Mrtví neumírají (2019)

Podle mě je hrozně důležitý, aby člověk věděl, kdo je Jim Jarmusch. Jinak by mohl být mírně nemile překvapen a jaksi znuděn. Protože je to dost pomalé. Ale v tom je kouzlo jeho filmů. Pokud víte, co čekat, rozhodně se nudit nebudete. Má to příjemnou atmosféru a pár hodně dobrých vtipů a výborné herecké výkony. A zombie a Adama Drivera... takže za mě dobrý.

Černobyl (2019) (seriál)

Seriál o tom, že ještě nebezpečnější, než radioaktivní záření, jsou totalitní režimy.

Správný čas žít (2018)

Není to rozhodně žádný další Hvězdy nám nepřály a vlastně to ani nenabízí nic, co bysme ve filmu o rakovině ještě neviděli. Akorát to není film o rakovině, ta rakovina je tam jen náhodou, což ale ničemu nevadí. Asa Butterfield ve všech filmech hraje tu stejnou postavu, ale hraje jí dobře, takže s tím taky problém nemám. Maisie na začátku trochu přehrávala, ale jinak v pohodě, jejich přítelství bylo vykreslený moc pěkně. Ten film sám o sobě není moc extra, ale asi vás ani nemá čím zklamat.

Hora mezi námi (2017)

Nic co bysme předtím neviděli. Možná tomu dost přihoršil ten dabing (vykat si až do sexu, no bizár), každopádně to bylo nudný af. O hrdinech vlastně nic moc zajímavýho nevíme, celkem mi bylo fuk jak dopadnou. Nejlepší na tom byl ten pes.

Zlo s lidskou tváří (2019)

Tak předně. Netflix si platím stejně jako každej Američan, takže si vyprošuju takovýhle zacházení. Co to má zase být? Každopádně film docela ucházející... Ze začátku jsem vůbec nechápala, protože to začalo tak nějak od půlky, jak kdyby to automaticky předpokládalo, že jste viděli ten dokument (kterej se teda Netflix obtěžoval streamovat i v Česku, děkuju mnohokrát, opravdu si toho nesmírně vážíme), ten jsem já ale neviděla. To mohlo být zase výhodou v druhé polovině filmu, kdy jsem byla celkem napjatá, jak to nakonec dopadne. Nejlepší jsou na tom rozhodně herecký výkony, Zac a Lily to táhli slušně, Effy byla taky super. Rozhodně to ale neni film do kina, to je fakt výsměch.

Avengers: Endgame (2019)

Po první projekci: Víc jiný, než jsem si to představovala, už to asi být nemohlo. Tahle tříhodinová paráda z vás vycucá veškerý emoce, kterých jste schopný, ale zároveň tak příjemným a milým způsobem. (trochu spoilery) První třetina je vlažnější, stihnou se všechny scény z traileru, furt ještě jste v očekávání, že přijde taková druhá IW. Druhá třetina obrátí o 180 stupňů, chvilkama jsem měla pocit, že sleduju parodii na skutečnej film, ale bavilo moc. Poslední třetina je pak neuvěřitelně silná a dojemná. A pak to všechno skončí a cítíte hrozný zadostiučinění, protože ten film poskytl tolik rozuzlení a druhých šancí a hodně z těch věcí jste prostě chtěli vidět, ale nedoufali, že je uvidíte. Jsem ráda, že jsem součástí Marvel fandomu, i když ne těch celých 10 let, to musí být ještě něco neuvěřitelnějšího. Jsem zkrátka nadšená a těším se na další zhlédnutí. Btw, Captain Marvel tam bylo naprosto adekvátní množství.

Střed mého světa (2016)

Asi jsem od toho čekala něco víc a hlavně něco úplně jiného, ale když si odmyslím to přehnaný očekávání, tak si to ty čtyři hvězdy zaslouží. Němeci mě baví.

Dokonalé rande (2019)

Budeme teď prostě sledovat filmy s Noahem Centineem dokud nezestárne nebo? Každopádně... Netflix to asi zvládne i líp, ale tohle bylo docela příjemně realistický a nenucený. První polovina byla podstatně nudnější, pak to konečně dostalo spád. Padlo pár mouder, celkem obstojně to vykličkovalo z některých klišé a skončilo to... no tak jak mělo, hádám. Takže tři hvězdy a další prosím.

Aquaman (2018)

Na Aquamana jsem se do kina nedostala, ačkoliv ho všichni hrozně vychvalovali. Zpětně mě to trochu mrzí, protože bych možná hodnotila jinak, ale to už nevrátím. Pro mě to prostě povedený nebylo. Šílená CGI blamáž, spousta wtf momentů, naprosto zbytečná zápletka s fejkovým Killmongerem a vlasy tý zrzky (ty mě mrzí nejvíc, na pořádnou paruku z lidských vlasů už nezbyl rozpočet, co schramstly ty hrozný efekty?) Prostě a jednoduše, nelíbilo se mi to. Párkrát mě to pobavilo, ale to na tři hvězdy stále není. Myslela jsem, že to bude na úrovni Wonder Woman, která se mi líbila, ale bohužel.

Shazam! (2019)

Ten film přinesl přesně to, co jsem od něj očekávala, o nic míň, o nic víc. Byl vtipnej a zábavnej. Akorát ta závěrečná bitka byla na můj vkus zbytečně dlouhá. Každopádně je to z toho lepšího, co DC vytvořilo.