2 $ocky (2011) (seriál)

Ešte nikdy som sa pri pozeraní prvej časti seriálu takto nebavil. Dievčatá valia od prvej minúty raketovým nástupom, ktorý by im mohli závidieť aj Priatelia, HIMYM alebo TBBT. Osadenstvo je mimoriadné. Od ústredných postáv, dvoch servírok sarkastickej Max a bývalej miliardárky Caroline, cez staručkého černocha, poľskú milfku a perverzného ukrajinca, až po čínskeho majiteľa reštaurácie, pričom osobitnú pozornosť si zaslúži postava bláznivej, rozmazlenej a bohatej "matky" Peach, ktorá však nedostáva toľko priestoru, ako by si zaslúžila. Tomuto seriálu treba dať šancu.

Hledá se Nemo (2003)

Hmm zaujímavé, pozerám Toy Story a hovorím si - môj najobľúbenejší animák, pozerám Dobu ľadovú a hovorím si - môj najobľúbenejší animák, pozerám Shreka a hovorím si - môj najobľúbenejší animák, ..... :D ale teraz vážne, pozerám Nema a - môj najobľúbenejší animák ... hold nepomôžem si

Absurdistán (2006)

Dokonale zahrať idiota, aj to môže byť pekná fuška. Hercom sa to našťastie podarilo. Niektoré vtípky a situácie sú vyslovene brilantné. Takže stačí len vypnúť a pobavíte sa :)

Laskavý dotek (2010) (TV film)

Najskôr začnem zápormi... Na pomerne malom rozhraní je rozložené množstvo nedotiahnutých drobností, ktoré dávajú filmu až neskutočne silné rany pod pás a človek má pocit, že sa z toho nespamätá. V prípade tohto filmu jednoducho odmietam uveriť priebehu súdneho pojednávania. Odmietam uveriť, že žena posadnutá sexom, mesiace až roky zvyknutá na slušné peniaze a drahé veci sa z ničoho nič zmení na slušné dievčatko, nadmieru spokojné s prácou servírky. Odmietam uveriť správaniu sa manželiek na konci filmu (je predsa ááábsolútne bežné, ak si manželka priamo z kostola odskočí za "štetkou", ktorá jej pravidelne objazdila chlapa, aby ju naučila fígle ako na svojho manžela, nie?). Existuje celá kopa filmov, kde sú uveriteľnejšie zobrazené aj omnoho väčšie blbosti. Tak prečo vlastne 4*? Ono sa totiž nejakým bláznivým spôsobom podarilo všetky tie zápory napasovať na koniec inak veľmi dobrého filmu. Akoby sa odrazu naplnil rozpočet na výrobu, vedenie hneď nato vyrazilo režiséra, scenáristov a nahradilo ich ľuďmi z porno brandže. A tým sa vďaka totálne katastrofálnemu koncu podarilo zbúrať inak vynikajúci dojem z celého filmu. No kvôli tomu zvyšku odporúčam.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Niečo tomu chýbalo. Hudba? Vynikajúca ako vždy. Dej? Fajn, na prvý diel aj tak ostatné nemajú. Výmena anglickej elegancie za španielský temperament? No, ušlo to. Zábery prírody? Pastva pre oči, sám by som si želal, aby ma niekto tak na 2 dni (so všetkým potrebným samozrejme) vysadil na tom malom ostrovčeku :). Body navyše za britského kráľa a Sirény + zdá sa mi to, alebo má Geoffrey Rush najzaujímavejšiu rolu a vysoko predčil ostatných? Tak teda čo mi to tam chýbalo?

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

V súčasnosti je na trhu ponúkané také množstvo kriminálok, že to človeka pomaly ale isto začína dusiť. Kosti sú zatiaľ ojedinelou výnimkou, ktorú ešte pravidelne sledujem. Štýl seriálu sedí. Na jeho obsadenie si však treba zvyknúť. Brennanová s Boothom sú profilovo dokonale vyvážení, členovia inštitútu ich zase vynikajúco dopĺňajú a všetko je korunované žalobkyňou. Nechýba primeraná dávka humoru, obzvlášť Kostička a jej otvorenosť, ktorá ju často dostáva do komických situácií - bez toho, aby si to sama uvedomovala - je príjemné spestrenie popri naháňaní zločincov. Kvalita sa každou novou sériou stupňuje. Seriál nie je bezchybný, niektoré príbehy dosť nudia a v novších častiach možno pozorovať stupňovanie citových výlevov. To je trochu škoda, pretože práve ich absencia a naopak ich občasný výbuch (napríklad keď Brennanová uteká vykopať Bootha, ktorého zaživa pochová Hrobár) mal neskutočné účinky.

Nezvaný host (1994)

A všetko to buchne na Vianoce. To už je čo, keď ľutujete viac zlodeja, ako jeho "obete" :D - milí manželia, milý synáčik, milá babička... radosť sledovať ten cirkus. Napriek tomu, že koniec je až zúfalo jasne predvídateľný a z niektorých situácií sa dalo vytĺcť viac, film má neopísateľnú iskru a o dávku humoru na večer je postarané.

Snowboarďáci (2004)

Zábava to bola.. keď som to pozeral s kamarátmi v pätnástich. Teraz to hodnotím ako solídny film.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Nádhera. Aj tretia časť si uchovala svoju (neviem ako inak to nazvať) vľúdnosť a humor, nápad s "prívetivou" škôlkou bol geniálny a Pixar ani tentoraz nesklamalo. V mojom rebríčku teda druhé miesto najobľúbenejších animákov hneď po Shrekovi. Mimochodom, ja tie zemiaky zbožňujem :D