Klub sráčů (2000)

Toto bola najnavštevovanejšia britská komédia? Ale prosím vás! Kde sa podel britský humor? Tento veľmi, minimálne na CSFD podľa hodnotenia, kontroverzný snímok je, až urážkou všetkých tínedžerských komédii. Možno ak by obsadili do hlavných úloh nejakých mladších hercov, ktorý by navyše boli rovnakého pohlavia, film by mal, podľa mňa, väčšiu šancu na úspech. Jedna hviezdička je za občasné náznaky vydareného humoru, inak to je jeden z úplných brakov.

Šéfové na zabití (2011)

Škoda toho nevyužitého potenciálu, ktorý tento snímok poskytoval. Skvele herecky obsadený (Bateman, Aniston, Spacey, Foxx, Sutherland, Farrel) snímok by si určite zaslúžil viac než len zopár podarených vtipov. Škoda, že niektoré postavy (hlavne Foxx) nezískali na plátne podstatne viac priestoru, Dosť priemerná komédia, pri ktorej netreba mať rozhodne žiadne prehnané očakávania. Možno potom neodídite z kina sklamaný ako ja.

3-iron (2004)

Skvelá prvý polovica filmu, pri ktorej som bol úplne prikovaný ku môjmu koženému kreslu, V druhej polovici sa však výsledný dojem trochu kazí a Kim už citeľne stráca dych. Každopádne formou a scenárom (ak to tak môžeme nazvať) je to skutočne pôsobivý snímok, ktorý si štyri hviezdičky právom zaslúži, ale Kim má aj lepšie snímky, napríklad Jar, leto, jeseň zima .. a zas jar.

Acid House (1998)

Nebyť posledného, skutočne "ujetého" a zároveň nesmierne zábavného príbehu plného dobrých vtipov je to priemerný, až podpriemerný snímok, ktorý by u mňa skĺzol úplného do priemeru a zabudol by som na toto všetko. Práve však ten posledný príbeh, Acid House, to všetko zachránil a zaistil, že si tento snímok, hoci jeho výpovedná hodnota nie je nijako veľká, u mňa bude mať čestné miesto.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Štýlová lahôdka, v ktorej sa Rodriguez úplne fantasticky odviazal a natočil film plný úžasných nápadov, "drsných" dialógov, plný skvelého humoru (pokiaľ sa vám samozrejme takýto humor páči) a hlavne Bruca Willisa. Takáto láska k filmu si zaslúži plných päť hviezdičiek, za normálnych okolností by to bolo na štyri.

Hádej kdo? (2005)

Priemer skrz naskrz. Zopar podarenych vtipkov nezachrani priemerny snimok, v ktorom to, bohuzial, zachranuje len skvely Bernie Mac. Ashton svoj humorny prejav tentoraz asi nechal doma a tak vysledkom je film, pri ktorom sa parkrat pousmeje, mozno 1-2 krat zasmejete, ale rozhodne to nebude film, ktory si budete pustat znova a znova a prezivat pri nom zachvaty smiechu. V jednej z uloh potesi aj Zoe Saldana, znama z Avatara, Star Treku ci Terminalu.

Bourneovo ultimátum (2007)

Takto by asi mali koncit vsetky trilogie. Po skvelej jednotke a mierne nevyraznej dvojke nasiel Paul Greengrass konecne (a vdakabohu!) ten spravny recept a divakovi v poslednom dieli tejto skvelej filmovej trilogie serviruje lahodku, ktoru len tak v hocijakej restauracii nedostanete. Film, ktory vas usadi do kresla. Tento film by mali premietat niektorym reziserom, aby videli ako ma poriadny akcny film vyzerat. Priznam sa, ze uz dost dlho som sa necitil taku chut sa stat nejakou postavou ako teraz pri Jasonovi Bournovi.

Vyšší princip (1960)

Pre mna nieco ako cesky "Schindlerov list". Dokonale ponura atmosfera plna strachu, v ktorej zopar jedincov, ktori nemaju prakticky nic nez schopnost slova bojuje proti obrovskej masinerii, ktora zabija a plieni. Pribeh smutny, depresivny, plny beznadeje, v ktorom vitazi strach. Bolo by nespravodlive vystihnut len vykon p. Smolika, kedze na tom, aku ma tento film velku vypovednu hodnotu sa podielaju vsetky zaintersovane strany. Brutalne nadherna (cely film je jednym velkym filmovym oxymoronom) ukazka zlovestnosti heydrichiady a odvahe studentov a ucitelov jedneho maleho gymnazia.