pipapa

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 26.8.2019  02:06
    Die Erben (1983)

Kvalitní sonda do života mládeže ze slabého/rozháraného sociálního prostředí v kapitalistické společnosti. Mládeže, která je snadnou kořistí pro kdekoho, např. pro staronové (neo)nacisty. Velmi explicitní sex-scény zmizely ze všech novějších vydání na DVD a Blu-ray, ruku do ohně bych nedala ani za VHS verzi nabízenou v současnosti na německé Amazon. Plnou necenzurovanou verzi lze vidět např. na původním dánském VHS vydání z 80.let. Ale tyhle videokazety se asi už vůbec nedají sehnat...Tragický(civilní) osud hezkého Nikolase Vogela je odstrašujícím i poučným příkladem - nelez tam, kam nemáš!...ale radit mladým, aby něco nedělali, je jako chtít, aby voda tekla do kopce.

• 8.8.2019  00:36
    Manželky a dcery (TV seriál) (1999)

Další BBC TOP-produkce. Dokonale a s lehkostí podané romantické drama podle knihy E.Gaskell. Zuzana Skalická je v "roli" paní Kirkpatrickové/Gibsonové (Francesca Annis) skvělá, ale i ostatní dabing je velmi povedený...Seriál, který má velkou a trvalou uměleckou hodnotu!

• 1.3.2019  19:14

Bravurní adaptace jednoho z Diderotových románů. Jedna z oněch unikátních a nenapodobitelných produkcí někdejší NDR(DDR)televize...Rozverná, vtipná a silně erotická fraška o Madam, která zkusí oživit "unavený" vztah s Markýzem tím, že prohlásí svoji lásku k němu za vyhaslou. K jejímu velkénu překvapení jí Markýz oplatí stejnou mincí, a tak Madam ve svém rozhořčení zosnuje velmi podivnou pomstu...Režisér Bodo Fürneisen zde odvedl skvělou práci i tím, že dal jedinečně vyniknout nezměrnému komediálnímu talentu/projevu herce Michaela Gwisdeka. V hlavních rolích jsou k vidění i dva mladí slovenští herci - Štefan Bučko a Zuzana Tlučková.

• 24.2.2019  20:31
    Dom (TV seriál) (1980)

Další TOP seriál z polské produkce zabírá ca.40let Polska od r.1945. Každodenní příběhy/osudy obyvatel domu na ulici Zlatá č.25, ale i jiných lidí, jsou vyváženě propojené se všemi důležitými politickými událostmi té doby. Bohatý civilní i politický děj nabízí nepřeberné množství nejrůznějších postav a postaviček v dramatických i komických situacích nekompromisně strhujícím a dynamickým způsobem. Herecké výkony jsou superbní, dějové linie+ scénář velmi dobře napsané, seriál má vysokou kvalitu od první minuty až do poslední!...Seriál permanentně překypuje tvrdou kritikou a zesměšńováním socialismu. Je extrémně anti-socialistický a před r.1989 nebyl pravděpodobně často/vůbec(?) vysílaný, v naší čs.televizi jsem ho nikdy neviděla. Pokud se přece jen v té době někde objevil, tak určitě pouze v silně sestřihané formě. I přes tvrdou kritiku socialismu nesklouzli autoři do laciné a lživé anti-socialistické hysterie, ale snažili se ukázat reálný socialismus takový, jaký opravdu byl = lidé měli k sobě blíž a i přes veškeré nedostatky a obtíže si žili vlastně jako prasata v žitě!...Dnes zase pravděpodobně nejsou peníze na zakoupení drahých vysílacích práv, i když do politiky současných vládnoucích elit by seriál opravdu pasoval jako pr... na hrnec!...Dílo tak vysoké kvality, že uspokojí nejen anti-rudé d´ábly, ale i marxisty, i když samozřejmě každého jinak!

• 27.1.2019  23:07

Marxismus formou hraného filmu. Nádherná "pohádka" o tom, jaké by to mohlo být, kdyby...Marxova filosofie je dokonalá a jediná pravdivá jako celek, protože je to filosofie pozemská, lidská a konkrétní. Zatímco ve filmu se uchopení moci lidem pod vedením uvědomělého pekaře povedlo a lid byl št´astný a spokojený, v reálu byl takový pokus o uchopení moci lidem hned z několika důvodů odsouzen dříve či později k neúspěchu. Hlavním a nepřekonatelným problémem, kterým se Marx ani jeho následovníci v té době bez zkušenosti reálného výsledku nemohli zabývat, bylo, je a bude, že historicky zkažené a vývojově/mentálně omezené lidstvo dosáhlo svého vrcholu v nejvyšším stadiu kapitalismu = žido-konzumu, kde pouze technika jako důležitá součást zotročování mas se záměrně rozvíjí odstrašujícím tempem a všechno ostatní, zejména mezilidské vztahy a přirozené bytí, je v devastaci. Sebedestrukce v těch nejživějších barvách, ale "kdo chce kam, pomozme mu tam"!!!...Ještěže my, kteří smýšlíme jinak, můžeme alespoń ve filmech socialistické nebo jiné pokrokové kinematografie vidět, že se dá nebo se i krátce dalo (u nás 1948-1988) žít jinak.

• 24.12.2018  01:19

Pohodová a vtipná komedie, kde excelují zejména Nasková a Májová. Jejich krátké slovní přestřelky (mezi babičkou a pubertální Jarmilkou), pramenící z antagonismu dvou generací, jsou velmi zábavné. Klasika, která (mě) nikdy neomrzí.

• 23.12.2018  00:58
    Pan Novák (1949)

I zde je podle většiny hodnocení vidět, že zastánci žido-konzumu a "american-way-of-life" mají obrovské problémy s tím, když někdo myslí jinak a chce žít jinak. Proč? Pravděpodobně trauma ze života na smetišti-volného-trhu a propagandou "falešné tolerance" kvalitně propláchnuté mozky. Novodobí otroci amerických žido-magnátů nejsou pravděpodobně tak št´astní, jak doufali, a proto očerńují, zesměšńují a překrucují všechno, co je jiné. Ani nejrůznější opiáty, porna, iPhony aj. nezabírají trvale, protože život je úplně v něčem jiném a ne v bezuzdném mamonu a individualismu.

• 17.12.2018  16:00

Absolutní TOP v žánru "situační komedie".

• 21.10.2018  01:35
    The Gambling Man (TV seriál) (1995)

Bomba román od Catherine Cookson a to samé platí o jeho TV-adaptaci. Srdcervoucí příběh s tak tragickým koncem, až člověku trne! Jeden z nejkrásnějších a nejdojemnějších dialogů v historii kina, kdy majitelka kanceláře Charlotte Kean v podání superbní Sylvestry Le Touzel "žádá o ruku" mladého zaměstnance své kanceláře Roryho Connora v podání skvělého Robsona Greena, do něhož se zamilovala. V Charlottě Kean jsem viděla sama sebe, protože ho milovala naprosto bezpodmínečně, pouze a jen pro něho samého, nechtěla/neočekávala od něho vůbec nic, jen ho toužila mít vedle sebe. Cookson trefila do černého! Takhle miluji i já a vždy jsem za to sklízela od svých kamarádek, známých i jiných tuny kritiky, zvláště když se muž ke mně nechoval zrovna moc dobře, což mně kupodivu nevadilo tolik, jako všem ostatním - protože jsem ho milovala, tzn.zbožńovala!...Osobitou Sylvestru Le Touzel jsme mohli později vidět např. ve slavném seriálu Řím jako manželku Julia Caesara.

• 5.10.2018  21:05
    Dwelling Place, The (TV seriál) (1994)

Tohle už nelze nazvat ani červenou knihovnou, tohle je nádherná moderní pohádka bez kouzel a čár, vystavěná na spoustě "pohádkových" náhod a situací, které by se v reálu asi těžko odehrály. Opět bravurně "sesmolený" hutný příběh z pera Catherine Cookson, který nenechá jedno oko, zvláště to ženské, suché...Jediný malinký rušivý element filmu jsou moderně "natrvalené" vlasy hlavní představitelky = takto upravená kštice mi prostě nepasuje do začátku 19.století.

• 27.9.2018  17:21
    Mallens, The (TV seriál) (1979)

Skvělá TV-adaptace rodinné ságy z pera Catherine Cookson. Obsáhlý baladický příběh několika generací jedné rozvětvené famílie, kde si všichni, i když se mají i rádi, lžou a žijí na lžích, intrikách a tajemstvích. Spouštěčem celé té tragické a nekonečné laviny neštěstí je ambiciózní, ale svým způsobem nešt´astná guvernantka Anna Brigmore v podání exceletní Caroline Blakiston. Také všechny ostatní herecké výkony mají TOP úroveń. Ponurý děj vtáhne určitě každého, kdo má rád dějově hutné a bohaté (romanticko-tragické) příběhy.

• 7.9.2018  02:39
    Królowa Bona (TV seriál) (1980)

Klasický TV-seriál polské produkce plně uspokojí po všech stránkách i ty nejnáročnější diváky. Interiéry, exteriéry i celková výprava na vysoké úrovni. To samé platí o hereckých výkonech v čele s nenapodobitelnou a energií sršící Aleksandrou Šlaskou...Marný boj italské princezny z rodu Sforza a polské královny Bony za upevnění moci rodu Jagellonců a za povznesení a rozvoj Rzeczypospolitej (Polska) skončil kompletním fiaskem, tj. politickým i osobním...Pro fajnšmekry milující historické "záležitosti"!

• 22.8.2018  19:32
    The Six Wives of Henry VIII (TV seriál) (2001)

David Starkey zde poutavě a barvitě prezentuje osudy Jindřicha VIII. a jeho šesti žen. Herecké obsazení vkládaných hraných scén je výborné. Dokudrama vysoké kvality!

• 2.8.2018  00:57
    Ken Park (2002)

Film nemusím, ale oceńuji, jak je to natočené - odvážně, bez obalu, naturalisticky a to bylo, je a bude v kinematografii extrémně vzácné! Je zajímavé a odstrašující, že kýble krve a nejrůznější zvěrstva v odporných amerických, a dnes už i jiných, action/horor-filmech nevadí, ale naturalisticky natočené sociální drama vadí.

• 6.6.2018  02:30

Perfektně vykreslená skandinávská mentalita a jí odpovídající chování. Režisér i scénárista přesně věděli, o čem a o kom točí, i jak to natočit - samozřejmě naturalisticky, neb jinak by z toho vznikla zase jen podvodná a otravná zpotvořenina, jakých máme v kinematografii už bezpočet...Sexuální chtivosti a přímosti, která sršela Mikko Nousiainenovi z očí, bych ve spojení s jeho fyzickým vzhledem neodolala. Dokonale zahrané. A nebo "hraje" Mikko Nousiainen dokonce sám sebe?

• 1.3.2018  21:26

Film inspirovaný polodokumentárním románem Enza Siciliano "Život Pasoliniho". Kniha i film přibližují/ odkrývají snad nejotřesnější a nejtragičtější politickou vraždu v moderní historii, která byla nejen dokonale vymyšlená/připravená/ provedená, ale rovněž dokonale zametená pod stůl = záměrně nedovyšetřená, neb jisté vlivné/vládnoucí osoby a skupiny si to nepřály a vyšetřování všemožně korumpovaly a mařily. Sama policie svým laxním přístupem zničila spoustu důležitých stop a indicií... Šlo o to, navždy umlčet bez jakýchkoli nebo jen s minimálními následky/skandály jednu z největších a, pro určité politické a kriminální kruhy, nejobávanějších osobností v historii. Bestiální vražda, na které se podílela podle svědků a nalezených dokumentů nejen italská mafie spolu s vysokou oficiální italskou politikou, ale i americká CIA...Zájem na likvidaci nekompromisního a nebojácného kritika konzumu byl ze strany tzv. "demokratů" obrovský.

• 2.2.2018  19:43
    V erbu lvice (1994)

Chvíli jsem si zvykala na tuto zfilmovanou legendu a adaptaci literární předlohy a posléze jsem musela uznat vysokou kvalitu filmu a profesionalitu a vytříbený vkus režiséra Ráži. Na malém prostoru a bez početného komparzu, zato ale s výborně vybranými herci, skvělou výpravou a krásnými (českými)exteriéry podal režisér Ráža věrohodný a unikátní obraz raného středověku u nás... Michal Dlouhý je úžasný jako potulný německý minstrel, Boris Rösner má/měl vše potřebné pro role drsných a tvrdých chlapů, čiší z něj divoká mužnost a je velmi přitažlivý...Velmi příjemné vidět zřídka "používanou" slovenskou Evu Krížikovú...Ale všichni zúčastnění aktéři jsou na jedničku... Po r.1989 natočit takovýhle skvost, klobouk dolů! Stará poctivá filmařina se holt nedá zapřít...Bonbónek pro filmové fajnšmekry!

• 4.11.2017  23:32

Karl, 27let, je psychicky poněkud nestabilní a velmi citlivý, pravděpodobně vlivem přehnané láskyplné péče své matky, která je na něj již od jeho útlého dětství sama. Karl nezná zlo a jakákoli křivda nebo neporozumění pro něj znamenají velké psychické otřesy a situaci, ve které se neorientuje a neumí se bránit. Život s matkou v něm snad také vyvolává silnější emoce vůči starším ženám. Jeho kdysi školní láska, která mu znova začíná nadbíhat, ho příliš nezajímá, zatímco navazuje silný citový a lidský vztah s pacientkou, 87let, na oddělení pro více či méně opuštěné pacienty se stařeckými chorobami, kde koná náhradní vojenskou službu. Tento vztah je oboustranný a naplńuje oba něčím novým, smysluplným a dříve zapšklá a smutná pacientka se mění, je veselejší a št´astnější, kvete, Karl se stává smyslem zbytku jejího života. Vztah nabírá na intenzitě a přirozeně přerůstá v oboustranný vztah sexuální. Bohužel je tato "aktivita" náhodně objevena žárlivou a závistivou kolegyní a věci dostanou rychlý spád...Oběma hlavním představitelům bylo při natáčení filmu opravdu 27 a 87 let! Své role zvládli excelentně. Nás ženy určitě potěší sprchovací scéna s přitažlivým Danielem Sträßerem...Film ukazuje velmi ožehavé téma, kde všechno závisí na způsobu interpretace a na míře porozumění či neporozumění těch, kteří soudí.

• 16.10.2017  19:49

Nenapodobitelné kouzlo, které přetrvá věky a kde jsou jakékoli komentáře zbytečné...Technický/vizuální poklad pro filmové fajnšmekry!

• 18.7.2017  02:55
    Blanche (1971)

Svým způsobem a po mnoha stránkách ojedinělé dílo, na které jsem si musela chvilku zvykat, než jsem přišla na to, v čem tkví jeho vysoká kvalita a jedinečnost. Bohaté zkušenosti režiséra s animovaným filmem jsou zde dobře patrné a Borowczyk se tímto skvostem zařadil do nevelkého stáda jedinečných a nenapodobitelných mistrů. Škoda, že jeho další tvorba, zejména ta rádobyerotická, byla víceméně už jen úpadková.... Blanche je ale masterpiece, kde Borowczyk předvedl svůj dokonalý smysl pro kompozici, totální kontrolu prostoru i herců, tzn. zde není absolutně dovolena jakákoli improvizace. Posedlost detailem, spoustou dobových i oné době neodpovídajících rekvizit - i zvířata jsou zde nenásilně a trefně použita spíše jako rekvizity. Práce kamery je unikátní a má rozhodující podíl na vysoké kvalitě filmu...Herecké obsazení nemohlo být lepší v čele s Michelem Simonem a pro mě velmi zajímavou Denise Péronne. Zahlédneme zde i slavného liliputána Roberta Le Nain z ještě slavnějších filmů o Angelice...Úvodní několikavteřinová erotická scéna - Blanche vylézá nahá z koupele - je chytrý malý Borowczykův trik, po němž teprve přijde ten velký, opravdový trik = po celých zbývajících devadesát minut už neuvidíme ani obnažené koleno. Erotika by totiž úplně zničila tu krásnou a tvrdě kontrolovanou konstrukci celého díla...V počátku lehce komický děj plyne vlastně bez větší akce, ale jak děj postupuje, zvyšuje se, mistrovským Borowczykovým vedením opět bez větší akce, i jeho vnitřní napětí a vše končí absolutní tragédií...Technický/vizuální poklad pro filmové fajnšmekry!

• 17.12.2019  00:38
    Až bude padat hvězda (TV film) (1976)

Povedená TV-inscenace s kvalitním hereckým ansámblem té doby. Mladá Medvecká a mladý Hrušínský jsou opravdu krásná dvojice - herecky i pro oko. Námět sám o sobě ale dosti smutný až depresivní - život holt není peříčko!

• 5.6.2019  16:51

Pro mě napoprvé téměř nekoukatelné hlavně díky dosti nesnesitelné (projevem i hlasem) Boženě Obrové (slečna-desátník)...Film, který mě oslovil až po několika reprízách. A nakonec jsem si zvykla i na Obrovou, které se musí přiznat, že zahrála roli slečny-desátníka perfektně. Malý Emánek-naháček je rozkošný.

• 23.1.2019  02:29

Povedená a zábavná politická alegorie. Celkem pochopitelná "umělecká reakce" na tehdejší dobu/situaci. Politicky si tohle zajímavé dílko vykládá každý určitě podle svého, ale pravda je úplně někde jinde! Herecká elita té doby zde opět potvrdila svoje vysoké kvality!

• 8.1.2019  20:24
    Chalupáři (TV seriál) (1975)

Skvělě napsané, skvěle zrežírované a hlavně skvěle zahrané. Nádherný seriál o nádherné době, o které se pan Filip v bonusovém rozhovoru vyjádřil jako o době "velmi stísněné", ale zapomněl dodat, že kdyby ta doba nebyla tak "stísněná" (jak pro koho!!!), tak by tenhle/takovýhle seriál neměl vůbec šanci vzniknout. A další spousta anti-rudých d´áblů a mládeže s konzum-demagogií vypláchnutými mozky a papouškující nesmysly a lži ani tady samozřejmě nenechá na pokoji "propagandu", "normalizaci" apod. Pravděpodobně jim až do skonání světa bude ležet v žaludku fakt, že ta tehdejší KRÁSNÁ TOTALITA byla mnohem zábavnější a životnější než ta jejich současná dekadentní a depresivní PRAVÁ (SKUTEČNÁ) TOTALITA!

• 29.12.2018  21:22
    Labakan (1956)

České chlapecké herecké polonahé omladině orientální imidž opravdu sedí, často k nerozeznání od originálního bulharského mužského polonahého komparzu. Všichni spolu film příjemně osvěžují a erotizují...Jinak bych neuměla film okomentovat/bránit lépe, než to udělal uživatel ilclassico.

• 27.12.2018  18:21

Film poněkud naruby. Určitě ne záměrně, ale spíše nepovedeným pokusem zviditelnit rozdíl mezi morálkou kladného hrdiny - komunisty a morálkou záporného hrdiny - kapitalisty. Postava kladného hrdiny, Benetky, je vlastně postava záporná, protože je to postava fanatická, bezohledná, sebestředná. Postava záporného hrdiny, Habětína, není tak úplně záporná, protože orientovat se a zaujímat postoje v tak těžké a nebezpečné době nebylo vůbec lehké. Fabrika jako místo ilegálního odboje mohla znamenat zkázu pro všechny. Divákovi je proto nakonec Habětín sympatičtější než Benetka. Vzhledem k námětu a době vzniku je tento film-naruby jakousi filmovou raritou.

• 24.12.2018  01:57

Poněkud akademicky natočený, ale povedený historický epos. Skvělá výprava a obdivuhodně bohatý komparz. Celá řada přitažlivých mužských aktérů včetně komparzistů. Amza Pellea je v některých záběrech velmi podobný Ondřeji Vetchému...Velké štěstí, že zde Čaušesku zatrhl spolupráci s Hollywoodem!

• 21.10.2018  03:19
    Old Firehand (1966)

První pokus nevyšel a film jsem odložila k ledu. Poté co jsem zkoukla pár produktů současného kina a zjistila, že je to totální ztráta času, jsem si pustila "Old Firehanda" znovu - a znovu a znovu a film jsem si velmi oblíbila jako příjemnou oddechovku, která ve srovnání se současným kino-lejnem už také nabírá status klasiky...Rod Cameron je sympatický a v roli Old Firehanda mi sedí. V témže roce (1966) si zahrál i v jedné epizodě mega-seriálu Bonanza, kde jsem ho nedávno viděla a kde se mi také moc líbil.

• 21.10.2018  02:23
    Old Surehand (1965)

Klasická oddechovka, se kterou současný filmový hnůj nelze vůbec srovnávat. Při jakém "umění" relaxují ti, co tady dávají "odpad" a melou nesmysly?! To bych se zasmála, ale ještě spíše bych si zaplakala...Stewart Granger sice nezapře nafoukaného a protivného frajera, ale herecky je naprosto profesionální, perfektní.

• 23.9.2018  21:35
    Secret, The (TV seriál) (2000)

Psychopat má okouzlující šarm a dovede i slovem učarovat - až k oltáři...ale pak přijde peklo! Další povedená filmová adaptace jednoho z románů Catherine Cookson.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10