• Pohádka

Náměstíčko (2004) (seriál)

Pár hereckých legend drží seriál horko těžko nad vodou, Skořepové jsem ale nikdy na chut´ nepřišla. Seriál má docela depresivní atmosféru, která vrcholí smrtí jedné z hlavních postav v poslední povídce. Některé povídky se povedly, některé méně, některé vůbec. Střídají se povídky otravné, nudné se zajímavějšími. Pan Míka ve svém scénáři zkritizoval okrajově a vlažně i některé atributy kapitalismu, ale hlavně se nezapomněl otřít o socialismus takovými výroky, že soudnému člověku zůstává rozum stát. Výrok, že za socialismu jsme neměli ani šunkofleky, může vyslovit/napsat jenom blbec nebo bezpáteřní sprost´ák. Na čem pak pan Míka vyrůstal? Tipla bych si, že pan Míka, jako většina těch nejzuřivějších kritiků socialismu, si žil za socialismu jako prase v žitě. Ale pravděpodobně panu Míkovi chyběly iPhony, drogy, pornografie a jiné produkty konzumu a on je prostě nazval "šunkofleky"...Silná erotičnost (erotická témata, erotické situace, ženská nahota) některých povídek by nevadila, pokud by se seriál vysílal v nočních hodinách a pro dospělé. Ale jako rodinný seriál, který se vysílal v podvečer pro celou rodinu?!

Román pro muže (2010) odpad!

Další příklad totálního propadu/úpadku české filmové tvorby po r.1989. Zde opět ve spojení s brakovou literaturou.

Román pro ženy (2004) odpad!

Braková literatura a podle toho vypadá i její filmová adaptace.

Odjezd (2015)

Psychologické drama, kde homosexualita přivádí rodinu až na pokraj rozkladu. Matka se dlouho brání přirozené ztrátě svého homosexuálního manžela, syn homosexuál nese velmi těžce přirozenou ztrátu svého fyzicky přitažlivého heterosexuálního kamaráda, do kterého se zamiloval. Nakonec matka i syn pochopí, že tyto ztráty byly nevyhnutelné, opadá dřívější napětí, oba se více sblíží, najdou k sobě opět dávno ztracenou cestu...Skvělé herecké výkony. Fyzicky vzrušující Phénix Brossard. Juliet Stevenson výborná, ale o něco více se mi líbila jako mladá v TV-seriálu "The Mallens" z roku 1979.

Tři chlapi v chalupě (1962) (seriál)

Šíleně uřvaný seriál. Lipský jako starý děda je pravděpodobně i nahluchlý, protože většinu své role řve jako na lesích - ještě že existuje dálkové ovládání, neb chvílemi jsem opravdu musela dědovi zatnout tipec, jinak bych tu televizi vzala a vyhodila z okna.

Eliška a její rod (1966) (seriál)

Výborní herci a řada vtipných momentů a slovních prohozů...Paní Eliška je ale až moc upovídaná a energická.

Princ a chuďas (1971) (TV film)

Nestárnoucí a bezpochyby nejkvalitnější filmová/TV adaptace slavného příběhu od Marka Twaina.

Pornopung (2013)

Další úlet na téma "skandinávská mentalita", která je bud´ "nadoraz" nebo "nic". Nakonec zjistíme, že i to "nadoraz" vlastně není nic. Skandinávská mentalita je totiž strojená a primitivní...Hlavní a velký frajer a všehoznalec (Herbert Nordrum) nejen že se v celém filmu pořádně neodhalí, ale jeho "orální scéna" v úvodu filmu je prachsprostý podvod - orálující děvenka totiž tak dokonale a nepřirozeně zakrývá/drží rukama kořen "jeho" pyje, že se naskýtá otázka, zda frajerův skutečný penis neleží zmuchlaný někde mezi jeho nohama, zatímco děvenka oráluje plastikového "mańáska". "Učeń"(Ole CH. Ertvåg), kterého zbývající dva zaučují v sexu a balení holek a nakonec ho vyškolí na celkem nechutného prasáčka, není nijak zvlášt´ přitažlivý. Jedna hvězda za osvěžující nahotu Anderse Rydninga = jedna úplná erekce a nádherná close-up běžecká scéna na konci filmu...Jinak mě to celé spíš nudilo než bavilo a knižní předlohu určitě shánět nebudu!

Bang Gang (une histoire d'amour moderne) (2015) odpad!

Eva Husson nám tady "geniálně" převrátila GANG-BANG na BANG-GANG a za to (by) měla získat všechna filmová ocenění včetně Oscara. Natočit totiž takovéhle téma v obrazech, kde není ale vůbec nic vidět, chce nejen notnou dávku drzosti a chorého sebevědomí, ale i stupidity. Obecně platí, že čím méně se kamera snaží být okem diváka, tím větší podvod na diváka to je. Budete-li sami procházet pokoji, kde probíhají sex-orgie, uvidíte všechno nebo leccos. Kamera Mattiase Troelstrupa prochází těmito pokoji tak sofistikovaně, pravděpodobně na pokyn paní režisérky, že nám nenabídne jediný konkrétní zajímavý obraz/záběr, pouze je nám dovoleno "nasávat" jakousi povrchní erotickou atmosféru. Eva Husson bud´ nemá odvahu, tak takovéhle věci nemá vůbec točit, nebo si plete umění s podvodem, nebo považuje diváka za blbce, kterého lze snadno ošálit a určitě se jí to v mnoha případech povedlo. Nahatý ošklivý kluk, skákající u bazénu a nahá dívka, která přejde letem přes kuchyni, nemohou žádný BANG-GANG zachránit. "Odvážná" scéna na samém konci filmu, kdy nahatá mládež běží noční ulicí, je spíše k smíchu a zbytečná, protože "trvá" asi jen půl vteřiny...Od této umělkyně (Evy Husson) raději co nejdál!

Sexuální kroniky současné francouzské rodiny (2012) odpad!

Panebože! Opět jeden typický produkt moderního/současného erotického kina. A zdaleka ne jediný a poslední, takových už bylo a ještě bude. Velké a drahé produkce explicitní erotiku/nahotu, pravděpodobně z komerčních důvodů, nahrazují erotikou fingovanou = podvod nebo žádnou, zatímco explicitní erotické produkce zase nemají prostředky ani zázemí na výrobu kvalitního eventuálně i výpravného příběhu...A zde máme příklad takové laciné erotické frašky, kde se dokola opakuje jen povídání a sexování bez jakékoli dějové konstrukce a hloubky. Všichni pánové tady jsou navíc celkem odporní a mladý Onan, který se sexuálně hledá, až se konečně najde, je dokonce obřezaný! NE,děkuji. Tohle mě nechává úplně chladnou.