• Krátkometrážní

Dannyho parťáci (2001)

Na moje prekvapenie veľmi svižná a zábavná krimi lúpežná jednohubka, kde aj môj nie príliš obľúbený George Clooney je v tejto roli skutočne skvelý,sadla mu ako uliata, ako taktiež zvyšok obsadenstva. Jednoducho každý si tu našiel tú svoju správnu rolu v tíme. A Andy Garcia ako nekompromisný majiteľ kasín v Las Vegas je skvelý. Shrnuté, film sa mi veľmi dobre pozeral, utiekol relatívne rýchlo a celkovo mal vďaka odľahčených scénam dosť pohodovú atmošku, preto dávam pohodové 4*.

Vetřelec ³ (1992)

Tak sa vo mne bijú dva protichodné názory. Ten prvý je, že čo sa týka atmosféry a napätia je Alien 3 naozaj výborným snímkom, z každého jedného záberu na Vás dýcha tá správne špinavá atmosféra, napätie sa v mnohých situáciach dá krájať, depresia a beznádej z tohoto snímku na Vás jednoducho kričí. Ale na druhej strane mi prekážalo najmä to, že napriek tomu, že film si udržuje neustále konzistné napätie, nedokázal ma presvedčiť, že sa mám báť okrem Ripleyovej o niekoho iného resp. o nejaké postavy. Nové postavy mi neprišli príliš sympatické (okrem postavy väzenského lekára/ patológa) , takže mi bolo v celku jedno, že Votrelec v priebehu pár minút zlikvidoval päť väzňov. Smerujem tým, že niekedy je menej viac. Mali tam šupnúť menej postáv a následne ich trpezlivo postupne likvidovať. Nie vopchať ich vyše 30 a zabíjať ich štýlom masovej vyvražďovačky. Takže mám v hlave menší zmätok, zatiaľ dávam 3*, uvidím po prípadom pozretí Direction´s Cut... 65%

Fantastické dorty (2009) (pořad)

Nič proti nim, obdivujem nadaných a kreatívnych cukrárov, ktorí dokážu vykúzliť za krátku dobu monštrózne nádherné a chutné torty, ktoré sú vypiplané do najmenších detailov. Ale táto relácia, ktorá je svojím konceptom zameraná ako súťaž o prachy, ma vždy rozosmeje. Myslím to bohužiaľ v tom negatívnom zmysle slova. Tie korpusovo-krémové torty obalené fondánom a prepichávané množstvom železných, drevených tyčí a ďalších x častí, ktoré nie sú jedlé ma naozaj nemilo prekvapujú... Chýba na jednej strane podstavy torty trochu fondánu ? Nevadí, tak tam šupneme polystyrén. Hlavne nech tá torta pôsobí nádherne, nevadí, že bude presladená a že sa z nej nebude dať skonzumovať tretina :) Takže asi tak... "Shitimate Cake Off"

Vzhůru do oblak (2009)

Krásna vypiplaná grafická stránka (ako to už v posledných rokoch býva), dojímavá úvodná retrospektíva (pri ktorej so mnou , priznávam sa, emočne zamávala) a krásna myšlienka, že sa nikdy netreba vzdávať a treba si plniť svoje sny v akomkoľvek veku. To je to najlepšie z tohoto animáku, čo ma zaujalo. Mimo toho je Up rozhodne nadpriemerný a hlavne netradičný animák so skvelou myšlienkou, lenže pre mňa sa javil ako málo zábavný a musím povedať, že som sa miestami aj nudil hlavne v prostrednej časti filmu. Pozretie však neľutujem dávam silnejšie 3*

The Furious Gods: Making Prometheus (2012)

Teda toto je asi najlepší dokument z natáčania, aký som kedy videl. Čo sa týka obsahovej stránky a informácii je teda napráskaný až do prasknutia. Dokument sa zaoberá úplne od samotného vzniku myšlienky o natočení prequelu Votrelca až po poslednú časť, a to postprodukciu a doľaďovanie snímku do finálnej podoby. Tento skvelý dokument ma presvedčil v tom, že Ridley je jednoducho pán režisér, s obrovským talentom, jasnou víziou, vizuálnym cítením a odhodlanosťou pre danú vec. Prekvapilo ma to, že i v scénach, v ktorých by mnohí iní režiséri použili počítačové triky, tak Ridley ich točil reálne. Postavené obrovské kulisy základne Space Jockeyov, do detailov navrhnuté interiére lode, alebo scéna "pôrodu" v Medpode.. a samozrejme veľa ďalších scén z natáčania stoja za pozretie. Odporúčam jednoznačne, hlavne fanúšikom filmu Prometheus... /100%

Quantum of Solace (2008)

Slabšie ako Casino Royale, ale žiadne sklamanie ani prúser sa nekoná. Začiatok je vážne strhujúci svojou remeselne skvelo zvládnutou automobilovou honičkou, ktorá mi napumpovala adrenalín do žíl a ja sa tešil na ďalšie takéto scény.. Avšak bohužiaľ práve začiatok je tou najlepšou časťou z celého filmu, čo je veľká škoda. Dokonca ani finále, ktoré mimochodom je tiež dobré , sa už nevyrovná tak výbornému začiatku filmu. Po vynikajúcich úvodných 20 minútach film zvolní tempo a začne sa miestami v niektorých chvílach vliecť. Aj keď film hluché miesta má, ja som sa nenudil a film som si celkom užil. Škoda slabšieho záporáka, ktorý mi pripadal skôr ako zmoknuté kura ako charizmatický bastard. 4* 80%

Shrek 2 (2004)

Skvelý animák, ktorý s prekvapením dokonca prekonal už výbornú jednotku. Množstvo gagov, neustále tempo, žiadne hluché miesta a množstvo akcie, ktorá nenudí a vtípky, pri ktorých som sa skoro zadusil od smiechu (scény Shreka s oslíkom samozrejme vedú, aj keď hocijaká scénka s Pinnochiom alebo Perníčkom je geniálna). A množstvo odkazov odkazujúcich na niektoré filmy tiež potešili a pobavili (Mission Impinocchio, Flashdance atď.) Bez váhania dávam 5* 100% Len škoda, že sa kvalita ďalších pokračovaní ani zďaleka nepriblížila jednotke a dvojke.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Fat Puss in the Boots :) Jediná postava, ktorá tomuto už tretiemu pokračovaniu dodala aspoň nejaký šmrnc a dávku vtipu. Bez neho by to bolo pravdupovediac fiasko. Kde sa podela všetká tá vtipnosť, oslíkove hlášky, super trefné narážky na iné a hlavne nekorektnosť Shreka? Všetko skvelé, čo mali jednotka a dvojka, tu chýba. Namiesto toho je nám tu naservírovaný síce nie zlý príbeh, ktorému ale bohužiaľ chýba práve tá zábavnosť a vtipnosť. Zasmial som sa tak asi 3-krát a to práve pri kocúrovi v čižmách. Ja som sa pri pozeraní nenudil , ale neviem, ako to vnímajú deti, ktoré sa musia asi pri pozeraní nudiť. Dávam 3* za kocúra a za celkom dobrý záver.

Bourneův odkaz (2012)

Má to byť Bournov odkaz, teda by to malo doterajšie udalosti Jasona Bourna niečím obohatiť, dať im nový nadhlad posunúť dianie predchadzajúcich filmov niekam a ukázať dôsledky ... Samostatná zápletka je fajn, aj keď v porovnaní s predchádzajúcimi dielmi je slabšia. Ale čo mi prekážalo v Bournovom odkaze bolo práve to prepojenie s dianím predchádzajúceho dielu- film totiž príliš veľa nového neukáže v kontexte s predchádzajúcimi filmami. Film zobrazuje udalosti Bournovo ultimata a meno Jason Bourne sa tu spomína pomerne často, ale svojím spôsobom som sa nedozvedel nič podstatné k následnému dianu, ktoré malo vyplývať z konca Bournova ultimáta. Navyše film práve týmito vysvetlovačkami stráca na už pomalšom tempe. Nevravím, že film je úplná nuda, to nie. Ale chýbala mi tu práve tá dravosť, dynamika a vysoké tempo, ktoré charakterizovalo Greengrassove diela. Btw Renner ako Cross je výborný, a postava Rachel Weisz ako vedkyňa tiež skvelá. Akčné scény výborné, len škoda, že ich nebolo viac (hlavne osobných súbojov). Dávam 66%.

Casino Royale (2006)

Bol som úplne ohromený. Ani neviem prečo som mal doteraz k bondovkám (hlavne k tým starším) odmeraný až negatívny postoj. Ale názor na túto sériu sa náhle mení po zhliadnúti Casino Royale o 360 stupňov. Bol som na základe výborných hodnotení zvedavý na znovu reštartovanie agenta 007 v modernom kabáte... a musím povedať, že som tak nadšený z filmu nebol už dlhšiu dobu... čo sa týka akcie, tak tá skvele natočená, hlavne na začiatku a v prvej polovici filmu niekedy berie dych, vážne som v niektorých scénach nedýchal a to ja mám rád. Očakával som , že v neakčných scénach sa budem niekedy nudiť, ale omyl! Film je výborne zrežírovaný a v niektorých scénach veľmi napínavý (scéna v kasíne ). Daniel Craig zobrazujúci zraniteľnejšieho, tvrdšieho a viac pudovo-jednajúceho agenta výborný, Bond girl (Eva Green) je nádherná celá a k tomu tie jej oči. A Mads Mikkelsen ako slizký záporák roniaci krvavé slzy nemohol snáď byť lepšou voľbou. Skvelý diel, ktorým sa mi postoj na agenta 007 značne zmenil k lepšiemu. Musím dohnať časom ďalšie filmy tejto série. Odo mňa zaslúžitých 95%