Ostrov (2005)

Trošku omylem jsem se podíval na tenhle film, ale ani jeho dvouhodinová stopáž mě neodradila, abych ho dokoukal. Vydatný a hutný film, ze kterého by někteří dokázali udělat i seriál. Opět velmi povedená práce s hudbou od Jablonskyho (ze začátku vcucne diváky do děje) a příjemná účast Buscemiho. Jen ta nezničitelnost hlavních hrdinů mi trošku lezla krkem. Na konci jsem se ale o ně docela bál, takže zas tak špatný to nebylo :) Orwellovská myšlenka je trošku potlačena na úkor akce, což kvituji vzhledem k dlouhé stopáži, ale možná by to chtělo kapánek duchaplnější dialogy.

Ďáblův advokát (1997)

Nevinný začátek, kariérní růst s pomocí temné strany a postupná proměna Lomaxe (Reeves se mi líbil, nicméně vedle Al Pacina hraje spíše druhé housle). Milton je věrohodný svou úlisností a slovy, které chceme slyšet. Další duchařina, která snad vyvolá v divákovi otázky o hodnotě kariérního růstu na úkor života druhých lidí. Moc mi nesedlo to rodinné propojení všech se všemi, ale na dobrém hodnocení to ubrat nemůže.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Nuda, nuda, kýbl plný nudy. Vlastně ani moc nevím, za co bych měl dát aspoň tu jednu hvězdičku...Snad za naději, že až se podívám na film podruhé, svoje rozhodnutí přehodnotím...

Princ a pruďas (2011)

Jedna hvězdička proto, že si cením práce Jablonskyho. Jinak je to prostě pokus o fantasy s hrozně hloupými teenagerovskými vtipy na jedno kopyto. Nevadily by, kdyby to nestálo jen na nich...Možná by to mohl Jack Black v hlavní roli trošku vylepšil, kdyby náhodou vyšla dvojka, ale kvůli mě rozhodně nemusí.

Desperado (1995)

Spíše akční než dějový fil se skvělou hudbou (přivedl mě k Dire Straits) a černým humorem. Vydatná kombinace Buscemiho výrazů, Banderasovy grácie, krásné Salmy a ukecaného Tarantina. Film si trošku odpočine po první půlce, aby nabral dech na scénu s Quinnem a Campou. 85 %, doporučuji k odpočinkovému večeru :)

Karcoolka (2005)

Animace je jednoduše nepěkná, ale originální zpracování klasického motivu tentokrát v krimi kabátu to docela zachránilo. Navíc naspeedovaná veverka, babča superman nebo zpívající kozel jsou také ucházející. mohlo být hůř, ale mohlo být i líp. Znovu už se asi nepodívám.

Nezvratný osud (2000)

První díl rozhodně neurazí. Má napětí i spád a dýchá z něch fatalita osudu. Zobrazení rafinovaných smrtí v době před Saw má také svůj půvab. Na druhou stranu film už ničím větším nepřekvapí, podle mě sympatických 60 %

Kazatel (2011)

Dobrý začátek, který je nahrazen neskutečně řídkou kaší, která se dá stěží označit za děj. Chybí mi tu bližší popis zrodu kněží bojujících proti upírům (v podstatě mi to přijde jako dobrý námět na "nultý díl), chybí mi tu vykreslení postav, chybí mi tu nějaké pojivo, které mě vtáhne do událostí a já budu chtít prožívat příběh s hlavním hrdinou. A když si na konci tento díl udělal oslí můstek na díl druhý, dovršilo se mé hluboké zklamání. Není to vyložený odpad, ale je to ztráta času...

Jak vycvičit draka (2010)

Jako milovník kreslených filmů jsem dlouho lačně hledal nějaký pořádný kousek. Ačkoli se animáků točí v poslední době dost, tento směle prohlašuji za špičku mezi dětsko - dospěláckými animáky, místy přesahující skvělou Dobu ledovou. Děj je až fatálně jednoduchý a i přesto neztrácí na dynamice a čas letí jako...no jako drak. Pěkná barevná animace, skvělá hudba Johna Powella a romantika, jak se sluší.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

I v momentě, kdy se zdánlivě nic neděje mě seriál bavil. Vystihuje atmosféru, kterou prožívá ve válce jednotlivec ve společenství s ostatními. Vtáhne diváka do surové reality plné bahna, prachu a krve, hloupých a arogantních nadřízených a naopak nekonečné odvahy svých bližních ve zbrani. Ačkoli se jako hlavním hrdinou jeví Winters, hrdinové jsou nakonec všichni, kteří se zapojili do boje. Pro mě osobně nejpoutavějším dílem je 6.díl - Bastogne, podtitul bych mu dal "výdrž, soudržnost a odvaha".