Útěk ze Sibiře (2010)

5* Co dodat. Citlivé téma 2. světové války, výborná volba herců, skvěle zapadající hudba a úplné vynechání onoho tolik očekávaného útěku. Tohle prostě funguje vždy.

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Ano, bez mučení se přiznávám, že z celého srdce miluji filmy týkající se anglické dynastie Tudorovců. Velice obdivuji Alžbětinu matku- Annu Boleyovou a tenhle film je prostě skvostem. Cate Blanchett je famózní a podala vážně skvělý herecký výkon. Nádherné kostýmy, dobře volené dialogy a vážně skvělý výběr herců mě v tomto názoru jen utvrzují. Dle mého názoru není co vytknout !. Vřele doporučuji.5*

Kdo přežije - Fidži (2007) (série)

nebýt Yau-Mana byla by to pro mě jedna z nejhorších sérií.

Legenda o Janě (2009)

nechápu jak tenhle film může mít pouhých 69% i když je ve filmu spousta dobových nesrovnalostí. Když se podíváte na detaily, jako první vás zaujme délka tzn.: něco málo přes dvě hodiny. Ve finále to však vůbec není znát. Mám ráda dobře zpracované historické filmy a tenhle mezi ně rozhodně patří. Nejlepší na něm je to, že si každý může udělat svůj vlastní názor o tom, zda Jana byla opravdu mýtus nebo reálná bytost. Skvěle se v tomto filmu odráží i hrůzné jednání s lidmi v tehdejší době. Opravdu skvělé! Doporučuji všem, co mají alespoň trochu rádi historické filmy. Jediné co bych vytkla je výběr hlavní hrdinky. Je to prostě typická Němka a vyzařuje to z ní na první pohled, proto bych volila někoho jiného. Nic to ovšem nemění na tom,že se své role ujala bravurně. 5*

Jonah Hex (2010)

Jeden můj známý mi kdysi řekl,že první na co se musím u filmu jako první zaměřit je herecké obsazení, Protože dobří herci by nehráli v žádné hovadině. Po shlédnutí Jonaha Hexe mu budu muset tuto teorii vymlátit z hlavy.

Navěky silný (2008)

Trailer vypadal skvěle.Nebudu lhát i přes slaďouše Seana to stojí za nic. Čekala jsem více toho údajného ,,drama" ! kam se podělo !?. Samozřejmě je to dobrý film. Ale pro mě dobrý nestačí. 3*

Království (2007)

Skvělé. první půl hodinu se sice nic neděje a film už vás začíná pomalu ale jistě nudit,ale pak to chytne takový spád až mi to bere dech.Skvělý výběr herců,skvělé prostředí,skvělá práce kamer,skvělý střih a skvělý konec který není až tak úplně happyendem a to se mi líbí.na takovýhle typ filmů bych se mohla prostě dívat furt.doporučuji všem fanouškům akčních filmů.:) 4*

Poslední dům nalevo (2009)

Klasický béčkový drama horůrek.staré a otřepané klišé,neznámí herci a happyend.Co však stojí za řeč,je skvělá hudba,dobře fungující napětí a celkem slušný výkon herců.Konec však mohl být jiný a i ta zápletka mohla být lepší.Když to celkově shrnu...je to dostačující,ale mohlo býti lepší. 3*