• Pohádka

A Dinner of Herbs (2000) (seriál)

Několikagenerační rodinná sága končí, na rozdíl od klasické a od A až do Z tragické ságy The Mallens od stejné autorky, ve stylu a la červená knihovna, a to i přes průběžné zločiny a s nimi spojené tragédie a přes šíleně vypjatý konec, kde si divák musí chtě nechtě položit otázku, co je láska a co už není láska, ale pseudoláska, kam až vede lidská hloupost a nesoudnost, kam až vede "bolest", která sice už dávno byla pomstěna, ale která se nedá/nechce odpustit, což vede k permanentní chorobné nenávisti a znovu k touze po pomstě, tentokrát ale na těch nevinných!...Opět super podívaná z dílny Catherine Cookson, při které mohou leckomu vstávat vlasy na hlavě!

Advent (1956)

Monotónně a až příliš přímočaře natočené drama, podbarvené místy nesnesitelně uřvanou, uši trhající hudbou, zvyšuje svoji kvalitu povedenými interiéry, ale zvláště pak nádhernými exteriéry moravských Beskyd. Kolor 50.let zbožńuji, takže i tady u mě silně boduje. Výborný Vojtěch Rosenberg v roli Metúdka. Aktéři v dospělých rolích nedostali prostor, aby unikli z plochosti a povrchnosti této adaptace literární předlohy. Propracovanější děj, a tím i delší stopáž, by tu určitě měly svoje opodstatnění.

Agostino (1962)

Agostino (Paolo Colombo) je moc krásné stvoření, a to je asi tak všechno. Ingrid Thulin mi do italského prostředí příliš nepasuje a, ač precizní, působí chladně a odtažitě. Moraviovy psychologicko-erotické romány nemám ráda a Bolognini není Pasolini, i když na dobu vzniku filmu se větší erotické/nudistické akce nedali očekávat. Přestože Pasolini a Moravia byli po dlouhá léta velmi blízcí přátelé, Pasolini nikdy ani neuvažoval o filmové adaptaci některé Moraviovy knihy...a vůbec se mu nedivím.

Alaska.de (2000)

Autentické zobrazení desperátní mládeže plácající se/živořící na ošuntělém betonovém předměstském sídlišti. Depresivní, zábava snad jen pro idioty. Takto závažná témata by se měla podávat pouze formou dokumentární. Dnešní ani budoucí mladé generaci není opravdu co závidět - konzum je nemilosrdně roznese na kopytech, vlastně jako všechny a všechno!

American Horror Story (2011) (seriál) odpad!

Další typická US-americká krvavá a vulgární slátanina o ničem podle zaběhnuté šablony = hnus všeho druhu, ale zato silně cenzurovaný sex i nahota. Už tak otravná forma vyprávění je úplně rozbouraná hrubým/násilným střihem. Dekadentní americká produkce, která může (po)bavit jen mentálně oslabené obecenstvo nebo blázny, kteří už nevědí, co roupama. Poslední novější americké veledílo, které jsem prubla - další už nebudou. Thenks very mač!!!

Angelika (2013) odpad!

Proč někdo rímejkuje naprosté klasické skvosty, by bylo k podivení, kdybychom nevěděli, že byznys je byznys a nezná mezí, natož pak ve spojení s blbostí a nesoudností.

Anne of Avonlea (1975) (seriál)

Totálně zamerikanizovaná, včetně mluvy, BBC produkce. Bez potřebné informace by mě ani ve snu nenapadlo, že to je opravdu produkce BBC. Americký styl a hlavně americký akcent jsou mi hodně proti srsti. Námět/děj této filmové/TV adaptace literární předlohy z amerického kontinentu mi neříká ale vůbec nic. Nezábavné, plytké vyprávění o ničem, tedy já jsem se vůbec nedobrala, o čem to je, jak mě to nudilo a jak mi ten US-akcent zvedal žaludek... Proti gustu žádný dišputát, ale snad jen pro velmi nenáročné diváky.

Anno 1790 (2011) (seriál)

Po první celkem dobře vystavěné epizodě jsem už chtěla věřit, že se vzácně povedl další seriál. Omyl! Další epizody nabízejí už jen banální krimi-zápletky, řešené totálně nudným upovídaným a ani zbla akčním způsobem. Kde nic, tu nic. At´ jsem se nutila sebevíc, tu plochost jsem nepřekousla a nakonec jsem to brala rychloposuvem. A opět "klasika" v přístupu k nahotě a erotice vůbec = jedenkrát pozadí hlavního hrdiny-suchara (Eggers), jedenkrát pozadí herce Ola Rapace při cenzurovaném sexu a pár ženských ńader, tot´ vše, více vám ANNO1790 proseté přes síto současné probyznys-cenzury nenabídne. Tohle dílko už vyšumělo z mé paměti jak bublinky nad šampańským!

Antikörper (2005) odpad!

To jsem si zas dala! Něco tak otravného a nesourodě slátaného jsem už dlouho neviděla. Ty překotné střihy spolu s neustálými retrospektivami udělaly z filmu takový guláš, že člověk pomálu neví co, kdy, kde, kdo. Fingovaný sex pro uslintané blbečky nepomůže nikdy a nikde. Něco málo mužské nahoty na slibném začátku, pak už nic, jen jedno bleskové afro- a jedno bleskové neafro-poprsí pro milovníky "koziček" všech odstínů. Nápaditost také nečekejte - omletá zápletka, kde se trestný čin valí na někoho, kdo ho nespáchal, končí uspěchaně a formou a la červená knihovna = thriller končí jako pohádka.