Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Nejlepší díl celé trilogie, nejklidnější, barvitý a přitom napínavý. Boromir je nezapomenutelný, stejně tak únik Arwen při záchaně Froda je neokoukatelným zážitkem.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

První setkání s Piráty a zábava na 100 %. Potom, co jsem se podíval na všechny díly mi tento nepřišel tak vynikající, jak jsem si pamatoval. Myslím, že se Depp v dalších dílem mnohem víc odvázal. Samotný děj mě moc neupoutal, zato mě uchvátila hudba, jejíž síla ale pro změnu za všechny ty díly trošku vyprchá a zvágní (motiv na sto způsobů už nepřekvapí)

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Kromě úvodní scény popravy pirátů nic, co by stálo za zapamatování. Oproti jedničce a dvojce je tu míň vtipu, ale zato víc mluvení a dějových zvratů - ke škodě.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Zdlohavost je vykompenzována Deppovým hraním. Mě osobně asi nikdy neomrzí. Navíc scéna v domorodé vesnici a boj o klíč k truhle jsou dostatečně zábavné, aby si s nimi skromný divák vystačil.

Žhavé výstřely (1991)

"Ryby útočí vždy ve dvou", proto si dávám první i druhý díl dohromady a nemusím zkoumat, který z nich je lepší. Oba jsou skvělé.

Žhavé výstřely 2 (1993)

Tolik vtipů by stačilo na tři dobré komedie. Tohle je absolutní klasika mezi parodiemi. Nadsázkou nabitý koncert, který nikde neskřípe.

Dr. House (2004) (seriál)

Nepřestává mě překvapovat, jak geniálně se tento seriál vyvíjí. A jak se vyvíjí i jednotlivé role. V podstatě neexistuje žádná příběhová linie (jen skromná, spojující, ale držící se v pozadí), problémy jsou z prostředí, které je mi zcela cizí v čele s narcistickým, egoistickým, ale charismatickým a vtipným doktorem, který udělá pro dobro pacienta cokoli. Nebo to dělá jen proto, že nechce zklamat sebe sama? Dr. House je nepředvídatelný, což láká k jeho pozorování a snaze odhalit alespoň část vzorců jeho chování. Všechno je podáváno na uhlazeném a přehledném podnose, takže divák rozumí i lékařské mluvě a jednotlivé případy jsou v podstatě detektivním příběhem.

Centurion (2010)

Asi i díky Olze se mé hodnocení přehouplo do trojvězdičkového pytle. Akční, krvavé, živelné, napínavé, přesně to, co se dá podle traileru a starověkého Říma očekávat. Bohužel zas tam nebylo o nic víc...

Orel Deváté legie (2011)

Je to sice 2*+, ale stále jen dvě hvězdičky. Byl jsem namlsaný Centurionem a čekal víc. Esco má sice dobrou roli a je zajímavé ho sledovat, jakou cestu nakonec zvolí, jenže je to málo. Závěrečný boj a samotný závěr už kvalitu nepozvednou, přestože to jsou scény emočně hodnotné.

Poslední samuraj (2003)

Na první shlédnutí jsem z filmu kdoví proč neměl vůbec nic. Napodruhé už to za to stálo, ale absolutní špička to není. Tradice je tradice, samurajové mají své kouzlo, ale Gatling je Gatling...