Zkažená úča (2011)

Filmy s Cameron Diaz v hlavnej úlohe ma nikdy moc nebrali... avšak toto je slabá bomba.

TRON: Legacy 3D (2010)

Po druhom (pôvodne nechcenom) zhliadnutí som si nakoniec priznal, že 3 hviezdičky nestačia... Pôvodne boli jedna za hudbu, jedna za bojové scény a jedna za neskutočne prepracované prostredie a efekty.... Teraz pridávam ďalšiu. Za všetky drobnosti, ktoré som si na prvý krát nevšimol a teraz ma dostali + hudbu som tiež nedocenil

Truman Show (1998)

Každý ma svojho obľúbeného komedianta. "Vtípky" Jima Carreyho ma nikdy nejak zvlášť nebavili... skôr to bol trapas. No v tomto filme ukázal, že ho (a s ním aj celý film) netreba podceňovať, tak ako som to robil ja pred zhliadnutím. Film je neuveriteľný. Predstaviť si, že celý váš život je len rozprávka, ktorá sa raz skončí. Že všetci okolo robia iba divadlo, ľudia, ktorí vás v skutočnosti ani nemusia mať radi.... hmm, to mi niečo pripomína :D každopádne veľmi dobre som sa bavil :)

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Dlhšie som trojku považoval ako slabú, lebo s knižnou predlohou (mojou najobľúbenejšou) mal tento film málo spoločné. Až neskôr som začal oceňovať, ako si na tom dal režisér záležať. Príbeh je prepracovanejší a temnejší ako v knihe, niektoré dotvorené scény sú priam vynikajúce. Netreba zabudnúť na výborné výkony hercov, obzvlášť predstaviteľov Lupina, Snapea (u Rickmana žiadne prekvapenie) a v poslednej polhodine aj Harryho a Hermiony. Teda v mojom pomyselnom rebríčku naj potterovských filmov obrovský posun z najhoršieho na najlepší.

Sám doma 3 (1997)

Veľká škoda pre tento film je, že ho tu nehodnotia 7-8 ročné decká.

Sám doma 4 (2002) (TV film)

Stopoval som to... 7 minút som vydržal sledovať túto hovadinu. Potom mi došlo jedlo pri telke.

Adela show (2010) (pořad)

Stačilo by urobiť drobné zmeny, nahodiť lepší vysielací čas a nevidím dôvod, prečo by sa táto relácia nemohla stať veeeľmi populárnou.

Polojasno (2009)

jednoducho krása :) aj žraloky predsa niekto musí nosiť :)

Jak dobýt Ameriku (2010) (seriál)

Bola to veľká náhoda, že som si len tak v zhone zmyslel pozrieť profil Eddieho K. Thomasa, našiel tam tento seriál, zaujalo ma slušné hodnotenie, pozrel sa na to a teraz... neľutujem :) . Po trochu slabšom začiatku sa príbehy rozbehli (dialógy za veľa nestáli), postavy mierne vyprofilovali a herci sa v nich väčsinou našli. Obzvlášť niektoré vedľajšie postavy, napríklad prcičkový Finch, ktorého automaticky beriem alebo drobná rola Camovej babičky - klasickej zlatej babičky. Najväčšie sympatie si získala seriálová Edie. Tá ženská bola odzačiatku tak neskutočne pohodová, až som si okamžite googlil, v ktorých častiach ju ešte uvidím... A prišlo veľké sklamanie, keď som jej meno v 2. sérii nenašiel. Každopádne seriál vrelo odporúčam, rôzne udalosti vás vtiahnu do deja a krátka stopáž ubehne, ani si nevšimnete ako rýchlo.