Pokoj s vyhlídkou (1985)

Dokonale britská škrobenost, nádherná angličtina, tři z mých nejoblíbenějších hereček a krásně odporný Daniel Day-Lewis. Některé dialogy k smrti nudí (předpokládám, že to byl záměr), jiné připomínají klasické grotesky („How do you do? Come and have a bathe.“). Něco mi tu ale pořád chybí. Lepší 3*.

Cindy (1984)

Jako dítěti se mi to ohromně líbilo. Ovšem s odstupem času.. Popelka je poměrně často vyhledávaným tématem pro filmaře a ne vždy to vyjde. Neskutečná naivní slátanina doprovázená italským popem. Ty dvě hvězdy jsou z nostalgie.

Prvek zločinu (1984)

Prvních 40 minut se mi několikrát chtělo film vypnout. Pak se ale člověk dostane do toho deštivého a upoceného hnusu, ani neví jak. Nijak zvlášť dobře vám z toho nebude. Chybí tu sice můj oblíbený Udo, ale zase se nám dostane jednoho z ujetých epilogů, pro které Triera žeru a nenávidím zároveň.

To je vražda, napsala (1984) (seriál)

Jessica je chodící smrt. A je dost protivná, i když někdy to byla celkem legrace. Prvních pár dílů ušlo, ale jak ji člověk prokoukne, je to zlý.

Christine (1983)

Christine je hodně, ale opravdu hodně špatný film, ač si dovedu představit, že knižní předloha tak bídná není. K ranní kávě je to ale celkem příjemná společnost, tak jí nebudu kazit hodnocení.

Jentl (1983)

Milé. Věřím tomu, že někomu by tenhle převlek prošel, Barbra Streisand mi mladého muže nepřipomíná ani trochu. Nijak zvlášť mi to ale nevadilo. Ty dvě hodiny docela utečou, ale i tak by se mi to dost líbilo o kousek kratší, tj. bez muzikálových čísel. Barbra zpívá nádherně, o tom žádná..nicméně když tu čtu různé komentáře vyzdvihující jednotlivé písně, žasnu, protože pro mě jsou všechny úplně stejné, nerozpoznatelné, příšerně nudné. Ale tak aspoň se díky nim dozvíme, co skrývá Anshel pod čepicí. Obvykle mě hodně baví, když je ve filmu znát ženský element, Barbra to ale podle mě trochu přešvihla s cukrováním. Lepší 3*.

Koyaanisqatsi (1982)

Jak pravil klasik, tu krásu nelze popsat slovy..

Pink Floyd: The Wall (1982)

Vždycky mi trochu vadily ty šukající kytičky, ale to je jediné, co filmu můžu vytknout. Videoklipy mě prostě baví a tenhle je jedním z těch nejvyvedenějších..

Vincent (1982)

Tim Burton, Vincent Price a Edgar Allan Poe? Se světem by něco muselo být hodně špatně, kdyby tohle nevyšlo..