to ovšem horší- je bolestně vidět, že to, co z tohoto tématu udělal Columbus, je nenapodobitelné od nikoho jiného... Nicméně kdybych zůstala Sama doma a byla bohatá (a neměla co na práci), nevadilo by mi se na to podívat... Zkrátka průměrný, hezký film...

Sám doma 3 (1997) odpad!

Po krásných, vánoční atmosférou prosycených filmech plných úsměvných okamžiků přišlo TOHLE slušně řečeno příšerné dílo a někdo měl ještě takovou drzost, že to pojmenoval jako ty krásné filmy od Columba- to je opravdu děs!!!

Oliver Twist (2005)

Tenhle film nám pustili o angličtině ve škole v originálním znění a ikdyž jsem tedy musela udržet hodně pozornost abych vůbec rozuměla, příběh se mi moc líbil. Anglie 19. století byla skvělo vyobrazená, to mě opravdu dostalo, a příběh je moc hezký (nevím, nakolik je věrný předloze Dickense, ale rozhodně je hezký). Výkon malého představitele Olivera Twista je výborný, nedokáži si představit, jak se režisérovi povedlo ho takhle donutit skvěle hrát. A i když ve filmu není mnoho akčních chvil, udrží po celé dvě hodiny pozornost a velmi zaujme, což je přesně to, co takové filmy potřebují.