• Pohádka

Versailles - Série 2 (2017) (série)

Zázraky opět nečekejte. Přinejmenším nabízí děj více zápletek a tempo jeho posuvu je rychlejší, avšak na pár extrémně otravných zdlouhavých propadů se připravte. Také příjemnější kolor pro oči i pro celkový dojem, neb zelené osvětlení/filtry jsou zde potlačeny na minimum...Mužská nahota opět na bodu mrazu, ženskou nahotu včetně full-frontal zachrańuje , a to frekventovaně, odvážná Anna Brewster v roli Marquise de Montespan. V některých momentech jsem byla fascinována precizní mimikou/herectvím Harry Hadden-Patona v roli Gastona.

Versailles - Série 1 (2015) (série)

Zkouknuto na dvd - komplet hozeno dozelena, zelené osvětlení potažmo zelené filtry jsou značně přepísklé, pokud tedy nemilujete zelenou, musela jsem proto nechat přenastavit "odstín barev" na TV. ...Celkem zajímavý námět je poničen pomalým tempem děje=zbytečnými rádoby filosofickými a zdlouhavými dialogy. Některé dějové linky mohly být klidně vynechány a naopak jiné prohloubeny.  Ačkoli se posouváním děje v rozplétání jednotlivých záhad tempo trochu rozhýbá, dostane bolavou ránu v poslední epizodě, kde sledujeme ca. padesát minut víceméně jen umírající princeznu a dění kolem ní. ...Hudba je moderní, velmi "teatrální" a skvělá!

Střihoruký Edward (1990)

Proč neměl místo rukou třeba ploutve? Aha, to by při pohlazení netekla krev a ta je  v US-amerických filmech vývozním artiklem!...Jinak další ojedinělý US-film, který jsem zkoukla celý, ale také naposled...První ca.hodinu to vypadá na celkem povedenou moderní pohádku s příjemnými domečky v pastelových barvách a s atmosférou retro-80.léta, strašidelný zámek a velmi sympatickou Dianne Wiest v roli Peg. Poslední třetina filmu už jede v zaběhnutém US-americkém stylu = krev, rvačky, policie, střílení, aby to vše potom opět (jako obvykle) vyvrcholilo/skončilo srdceryvným přeslazeným koncem...Ačkoli se autoři snažili o sociálně kritické dílo, vyznělo mi to opět jako laciné US-popcorn-kino.

Pohádka mého života (2003) (TV film)

Silně romantizovaný a nadnesený pohled na část života slavného pohádkáře. Sotva se objevil v Kodani, už ho málem  udělali dánským králem!?...Největším průšvihem filmu je hlavní představitel - širokoústý playboy, který mě odpuzoval jak svým zjevem, tak i svým hereckým projevem. Naopak se mi líbily animace několika zde ve zkratce předvedených Andersenových pohádek...K tomuto tříhodinovému "fantasy" se vracet už nebudu!

Anno 1790 (2011) (seriál)

Po první celkem dobře vystavěné epizodě jsem už chtěla věřit, že se vzácně povedl další seriál. Omyl! Další epizody nabízejí už jen banální krimi-zápletky, řešené totálně nudným upovídaným a ani zbla akčním způsobem. Kde nic, tu nic. At´ jsem se nutila sebevíc, tu plochost jsem nepřekousla a nakonec jsem to brala rychloposuvem. A opět "klasika" v přístupu k nahotě a erotice vůbec = jedenkrát pozadí hlavního hrdiny-suchara (Eggers), jedenkrát pozadí herce Ola Rapace při cenzurovaném sexu a pár ženských ńader, tot´ vše, více vám ANNO1790 proseté přes síto současné probyznys-cenzury nenabídne. Tohle dílko už vyšumělo z mé paměti jak bublinky nad šampańským!

Shane (1953)

Prvních ca.20-30 minut naladí hezkými exteriéry a příjemnou westernovou atmosférou, ale potom už to jde rychle do kopru - únavné, upovídané, zdlouhavé scény stále na jedno kopyto, děj se sune hlemýždím otravným tempem než se konečně dokope k očekávanému banálnímu a patetickému konci...Palance je svým zjevem opravdu nesympatický až odporný.

Válečný vůz (1967)

Na jedno zhlédnutí docela zábavná dějově jednoduchá westernová báchorka. Pro mě by film získal na atraktivitě obsazením mladších, pohlednějších a i méně známých tváří. Tady se ale opět sází na zprofanované pardály Haulywůdu - obstarožního obtloustlého Wayne a staršího odpudivého Douglase, který obnažený do půl těla vypadá jako stažený králík...Velmi pěkné exteriéry!

Hung - Na velikosti záleží (2009) (seriál) odpad!

Fak sem, fak tam - nám=zbožní výrobě už je úplně jedno, co natočíme, neb zdegenerované obecenstvo to určitě sežere i s navijákem. Mně stačily tři epizody a dost! Snůška keců hlavně o fakování, ale s totálně cenzurovanou mužskou nahotou a cenzurovaným sexem samozřejmě! Odporný vyžilý pomuchlaný seladón v hauptroli je obklopený dalším obtížným "hmyzem" všeho druhu...Další ukázka USamerické žumpy pro prostinká hovádka, která v těchto výkalech nacházejí hodnoty, které tam nejsou. Fuj!!!

Kohout plaší smrt (1961)

Zajímavé a pravdivé téma natočené ale s naprosto lajdáckým přístupem. Škoda!...Hezký přátelský vztah mezi agentem Borkem a okolnostmi trpící dívenkou žijící pouze s otcem na lesní samotě, která se stává dočasným útočištěm diverzantů.

Šťastnou cestu (1943)

Film začíná jako zábavná komedie, ale postupem času se rychle mění v ponuré, tragédií končící drama. Zde mi tento záměrný dějový twist příliš nesedl. Nahá Mandlová a nahá tanečnice - odvážné, schvaluji. Gollová je samozřejmě v roli bláznivé naivky jako ryba ve vodě - perfektní... Návrat k tomuto dílku ale zatím neplánuji!