Jak vycvičit draka (2010)

Po dlouhé době sledování neanimovaných filmů jsem se konečně rozhodl nějaký si pustit. A vybral jsem si tu nejskvělejší, nejmilejší, nejvtipnější a naprosto bezkonkurenční pohádku se skvělým soundtrackem a originálním příběhem, jejíž nevšední zpracování je pro všechny věkové skupiny. Naposledy jsem viděl Tangled a byl jsem nadmíru spokojen, avšak tento animák jej bez problému předstihl a dá se říct i zesměšnil. Už se těším na druhou projekci. 100%.

Karate Kid (2010)

Poprvé vidím remake lepší než originální film, ale i přesto to nemůže být více než za tři hvězdy, zvláště kvůli navždy odepsanému Jackie Chanovi, jehož přítomnost nedovolila snímku dostat se pryč z béčkové třídy. Ale film jako celek také nefunguje, jeho naivní a na svůj žánr příliš dlouhé zpracování nedovolí divákovi se bavit po moc dlouhou dobu a Jaden Smith byl jeden obrovský, nenapravitelný omyl. 45%.

Kick-Ass (2010)

Vidím před sebou akční, vtipný a ve většině ohledech normální a nenucený hollywoodský biják, přesto je jeho kvalita na tenkém ledě. Nicolas Cage už se objevil v lepších a smysluplnějších filmech a touto rolí si rozhodně nepolepšil ve své kariéře a Chloe Moretz alias Hitgirl byla trapná, neotřelá a neefektivní. První polovina filmu si udržuje stálou a úctyhodnou kvalitu, avšak druhá část se stane nesnesitelnou a stěží koukatelnou. Podprůměrný konec své nynější hodnocení pouze upevnil a tím si svou pozici stanovil jasně a neměně. S takovým tématem se dá přeci naložit mnohem lépe. 50%.

Kuky se vrací (2010) odpad!

Bohužel, na chodícím a mluvícím kusu plastu opravdu žádnou poetiku nevidím. 0%.

Megažralok versus crocosaurus (2010) odpad!

Když se naskytne nový film, respektive film, který jste ještě neviděli, chcete si o něm přirozeně zjistit příslušné informace. Tudíž například v jakém roce vznikl, kdo ho režíruje, koho uvidíme v hlavních, popřípadě vedlejších rolích, a jak byl přijat odbornými kritiky a masovou komunitou. Jelikož já jsem stálý návštěvník a věrný uživatel této stránky, tak je v této situaci mou primární reakcí kontrola hodnocení onoho filmu, dále například čtení různých názorů, zhlédnutí upoutávky či obrázkové galerie právě zde. Tím pádem vždy vím, do čeho jdu a co mám očekávat. Což nás konečně přivedlo k té zásadní, nevyhnutelné otázce: proč se na tyhle snímky lidi koukají, já totiž výrazně pochybuji, že jsem jediný, kdo dělá tyto průzkumy. Navíc v komerční televizi se s tím opravdu nesetkáte, a jestli ano, tak hodně zřídka, proto je jediný způsob, jak se k těmhle skvostům přiblížit, stáhnutí z internetu. U mě je ten důvod velmi prostý, u něčeho jiného se takhle nepobavím, žádná komedie nemá podobný účinek, já tady normálně uchcávám! Při založení mého účtu jsem také přemýšlel, jestli budu hodnotit srdcem, nebo rozumem, a rozhodl jsem se pro druhou volbu, proto jsem přihodil odpad!, ale být to naopak, nasázel bych jasných pět hvězd! To je mé vysvětlení, pro bližší recenzi filmu si myslím stačí přečíst název a popis, obrázek už si uděláte sami. 0%.

Muž ve stínu (2010)

Polanskiho úctyhodná režie mi nedovolí prospat žádný z jeho filmů, tady to platí dvojnásobně. Pěkné, temné drama s trochou thrillerní atmosféry na vrchu. A jelikož v hlavní roli účinkoval Ewan McGregor, s hodnocením nebylo třeba otálet... 85%.

Na doraz (2010)

První věc, co napadne všechny, kdo film viděli, je remake Pařby ve Vegas s (ne)úplně jinými herci a odlišným příběhem, avšak jinak se všichni spokojíme s definicí úspěšná kopie celé pointy komediálního snímku, všech vtipných situací a dobrého konce, ale stále jen obyčejná kopie a i když u tohoto žánru je těžké vymýšlet něco nového, opakovaný vtip není vtipem. Pobavil jsem se, pravda, hodina a půl uběhla velmi svižně, také pravda. Ale to napodobování nerad vidím a zde to opravdu bolelo. 50%.

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Atmosféra na mě během 4 minut dolehla více, než u většiny hororů, co jsem viděl a díky závěrečné (ale celkem předvídatelné) lekačce jsem se vyděsil, jako už dlouho ne. Bravo, konečně nějaký krátkometrážní amatérák, který stojí za to vidět!

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Boyka s drsnějším výrazem a větší zuřivostí v sympatičtějším podání. Výsledkem je oproti druhému filmu mnohem více soubojů, nový, neméně hrozivý záporák jako byl před dobou sám Yuri a vylepšená příběhová linie (jednička a dvojka byly o tom samém, kdyby tomu bylo tak i tady, už by to nebylo tolik zábavné). Jako v každém finálním boji v různých filmech (Rocky, Van Dammovo Lví Srdce či Vykoupení I) je to stejné: hrdina dostává nakládačku, vypadá to, že prohraje, pak se ale nasere, zbije protivníka a s úsměvem na tváři odkráčí z dohledu filmového plátna. Ale přesně tohle chceme vidět a tady by bylo poněkud trapné, kdyby Boyka prohrál, takže trochu zdramatizovaný, ale předem rozhodnutý final fight byl správnou volbou. Celá série má nadprůměrnou kvalitu, co však rád vidím, je postupné zlepšování, díl po dílu. Třetí je tedy nejlepší a nebylo by správné pokazit to případným čtvrtým dílem, jinak se můžeme dočkat stejného propadu jako například u Saw.

Plivu na váš hrob (2010)

Originální zpracování jsem neviděl, a po tomhle ani nehodlám. Vícekrát než jednou podobné snímky s nezměrnou brutalitou a jednoduchým posláním není třeba. Člověk se odreaguje, u několika scén odvrátí oči, párkrát je napnutý a nevyhnutelný konec akceptuje. K čemu to vše směřovalo, víme ze začátku a bylo sakra zřejmé, že ani jeden z násilníků nezůstane nepotrestán. Dokonce se dalo předpokládat, že posledním ze šťastlivců bude právě šerif. Solidní zábava, o tom není pochyb. Ale že by se dala nazývat skvostem, to určitě ne. 75%.