Kousek nebe (2015) (pořad)

Díval jsem se jen náhodou a na další díly už se pravděpodobně dívat nebudu, ale tento se mi moc líbil. Bylo to především zásluhou velmi sympatické staré paní, na které bylo vidět, že má upřímnou radost. Ta měla v sobě tak desetkrát více energie a optimismu než já. A právě s tím mi moc nekorespondovalo chování Pavla Kříže, který se tvářil a mluvil zbytečně soustrastně, jakoby ta paní byla smutná a rezignovaná. Ale jak říkám, na další díly se dívat nebudu, protože tento typ pořadu nemusím, ty čtyři hvězdičky jsou za tu úžasnou paní. 75%

Míň je víc (2015) (pořad)

Pokud platí, že míň je víc, tak dávám jen jednu hvězdičku :D Ne vážně, už mnoho let se neobjevil pořad, který by vytrval delší dobu. Této pseudosoutěži dávám maximálně půl roku. 10%

Noc bezMoci (2015)

Nešlo nesrovnávat s Uchem. To je asi ten hlavní důvod, proč mě to bavilo. Ucho je jeden z mých nejoblíbenějších filmů a znám ho opravdu velmi dobře. Ta podobnost je logicky velká, ale prostě na Ucho to nemá. Především chybí ta skoro až hororová atmosféra a pocit bezvýchodnosti, úzkosti a strachu. Moc se mi líbilo umírněné herectví Nikoly Ristanovského. Povídka Jana Procházky je opravdu povedená a film Noc bezMoci ji rozhodně nezkazil. Ale jak říkám, atmosférou se tento film Uchu ani zdaleka nepřiblížil. 75%

Případ pro exorcistu (2015) (seriál)

1. část: Krobot, Melíšková, Budař. Jinak tam nebylo nic zajímavého, co by stálo za zmínku. Zatím docela nuda. A to je jinak Hřebejk můj oblíbený režisér. 2. část: Druhá část se mi zdála podstatně lepší, především zásluhou Melíškové, která dostala více prostoru, její herectví se mi líbí. I děj byl mnohem zajímavější. 3. část: Nic velkolepého se nekoná. Tento třídílný seriál se prostě nepovedl. Nakonec to nemá s nějakým exorcismem nic společného. V mnoha momentech jsem nevěřil, že to natočil Hřebejk, protože jeho rukopis jsem tam vůbec necítil. Tak to celé nějak vyšumělo do ztracena.... Některé postavy, scény (dlouhý zpěv Winterové) a dějové linky (Majerova rodinka) jsou tam úplně zbytečné a slouží jen jako vata. Kdyby tento seriál nevznikl, vůbec nic by se nestalo. Velká škoda. 55%

San Andreas (2015)

Film přesně podle šablony amerických katastrofických filmů. Vůbec nic originálního. Rozvádějící se hlavní hrdina, zachrání, co se dá, včetně manželky, která se na konci do něj opět zamiluje, její současný přítel se projeví jako zbabělec, do toho dcerunka, která všechno zvládne a samozřejmě ve vší té hrůze najde lásku.... Kolem umírají tisíce lidí, ale hlavní hrdinové přežijí všechno. Chválím ale úžasné efekty, vypadaly hodně realisticky. A taky Dwayne Johnsona, bez něj by tento film byl úplný průser. 50%

Spectre (2015)

Spectre považuji za jednu z těch lepších "Craigovek". I když na mě působí rozporuplně a jakoby slepená ze dvou dílů. První hodina je originální, má šmrnc a příjemné tempo. Miluji úvodní nepřerušenou pětiminutovou scénu (i když je složená určitě minimálně ze tří záběrů, to ale není při prvním shlédnutí patrné). Určitě musím zmínit mou oblíbenou Monicu Bellucci, která je sice nejstarší bondgirl vůbec, ale jeji charisma a šmrnc strčí hravě do kapsy všechna ta mladá telátka s tupým výrazem. A nemusíme chodit daleko, protože jedno takové telátko se objeví v druhé části filmu, v podání Léy Seydoux. Druhá část Spectre už se mi zdá horší, ztratí dech a dost se táhne. Obecně bych tento film dost prostříhal a zkrátil o půl hodiny. 80%

Vraždy v kruhu (2015) (seriál)

Ivan Trojan je zatím asi jediné pozitivum tohoto seriálu. Objevuje se zde řada nelogičností, vrah je jasný už dávno před odhalením, nepřirozené dialogy, spousta zbytečných postav atd. Nevím proč je tak často obsazována Vagnerová, nepřipadá mi herecky nějak výrazně dobrá. Dějová linka s astrologií působila poněkud navíc, ale předpokládám, že se naplno projeví až v dalších dílech. Prozatím jsou Vraždy v kruhu docela zklamáním. PS: Ten Krajčův knír, to bylo proboha co??? EDIT: Tendence je stoupající... 60%

Všechny moje lásky (2015) (seriál)

Překvapivě ne až tak špatné, jak by se dalo čekat. 55%

Život je život (2015)

Do kina jsem šel s tím, že se chci odreagovat, nepřemýšlet a pouze se bavit. A docela jsem se bavil. Život je život je film, který musí brát člověk s rezervou, je to dost bláznivé a ujeté. (Vetchého fantazie mi přišly úžasné a poměrně dobře natočené - Vetchý jako Bond, Táborský jako padouch a Zindulka dokonce jako papež :D). Také je tam ale dost trapných a křečovitých situací. Je to prostě taková ujetá blbina, ale pozitivní. Účel, za kterým jsem do kina šel, tento film splnil. 75%

Andělé všedního dne (2014)

Překvapivě povedený film. Škoda akorát těch čtyř andělů, kteří celý film táhli do průměru. Opět mě nezklamala úžasná Klára Melíšková. 75%