• Pohádka

Dream Boat (2017)

Pravděpodobně finačně/pracovně dobře zajištění gejgajs si udělali/zorganizovali trip na luxusním cruiseru. Zábava, která leckterým  z nich přinesla spíše deprese než radost, jak vidno z některých rozhovorů zde...Méně filozofování, provokování různými lavparádami a jinými výstřednostmi a ono se to poddá. Většina populace je dle mého stejně bisexuální - záleží jen na situaci, náladě, alkoholu, drogách aj., takže o sex tu vůbec nejde a co se partnerských vztahů týče, příroda to určitě zařídila a zařizuje tak, aby se dostalo na všechny - to, že si to lidstvo kazí samo odcizováním se jeden druhému, devastujícím narušováním mezilidských vztahů a přirozené komunikace tím, že se nechalo opít rohlíkem a pod rouškou falešné tolerance, svobody a demokracie plus pod tlakem přebujelé a často nebezpečné techniky volí a oslavuje jako jedinou možnou formu existence nejvyšší stádium fašizmu-konzum, s tím nenadělá nic ani LGBT.

Stratená dolina (1976)

Crazy komedie na téma ochrana životního prostředí - pravděpodobně ojedinělá kombinace v historii kinematografie. Snad proto celkem nízké hodnocení od většiny diváků, neb u závažných témat se spíše očekává zpracování důstojnější formou...Krejzy komedie, kde se pár věcí sice nepovedlo, ale celkově jde o dobrou, neotřepanou a nezvyklou zábavu. Mně osobně lezly krkem otřesně zdlouhavé úvodní titulky doprovázené ještě otřesnější hudbou, která by sedla k patetickému heimat-filmu, ale určitě ne ke krejzy komedii. Místy pak dosti uřvané včetně občas příliš popuštěné uzdě, jinak skvělého, Jozefa Kronera. Stella zde podpořila česko-slovenskou vzájemnost, kterou přes-mrtvoly-jdoucí "demokracie" zničila, a oživila film svým nenapodobitelným hereckým umem a šarmem.

Ďábel nosí Pradu (2006) odpad!

Další rutinná US-americká romantická komedie, jakých USA exportuje do světa tuny a které mi vůbec nic neříkají...Narazila jsem na to v TV a asi po dvaceti minutách jsem to musela stopnout, neb takovéhle kýče nejsou rozhodně moje parketa. Ale pro slepice, husy, kravky a zároveń obdivovatelky konzumu určitě BOMBA!

Do nitra Planety opic (1970) odpad!

Na dalších čtyřech "pokračováních" Planety opic se podílela jiná "tvůrčí" banda a ta tomu tedy bez legrace vytřela pr... Pro jen trochu soudného diváka naprosto nekoukatelné - pouze valíte oči, jak může někdo vymyslet takové zhovadilosti a k tomu pak ještě najít další magory, kteří to zfilmují. I zde dostála US-americká filmová žumpa stoprocentně své pověsti.

Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky (1967)

Slaboduchá parodie pro imbecily na už-samo-o-sobě slaboduché a odporně komerční bondovky. Takových "divů" čs. kina 60.let najdeme celou řadu, zejména pod hlavičkou "nová-vlna", i když i ty( filmové "divy" 60.let) mají ve své úpadkovosti o dost vyšší úroveń než to, co přišlo po r.1989 - akulturní žumpa, beze zbytku a nutně se podřizující celosvětovému trendu konzumu...Pod parodií si divák představí vtipný scénář, vtipné scény/akce, barvitý turbulentní děj, a to vše samozřejmě při co nejvyšším uměleckém nyvó - atributy, kterými tato parodie opravdu neoplývá. Naopak- celková invence projektu ubohá, scénář/děj značně mdlý a místy nelogický, celé je to velmi statické a přitom rozdrobené...Jedna hvězda za duo Pleskot-Kreuzmannová a za milého pejska...Obejde-li někdo čs.kino 60.let obloukem, zvětšiny o nic nepřijde!

Our Mutual Friend (1998) (seriál)

Kdo na tohle vydrží koukat i podruhé, potřetí atd., tak toho upřímně obdivuji. Totálně přebujelý a spletitý děj/námět je často dosti nereálný, mluvený text je místy tak podlézavě dokonalý až přepizděný, že se z něj zvedá žaludek. A celé se to táhne a táhne nekonečných šest hodin ubíjejícím tempem i ubíjející nezábavnou formou zpracování. Poslední oddíl - červená knihovna par excellence - jsem už brala rychloposuvem. Bud´ Čárlímu už strašilo v bedně, když smolil svoji poslední knihu, nebo je naopak kniha tak dokonalá a komplikovaná, že převést ji na filmové plátno je nad lidské síly. A tady je toho důkaz v podobě krutě unylé, k-smrti-nudící a zdlouhavé slátaniny. Es wird keine Wiederholung geben!

Northangerské opatství (2007) (TV film) odpad!

Podružný námět, zpracovaný totálně nezábavnou formou. Netrvalo dlouho a brala jsem to rychloposuvem. Stále se jen leze sem a tam, blábolí se o tom i jiném, děvenka hledá vzrušení v hororové červené knihovně a občas v bujné fantazii vidí sama sebe jako součást toho, co právě čte. Nakonec v touze po hororových prožitcích přijme pozvání do starobylého opatství, kde se její bujné fantazie přehoupnou do zcela jiné a nečekané reality... Díky, nikdy více!

Jméno růže (1986)

Koukatelnější a přijatelnější drsná taškařice ze středověku než o rok starší  Verhoevenovo "Maso a krev". Zvětšího z jiných filmů zprofanovaný anglo-americký ansámbl na autentičnosti snímku určitě nepřidá, ale byznys je holt byznys! Výprava i dusná atmosféra děje velmi dobré. Podivný a celkem nepříjemný konec=láska k bohu zvítězí nad láskou(?) k dívce a ta je pak ponechána svému osudu v chudobě, ač mladý učeń sní a blábolí téměř polovinu filmu o úplném opaku. Při prvním zkouknutí dosti zajímavý a zábavný počin, každé další sledování jde ale rychle od deseti k pěti.

KOndoMEDIE (2001)

Odporně formální a ireálný kýč, prolezlý (velmi reálnou!) falešnou tolerancí, která je jednou z hlavních politických zbraní současných demokratů=konzum-fašistů a kterou masám předkládají, jako celou svoji zákeřnou a špinavou politiku, formou otřepaného a blbečky stále dojímajícího  sloganu - láska, svoboda a demokracie...Jedna hvězda za Depardijé, který mě jako jediný svým zjevem a komikou udržel u obrazovky až do konce. Avšak nikdy více!

Daniel Deronda (2002) (TV film)

Židovská militantní sebestřednost zabalená do staroanglické romantiky. Velmi nepříjemná podívaná. Kvalitní a zápletkou dosti nereálná slátanina od Mary Ann Evans, píšící pod pseudonymem  George Eliot, nemohla dopadnout lépe ani na obrazovce.